Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печаливша ли е стратегията на Адрес?

Публикувано от Селяк 
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 21:44:26
Ками , подават ти оферта за 50 к ,нали при вземането на оферта влизаш в отнешения с продавача и дали чрез някакъв договор , дали чрез устна уговорка - продавачът се задъжава да ти заплати примерно -2 % комисион

Същото се разиграва и в Адрес

Идва купувач при теб и решава да купи офертата - 50к + 2% комисион - нали така?
Отива купувача в Адрес и купува същата оферта за -50к +0%комисон-нали така ?

Купувача не го интересуват договорките , тои гледа краината сума (демек колко ще му излезе)

Поне според мен стратегията им е успешна

п.п. Виновен клиент няма !
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 21:49:19
Малка, но съществена подробност, Бил Гейтс и Гугъл предлагат нещо, но вероятно и по-добро! Не съм видял още и реклама на Майкрософт - безплатно за купувача/изключвайки ъпдейтите/. Освен това нито уйндоус, нито гугъл са единствени. По-горе изброих защо за купувача на имот не е изгодно да му е "БЕЗПЛАТНО" по този начин. Ако се върже, върже. Аз така не работя. Както и повечето колеги. И понеже съм на пазара на имоти от 97-ма година знам, че не всички клиенти са мои.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 22:24:57
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками , подават ти оферта за 50 к ,нали при
> вземането на оферта влизаш в отнешения с продавача
> и дали чрез някакъв договор , дали чрез устна
> уговорка - продавачът се задъжава да ти заплати
> примерно -2 % комисион
>
> Същото се разиграва и в Адрес
>
> Идва купувач при теб и решава да купи офертата -
> 50к + 2% комисион - нали така?
> Отива купувача в Адрес и купува същата оферта за
> -50к +0%комисон-нали така ?
>
> Купувача не го интересуват договорките , тои гледа
> краината сума (демек колко ще му излезе)
>
> Поне според мен стратегията им е успешна
>
> п.п. Виновен клиент няма !

Дивале, разликата ще е в цената. В Адрес, имотът ще струва 51000, без комисион, /ако са начислили 2%/. Не случайно, рекламата им беше за собствени оферти. С договорите си, те приклещват продавачите така, че да не предлагат и на други агенции. От тдруга страна, знаеш, че Адрес е сборно понягтие, та всяка една "собствена" оферта, на всяка агенцийка, влиза в списъка.

пп Виновен клиент няма, има немислещ и вярващ, че има безплатен обяд.
С което улеснява тепегьозите- хем им плаща, хем те, абсолютно резанно и законно, не си мърдат пръста за него.
smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 22:39:13
Клиентът винаги е прав.
Колкото е по-прав клиентът, толкова е по-голяма сметката му.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 23:36:43
Ками ,аз там съм написал че и двете оферти са по 50 к
никъде не съм споменл че във въпросната агенция ще е с цена 51к

допускаме ли че агенцията ще се задоволи само с 2% или само с 3% -тоест само от продавача- не допускаме

маи пазара ще се променя тотално - не само като цени , но и като отношение към клиента............
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
01-06-2009 - 09:09:02
Ками, дай поне един пример където Адрес и някой друг, предлагат един и същ имот и при Адрес цената е по-висока.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
01-06-2009 - 10:23:23
Веднага ти давам пример - едностаен в Света Тройца - предлаган от Адрес - на цена 34000е - с включени две комисионни - и предлагав от друга аг. - на 31000е/която още в петък го капарира/. Адрес все още го рекламират.......
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
01-06-2009 - 10:27:50
Иво75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Веднага ти давам пример - едностаен в Света Тройца
> - предлаган от Адрес - на цена 34000е - с включени
> две комисионни - и предлагав от друга аг. - на
> 31000е/която още в петък го капарира/. Адрес все
> още го рекламират.......


Тук има нещо гнило. 34000 не може да се получи с включени две комисионни. Да не би във втората агенция собственика да е пуснал имота на по-ниска цена?
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
01-06-2009 - 10:41:19
Дай линкчета де
Иначе всеки може да си приказва всичко
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
01-06-2009 - 11:04:20
avatar
Ооооо не само пак за Адрес. Забравете за тях бе хора, те сами се закопават и освен това никой не се съобразява с тях .... 99.99 от Агенциите работят на принципа 3% на страна по сделката. Това е формулата за успешен и почтен бизнес. Всеки поема своята отговорност към Агенцията - посредник по сделката и естествено Обратното.
Прогнозата ми е следната: до макс. 3 месеца Адрес, ще се върнат към старата изпитана и работеща концепция на поделения комисион. Ако не ръба на пропастта е пред тях ..... 1 крачка напред и са в бездната. Боже, боже колко мъка има по тоя свят боже ... Моят съвет не ПИШЕТЕ вече по темата за измисленият 6%-ов комисион на Адрес ... клиентите вече са им били шута ... затаете дъх и почакайте :-) *drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-01 11:05 от Wilson.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход