Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ

Публикувано от ani 
ani
ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
04-04-2006 - 12:25:39
Здравейте,
Имам питане,ако може ми помогнете и посъветвайте!
Става въпрос за имот от 600 кв м , на който е построена къща близнак 152 кв м.
Има четирима наследника,които притежават следното:
1. 300 кв м от земята и 1/2 къща
2. 150 кв м от земята и 1/4къща
3. 150 кв м от земята
4. 1/4 къща
Появи се фирма ,която ни предлага да строи на нашия парцел срещу обезщетение
от 30%.Така всеки,който притежава земя ще получи съответно:
1.329 кв м
2.164 кв м
3.164 кв м
4.????
Докато се договаряхме устно, през цялото време се говореше за обезщетение върху земята. А какво става с къщата?Не трябва ли да се обезщети и тя? И редно ли е този, който дава земя и къща да има същото обезщетение като този,който участва само със земя?А този , който дава само къща какво прави? Когато попитахме адвокатката на строителната фирма какво става със собсвеността върху къщата на номер 4,тя ни отговори, че я губи?!
Може ли номер 4 да иска някакво обезщетение?
МОЛЯ, отговорете ми на тези няколко въпроса, ако можете!
Благодаря ви предварително.

Имотко
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
04-04-2006 - 22:38:28
Егати тъпата адвокатка, нещо си е изгубила тя, ако ти си я разбрала правилно. Този с частта от къщата трябва да получи същата или малко по-голяма застроена площ от новата сграда. Дали ще я даде строителя или ще си я съберете помежду си останалите собственици пропорционално, зависи от това къде ви е мястото, дали 30% са малко, много или нормално обезщетение и т.н. Общо взето, около 40 кв.м., които се падат на човека с частта от къщата, няма да натежат на никого, нито на вас, нито на строителя. При добро проектиране няма да усетите разлики в площите на отделен апартамент от 4 или 5 кв.м. Абе, я бъдете по-настоятелни и искайте 35%, така ще се вдигат цените на новото строителство.
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 09:46:33
Имотко - на човека се падат толкова , колкото поискаsmiling smiley Той си има къща, те не могат да му я бутат, без него не може да се сключи договор.
Дай направо 40% да искат, че само това им е останало и може да се минат с 35smiling smiley
Имотко
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 10:18:33
Не бе, сега модата е по 30-33% и по малко пари, например по 50000 евро на калпак. Това обикновено наистина е сделката на живота им. Има обезщетени направо за разстрелване. А аз в горния случай щях да си поискам тристаен от 85 кв. с паркомясто - ако щат да ми го дават, ако ли не - няма сделка на живота, няма далавера.
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 10:34:45
Има и друга мода сега. "НЕ говорим за процент - по един тристаен за децата и по едно магазинче или боксониера, че заплатите (пенсиите са ниски) за да имаме някакви доходи от наем". Обикновено е съпроводено със сърцераздирателни истории колко сме зле, ограбени, как животът ни е тежък и т.н. В повечето случаи са съпроводени и с бизнес план в устна форма, колко ще излезе строителството, на какви цени ще се продава и как печалбите са в кърпа вързаниsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 10:39:50
Крайно време е обезщетението да стане 100%, а за строителите да останат само паркоместата. Ама 4ovek сами сте си виновни. Като продавахте преди години с висока печалба и сега собствениците си казват - абе този толкова пари ще изкара от моето място защо да не му сваля една кожа
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 10:43:16
Тинки, ти си готов комсомолски секретар smiling smiley. Ще печелят тия капиталисти-изедници, ааа-ма-ха! smiling smiley
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
05-04-2006 - 11:31:44
Поправка "да се опитам да му сваля една кожа". Има малка разликаsmiling smiley Ако си останал с убеждението, че се оплаквам - бъркаш. Просто пояснявам, че номерът при мен не минава. Ако трябва ще продавам домати на пазара, но такива договори няма да подпишаsmiling smiley
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
07-04-2006 - 16:43:27
Собственика на 1/4 къща собственик ли е и на правото на строеж?
Анонимен потребител
Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ СТРОЕЖ
07-04-2006 - 16:47:47
Какво значение има. Така или иначе другите 3-ма не виждам как ще му бутнат неговата част от къщата без негово съгласие и ще почнат да строят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход