Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печаливша ли е стратегията на Адрес?

Публикувано от Селяк 
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
09-06-2009 - 20:13:37
И да не би да обявява цената на производителя и като идеш на касата да ти казва - я дай 20% отгоре за печалба на магазина?
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
09-06-2009 - 20:15:28
Quote

Но за инфо се плаща ... сори ... пазарен принцип.
Ако кажеш - продавам информация за .... тогава - ясно идвам при теб да си купя информация, но ти обявяваш Продавам .... (подробно описание на имот). Ти продаваш стоката - имот, а не информация.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
09-06-2009 - 20:19:22
Аз искам да видя цената на която мога да купя имота в обявата. Ако искам услуги от АНИ - ще си платя, но не приемам насилствено да ми се натрапва % за услуги които не искам.

Принципа е ясен - който иска услуга - плаща си за нея.
Който иска да купи стока - плаща цената на етикетчето.
Анонимен потребител
От модератора
09-06-2009 - 20:21:19
Пиши на кирилица.

Не виждам какво има личното ми мнение с това, че съм модератор.
Нямам право на мнение ли?
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
09-06-2009 - 22:06:24
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> turbozol ,може ли да ми обясниш по точно какво е
> консигнация и ако е уредено някъде нормативно да
> цитираш ( в данъчните закони го няма като
> понятие), тоя термин съм го чувал в зората на
> демокрацията преди 20 години. а след това ще ти
> обясня къде бъркаш.


Това е т.н. "отложено плащане". Предполагам че го има, защото лекарствата, например, се плащат от болниците на този принцип. Дори, при търговете, колкото по- дълъг период предложиш, толкова по- добър шанс имаш да спечелиш.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 08:00:36
То това не е консигнация - това е по-скоро като в селския магазин - плаща се на пенсия.

При консигнацията - предлагаш стоки на някой производител на потребители. Ако те ги закупят - съответно ти даваш парите на производителя - ако не ги закупят нищо не даваш. Един вид стоката стои при теб, но не е твоя.

При отложеното плащане - ти вземаш стоката и тя става твоя, просто плащането и е разтегната във времето.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 08:44:27
Не продаваме имоти, а информация!!! Преди да я продадем, я обработваме!!! Затова и подписваме с клиентите договори за посредничество при продажба/покупка!!! Ако ПРОДАВАХМЕ имоти, тогава при нотариуса/аналог на касата в магазина, който е все за пример/ трябваше да се подписваме на : "ПРОДАВАЧ". /Да издаваме касовата бележка/ Който иска да разбира!
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 10:19:13
Нрадев---Написал си глупост и се надявам ,че си се объркал неволно..Терминът "консигнация"-няма защо да е цитирин в ДАНЪЧНИТЕ ЗАКОНИ ..!!!
Не му е мястото там!!!!Бартер-също не съществува в дан.ЗАКОНИ!!!
Отложените плащания на стоки (консигнация) е честа практика особенно в тази криза ...!!за съжаление.. *xxx*
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 10:22:48
Тинки стига би коча ,че си смешен вече-Твоите "умни мисли" всички ги знаеме ...Но ти си необходим на Адрес ...там няма да плащаш комисион...!!Купуваш с обявена цена е малко с горница де ...ама въпрос на избор.. :}
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 10:48:57
Ами тогава пускай обяви от сорта - продавам информация за имоти, а не продавам имот.

Рекламата която ти пускаш в за стоката имот, а не за услугата даване на информация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход