Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!

Публикувано от Ivo.NovDom 
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледах ти снимките от Ню Йорк - завиждам ти...за
> това че си бил там. Една-две са се получили супер.
> за две от тях малко фокуса си го изпуснал. С
> 24-ката ли снима.

Аз от Ню-Йорк снимки не съм качвал, въпреки, че съм ходил много пъти. Най-вероятно си гледал от Сингапур, Куала Лумпур и Хонг Конг. Сингапур и КЛ са с 24-ката. ХК са дигитални - с 18-70.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
10-05-2009 - 20:19:25
Гледах тези нощните, за които беше качил линка. Помислих че са от NY... Булкан още повече ти завидях *beer*
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледах тези нощните, за които беше качил линка.
> Помислих че са от NY... Булкан още повече ти
> завидях
>

А, ти си младо момче, имаш много време да пътувашsmiling smiley Сега се сетих, тези фотос от Сингапур и Куала Лумпур (кулите-близнаци Петронас) не изглеждат много на шарп фокус от сканирането, диапозитивите са перфектни. Няма как да съм сгафил с фокуса с Никон F90X - това е много як лентов апарат - изключително бърз и прецизен автофокус - просто заковава моментално без никакво колебание, а си спомням, че бая си играх да ги снимам. Има по една от Париж и Мадрид и те са сканирани от диапозитив. Абе имам над 1200 диапозитива от цял свят, ама вече ме мързи да ги гледам, не е като да си ги пуснеш на компютъра или на ТВ. Дигитални вече и те станаха доста. Всички стени в къщи са покрити с увеличени фотос, така си зяпаш поне част от тях постоянно и си чешеш егото smiling smiley
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Клевър, показах на снимката колко "вижда" NIKON
> P50 - ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО!
> Със сигурност, Клевър, ще те питам за това отнова
> във фотошопа, аз дори не съм опитвал да правя
> ретуш на портрети - но ще ми е интересно.
> Не е задължително да взимаш точно D5000, дадох го
> за пример защото е сравнително нов модел и е
> евтин, има и по-хубави от него, видеото освен от
> статив няма да можеш да го ползваш, така че и без
> него може. Питай ме на лични ще ти кажа какъв
> апарат да си вземеш, за да не избухва темата в
> безсмислени сророве.
>
> За панорамите:
> - първо се изисква да имаш допълнителни устройства
>
> статив, ротационна глава ЦЪК но първо избери
> модела на апарата...тази не е съвместима с
> всичките, широкоъгълен обектив (колкото е по-голям
> ъгловия обхват, толкова по малко кадри ще правиш
> докато заснемеш пространството около фотоапарата
> на 360 градуса)
>
> - софтуер: фотошоп и PTGui
>
> задължително се снима в RAW, после се конвертира в
> TIFF, всичките обработки се правят в този формат
> за да не се губи от качеството. При JPEG всеки
> презапис влошава качеството на изображението и
> просто не става...


Благодаря за отговора! smiling smiley
PTGui си я свалих от ТУК и в момента разучавам програмата. Опитах се да направя една панорама, като не използвах статив, но нищо не се получи. Ще трябва да се купува статив. А що се отнася до Photoshop, с каквото мога ще помагам. Успех!
*ok* *yes*
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
11-05-2009 - 19:49:33
Клевър, кефиш ме! Успях да запаля един за каузата.
Правенето на панорами изисква изключване на всички автоматични режими на апарата.
ЗА ПАНОРАМИТЕ: трябва статив и специална панорамна глава, фиш ай обектив - иска се пак малко теория... центрова се апарата на статива, (настройва се нодалната точка на обектива да попадне в оста на въртене на апарата) за да се избегне така наречения паралакс..., от ръка сферична панорама не може да сглобиш, защото апарата мърда. Дори на статив, мърдането от натискане на спусъка също пречи и се ползва дистанционно или се слага на 10 сек забавяне.
Между другото имам готов комплект - статив, апарат, обектив, който мога да ти го дам да се упражняваш, обади ми се ще ти покажа как се правят панорами, а ти ще ми помогнеш да оправя няколко фотки на жена ми. *beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 20:04 от Ivo.NovDom.
Не пипай снимките на жена ти, че ще решиш, че не ти харесва на истинско smiling smiley Тя и Лили Иванова е хубава на снимка :]
Купих си статив и направих опит за панорамна снимка, след това я обработих и я сейв-нах в TIF формат. Мисля, че се получи много добре. Но къде мога да кача тази панорама, за да може да се разглежда? Може би има някакви специални сайтове за това. Търсих, но до момента не попаднах на такива. Ако може да ме насочите къде да хост-вам снимката. *bow*

ПС: Иво, ако искаш мога да пипна някоя снимка, няма проблем. Не съм пластичен хирург, но "опъвам кожа", премахвам бръчки и дефекти по кожата, "избелвам зъби", "променям цвета на очите" и цвета на косата......и какво ли още не :} . Но тази снимка ще става само за портфейла ти и от време на време да я вадиш и да се фукаш с това "бижу", което притежаваш ! winking smiley *beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------
Когато всички мислят еднакво, някой не мисли достатъчно.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
15-05-2009 - 23:34:43
ВЕЧЕ ИМА ТАКЪВ САЙТ, КОЙТО ОСВЕН ПАНОРАМИТЕ ИМА И КУП ДРУГИ ИНТЕРЕСНИ ФУНКЦИОНАЛНОСТИ:

Сайта се казва: [www.novdom.bg]

В сайта има доста богат инструментариум за хора които искат да са на профи ниво. Вече, започнахме да качваме офертите на нашата агенция там.

Разбирам, че бързаш да научиш нещата за два дена но...не става толко бързо.
Скайпа ми е ivo-fendora, чатни ми когато съм он-лайн.

Регни се и ще можеш да си пускаш обяви със виртуални панорами - панорамите трябва да са формат JPEG Equirectangural (for spherical panoramas), размер на файла за сферична панорамна снимка 4000/2000px или JPEG (cylindrical for wide angle panoramas) 4000/1### цилиндлична панорама, каквато си направил ти.


Предполагам, че това което си "сглобил" изглежда като една доста дълга вълнообразна снимка. И си имал трудности при "съшиването" на снимките. Апарата трябва да се центрира по определен специфичен начин на статива, за да можеш да сглобиш впоследствие безпроблемно кадрите.
Ако си прочел по-горе, предложих ти да ти дам да се поупражняваш със комплект за панорамни снимки, не купувай на сляпо разни неща - за да не си даваш парите напразно, както правех аз преди 4-5 години ;-)))....

И не се плашете, техниката на заснемане не чак толко сложна, по силите е на всеки брокер с компютърна грамотност.




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 20:07 от Ivo.NovDom.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
15-05-2009 - 23:53:01
Клевър, за формата на файловете - няма смисъл да конвертираш ЖПГ в друг формат, работи с него, но пак казвам - ВСЯКА ПРЕРАБОТКА ВЛОШАВА КАЧЕСТВОТО НА ФАЙЛА. Затова ти трябва апарат, който може да снима в РОУ.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-16 12:23 от Ivo.NovDom.
Сложно ми се вижда всичко това, но си заслужава да се опита. Благодаря за информацията. *ok*

--------------------------------------------------------------------------------------------
Когато всички мислят еднакво, някой не мисли достатъчно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход