Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет покупка или не?

Публикувано от Mariela 
pukii
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 13:02:49
Нормално е всеки да има собствено мнение. . . . . .
Но да се твърди, че да си под наем е по-изгодно от това да имаш жилище, макар и закупено с кредит ми се струва смешно.
Изхождам от простата икономическа логика, от това, че за последните години стойността на жилището ми се увеличи няколко пъти, а ако бях плащал наем какво?

Моят съвет е : покупка. Още повече, че в момента пазарът се е успокои и вече има разумни оферти.
Успех
winking smiley
Анонимен потребител
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 13:52:22
Какво ще кажеш за тази сметчица:
[forum.imoti.net]

Ако някой предлови лихви от порядъка на 4-5% колкото е в Европа - ОК купуваме защото е ясно че лихвите няма да падат повече, ама докато се стигнат тези нива може да си чакаме спокойно. Освен това при спокойни цени на имотите за чии ти е да купуваш ако лихвата ти е по-голяма от наема.
Примерно в горния случай, ако имота държи цена от 43010 евро за чий да плащаш вноски от по 376.73 за 14 години като пак според статистиката от
[prices.imoti.net]
наемът на този апартамент би бил - 250 евро. Значи даваш на хазяина 250 евро и ти остават 126.73 евро спестени. Това за една година прави - 1520.76. Т.е. ако цените на имотите се задържат след една година за същия апартамент ще ти трябва заем от 41489.24 евро, което изплатено за 13 години при лихва да кажем 5.5 дава по 372.85.

Значи какво излиза в горния случай - при задържане на цените на апартаментите и падане на лихвите при банките може спокойно да задържиш покупката и да плащаш наем. Най-малкото ще можеш по-добре да избираш и няма да си притиснат с време.
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 14:34:53
Тинки ти със твоите сметки ме караш повече да вярвам , че след средата 2007 ще има увеличено търсене, вместо обратнотоsmiling smiley НЕ говоря за имотите от 1000 евро ан кв.м. (вече винаги ще правя уговорката, че явно оставам неразбранsmiling smiley)
Зико
pukii
20-04-2006 - 14:40:21
pukii, явно си нов във форума !!!
Че да се живее в момента под наем и да си спестяваш отделно за жилище е по-изгодно , сме си изяснили отдавна, за да ти го повтарям специално на теб !
Просто смятай бе човек, ако не можеш ще помагаме !
Анонимен потребител
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 15:13:10
Всичко зависи от това колко човека ще направят моята сметка и колко ще послушат pukii.

Най-странното е, че на практика pukii ми помага в момента. Колко повече хора му повярват, толкова по-малко ще са ми "конкуренция" през 2007-2008 smiling smiley
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 15:36:09
Вярно, но все пак явно има и такива, които чакат падането на лихвите и евентуален спад в цениет след преиемането в ЕС. И в зависимост от това колко са зависи какво ще се случи - ако пък са много може цените да се вдигнатsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 15:54:18
Абе много засити - въпроса е как се гледа на такива като мене. Ако гледат на мене като на "овчарчето Калитко" дето все разправя не купувайте, изчакайте и т.н. пък те цените си се вдигат, много ще ми помогнат smiling smiley ама то си е за тяхна сметка дали ми вярват или не.

Иначе за това кой какви сметки си прави и евентуално как тези сметки се отразяват на пазара е много рисковано да се прорукува.
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 15:56:19
Ами нали така било станало в "новите" ЕС-членки smiling smiley - затова има хора, дето чакат и тука така да стане smiling smiley

А какво ще стане всъщност - ще поживеем, ще видим....
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 16:00:59
Тинки, к'во "овчарче Калитко"? Кой е той?

Имаше едно "лъжливо овчарче" - от една басня или народна приказка. За него ли става въпрос smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Моля за съвет покупка или не?
20-04-2006 - 16:01:27
Гледай сега то и това с повишаването на цените беше пак защото така било станало smiling smiley И както се видя с малко "побутване" и тука стана. Въпроса сега е дали ще има "побутване" и останалото да стане или то ще стане от самосебе си smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход