Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно цена на имот

Публикувано от dimitarsl 
Re: Въпрос относно цена на имот
26-04-2009 - 19:18:33
:] Има и друг бизнес-план! Пали се червен фенер и се прави следната сметка при човеко-час 50 евро: 450000 :50 =9000 човекочаса и 9000:24 часа прави 375 денонощия! С колко "Фенера" ще осигурите денонощен работен режим е вече организационен въпрос! :}
Re: Въпрос относно цена на имот
26-04-2009 - 19:31:52
А "бизнесмените" какво ще кажат ? :]
Re: Въпрос относно цена на имот
27-04-2009 - 18:09:43
Камелия, нарочно го сложих 100%, тъй като някой по-нагоре беше писал 40лв на легло
nradev11, колкото и да не ми харесва - туризма за разлика от лекарствата е със ставка от 7%ДДС !!!
ЗДДС
Данъчна ставка
Чл. 66. (2) Данъчната ставка за настаняване, предоставено от хотелиер, когато е част от организирано пътуване, е в размер 7 на сто.

Re: Въпрос относно цена на имот
29-04-2009 - 15:31:31
колега даването на стая в хотел не e туризъм. тия 7% са само за туроператоските услуги.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-29 15:38 от nradev11.
Re: Въпрос относно цена на имот
05-05-2009 - 11:15:29
ЗДДС
Данъчна ставка
Чл. 66. (2) Данъчната ставка за настаняване, предоставено от хотелиер, когато е част от организирано пътуване, е в размер 7 на сто.

Допълнителни разпоредби
§ 1.т.45."Настаняване" са основни туристически услуги по смисъла на т. 12 от допълнителната разпоредба на Закона за туризма.
37. (доп. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) "Турист", "хотелиер", "туроператор", "туристически агент", "основни туристически услуги" и "организирано пътуване" са понятията по смисъла на § 1, т. 1, 3, 8, 10, 12 и 14 от допълнителната разпоредба на Закона за туризма.

ЗАКОН ЗА ТУРИЗМА
Допълнителна разпоредба
2. (изм.,ДВ,бр.94 от 2005 г.) "Хотелиерство" е предоставянето на туристически услуги във всички видове категоризирани по закона или с издадено временно удостоверение за открита процедура за категоризиране средства за подслон, места за настаняване и туристически хижи.
3. "Хотелиер" е лице, което извършва хотелиерство.
7. (изм.,ДВ,бр.39 от 2004 г.) "Туроператорска дейност" е организирането на групови или индивидуални туристически пътувания с обща цена и продажба на пътувания пряко и/или чрез туристически агент по договор и ваучер на краен потребител.
8. (изм.,ДВ,бр.39 от 2004 г.) "Туроператор" е лице, регистрирано по реда на този закон за извършване на туроператорска дейност.
9. "Туристическа агентска дейност" е извършването на посредничество при: продажби на организирани пътувания, пасажерски авиационен, воден и автобусен превоз; резервационни, визови, екскурзоводски и други допълнителни туристически услуги, както и застраховки, свързани с туристическото пътуване.
10. (изм.,ДВ,бр.39 от 2004 г.) "Туристически агент" е лице, регистрирано по реда на този закон за извършване на туристическа агентска дейност.
12. "Основни туристически услуги" са нощувка и хранене, както и транспортни услуги, осъществявани при спазване изискванията на действащото законодателство в областта на транспорта.
13. (изм.,ДВ,бр.39 от 2004 г.) "Допълнителни туристически услуги" са услуги, свързани с пътувания, развлечения, прояви и други събития с културен и опознавателен характер, спортно-анимационни, балнеолечебни и други медицински услуги, конгресни и делови прояви, ползване на въжени линии, отдаване под наем на плажни съоръжения, екипировка и превозни средства, школи и клубове по езда, яхтинг, сърф, ски-училища, училища за водни спортове и други услуги, способстващи развитието на туризма.
14. "Организирани групови и индивидуални туристически пътувания с обща цена (организирани пътувания)" са пътувания по предварително изготвена програма, включваща комбинация от най-малко две от следните услуги:
а) транспорт;
б) нощувка;
в) други туристически услуги, които не са свързани с транспорт или нощувка, съставляващи значителна част от пътуването и когато те се продават или предлагат за продажба с обща цена, и когато обхващат период, по-дълъг от 24 часа, или включват нощувка.

Никъде в закона не пише че настаняването трябва да е чрез туроператор. Ако сме група от 2-ма души с предварителна резервация за нощувка със закуска, то какво следва (чл14. ал.В)? Както и да е, всъщност не защитавам продавача на въпросния имот. Цялата тая тема ми мяза на евтина реклама на въпросния имот и по-добре да потъне в забвение или просто да бъде изтрита.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-05 11:23 от kopan.
Re: Въпрос относно цена на имот
08-05-2009 - 20:26:57
Къщата се продава вече над година и половина без резултат. Първоначалната цена беше друга както се досещате. Къщата може да бъде хотел но семеиството ми неможе да се занимава с тези неща понеже за целта там трябва да се наеме персонал и постоянно да се наглежда а никои няма желание и време да се занимава с това отделно на ръка че хотелския персонал в БГ не е под път и над път и ако искаш да печелиш от такъв вид бизнес трябва просто да се занимаваш здраво сам.

Къщата обаче става и са вила понеже има големи дворове и човек може да се усамоти поради високата ограда и в същото време е на 100м. от хотел банско.
Относно намирането на сериозен коснултант опитахме с 2 агенции и досега няма резултат. Казват че наи добрата агенция била АДРЕС само че имаме семеен приятел адвокат които е работил там и им е писал договори и тем подобни работи и ни посъветва да не ходим при тях. Това правилна стъпка ли е според вас и можете ли да ме насочите към някои които може да помогне с продажбата?

Re: Въпрос относно цена на имот
09-05-2009 - 01:28:30
копан съгласих се с тебе така пише в ЗДДС.
Re: Въпрос относно цена на имот
09-05-2009 - 02:22:00
dimitarsl,

Реших и аз да си кажа мнението.
Според мен цената е висока. В момента е криза и за да продадеш трябва офертата ти да изглежда примамлива. Според мен ако офертираш цена от около 250 000 EUR може да има интерес.

Но не взимай мнението ми за компетентсно. Аз съм просто наблюдател на пазара на недвижими имоти - не купувам и не продавам нищо.
Re: Въпрос относно цена на имот
20-05-2009 - 21:09:54
доколкото разбрах е в банско,ама за съжаление в момнета има на 5000 имота,които се продават там,ама няма кой да ги купи.Ти ако искаш пробвай,но на мен в тая криза,цената ми се вижда нереална.

хамалски услуги
Re: Въпрос относно цена на имот
23-05-2009 - 22:22:51
на 450 еуро може некои да се излъже . ако ти ги дават требе да почерпиш
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход