Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазара на имоти през 2006

Публикувано от Zico 
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 14:39:29
Просто ще започнат да се продават на пазара жилища с ипотеки, както си е навсякъде по света, където ипотечното жилищно кредитиране има дълга история. Както му викат "вторичен пазар на ипотекирани имоти"

един линк към мнения (вкл и на г-н Владиков, така уважаван от Зико smiling smiley

"Подобни констатации, че в някои от банките вече има затруднения по обслужване на кредитите, получени срещу ипотека на жилищен имот, прави и Орлин Владиков, председател на Национално сдружение "Недвижими имоти" и управител на агенция за недвижими имоти "Орвитекс". "Това обаче не значи, че трябва да се създава тревожна еуфория или паника, която би затруднила ипотечното кредитиране. Защото за момента от нито една банка няма анонси за излизане на вторичния пазар на ипотекирани в тяхна полза жилищни имоти", твърди Владиков. "

[www.segabg.com]
[www.segabg.com]
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 16:00:35
Скъпи приятели,
нека да запазим добрия тон на дискусиите.
Според моето скромно мнение цените ще растат,защото:
-въпреки всичките неудачи,нашата икономика бавно и сигурно заработва/аз лично вярвам в таланта и способностите на българите/Това ще доведе до по-големи раб. заплати и до по-високо платежоспособно търсене.А първото нещо,което като има пари нашенеца е да си осигури жилище.
-България/ако не се случат някакви катаклизми,не дай боже/ ще става все по-привлекателно място за чужденците-хубави хора,хубав климат,чудесна природа,евтин живот-подреждам нещата така ,както ги степенуват клиентите.В събота продадох на англичани къща на две нива с 1 500м2 двор в приказно село
до една рекичка ,с чудесни съседи за 38 00 евро-имот в рая.Те и на сън не са мечтали за това.Ако си пооправим малко инфраструктурата,ако спрем да замърсяваме около себе си, ако спрем толкова много да се самооплюваме ,нещата ще потръгнат още по-добре.Всички вкарани пари от вън са с верижен ефект.Например,някой продава лозе 1 дк.на морето за 70 000Е ,след което купува етаж от къща от други,те пък търсят друго/действ.случай/.Колелото се завърта.
-българите в чужбина-все по-добре платени.Постоянно имаме запитвания отвън от българи,купуват главно за инвестиция но и за родителите си.
-все по-доброто банково обслужване и развитието на ипотечния пазар.
И накрая,кой е този толкова влиятелен човек,който може трайно да покачи цените на имотите с изказване.На пазара на НИ има стотици хиляди участници,така че манипулирането му с изказванияе,меко казано ,е много невероятно.
Среща след една година тук/живот и здраве/ и ще разберем.Но ако имате пари,купувайте,няма да сбъркате!
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 16:13:31
Ама добрия тон не е развален засегаsmiling smiley
Е това дето си продал на англичанина луксозен имот за над 1000 евро на кв.м. ли е? И не си прав за това, че хората не се манипулират. Нека прочетат по някоя и друга статия и като собственикът на чудната къщичка на село ти каже, че иска 200000 евро за къщата с двора ще видим колко англичани ще дойдат да купуватsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 16:18:57
това с верижния ефект знаеш ли как бързо се превръща в пирамида ама ти секне "първоизточника".

Т.е. това върху което според мен трябва да се разсъждава е:
1) кои хора ще се явяват първоизточници за в бъдеще
2) кои пари ще се явяват първоизточници за в бъдеще

Така да се каже въпроса е кой "храни" тази верига?
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 20:04:43
Да, къщи за 200 000 евро рядко се купуват,но ваканционни апартаменти по 1 000, 1 500 и дори повече се продават.Говоря за по морето,където работя,мога да посоча и конкретни обекти,макар че не съм сигурен ,дали е редно.Има един хотел в Сл.бряг,най-на юг, направете справка на какви цени се продаде набързо почти целия.Няма да ви кажа какво става с добрите парцели пък.
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 20:22:49
Тинки Уинки ,каните ме на 20 .04 на боулинг и искаш да ме разстройваш,та да падам ли?
Каква пирамида виждаш тук-няма такава.Има влезли пари,има последваща размяна на имоти,опосредствана от тези пари.А кои ще са първоизточниците на парите и защо/според моето скромно мнение/ -написах по-горе- българи,все повече чужденци,все повече българи от чужбина.Но да почакаме една година и ще видим кой прав ,кой крив.

:} :} :}
Анонимен потребител
Re: Пазара на имоти през 2006
17-04-2006 - 21:56:15
какъв боулинг, какви 5 лева??????

Казваш чужденци, българи работещи в чужбина и докога ще купуват те? По един имот ли ще купят или по 5. Слд като купят веднъж ще вземат ли втори път. Ако няма да вземат кой ще се включи на пазара за да "поддържа огъня"?
Re: Пазара на имоти през 2006
18-04-2006 - 09:13:54
Е добре и ваканционите имоти са поради каприз на външни фактори. Нали знаеш, че наши фирми почват да изнасят в момента този тип бизнес към други държави. Явно не са 100% сигурни, че това ще продължава вечно.
Така, че скъпите имоти за чужденци не ги брой в статистиката. Виж за по-скромните къщи съм съгласен, че процесът няма да прекъсне, а само може да се засилва.
Re: Пазара на имоти през 2006
18-04-2006 - 10:43:53
Тинки Уинки ,
През април imoti.net чества своя шести рожден ден,не знаеш ли?По този повод на 20.04 е организиран коктейл и боулингтурнир в София.на който и аз бях поканен.

Пожелания за успехи и късмет!
Анонимен потребител
Re: Пазара на имоти през 2006
18-04-2006 - 10:53:18
Видях днеска, че има банер на сайта за 6 години на imoti.net, ама останалото от теб го разбирам.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход