Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професионализмът на брокерите

Публикувано от dodo2 
Професионализмът на брокерите
27-03-2009 - 14:32:51
avatar
(от днес)


След обаждане за обяви и въпрос за имотите:

1. ами тя колежката, която е пуснала обявата сега я няма, обадете се по-късно

2. да? (след въпрос за квадратурата, понеже очевидно улицата отпред се разширява по план, актуална ли е или се отнема от имота) - ъъъ? да отнема се, но сега съм в градския транспорт, защото се връщам от оглед и не ви чувам, обадете се по-късно (а обявата е пусната с квадратура и цена на квадрат)

3. ами аз още не съм го виждала, трябва да ви заведа на оглед

(и още няколко разновидности и комбинации от такива отговори).


1 година по-късно - едно и също, няма да се оправите скоро...


P.S. От друга страна мъжете брокери са 100 пъти по-адекватни, еманципацията явно е причина за грешна самопреценка у някои индивиди smiling smiley

P.P.S. Вероятно ако се въведе забрана да не могат да се занимават с такова посредничество фирми с по-малко от 5-10 служители, без компютър и софтуер за търсене и без офис в нежилищна сграда (особено в Люлин), ще отпаднат подобни дразнещи аматьори.
Re: Професионализмът на брокерите
27-03-2009 - 15:22:36
Някой изобщо виждал ли е обява за имот написана като хората?
Аз на какви ли не щуротии попадам всеки ден.
Да не говорим и за невъзможността на брокерите да проброят правилно етажите в една 7 етажна кооперация и некадърните и несъответстващи снимки които правят.

За съжаление всичко куцо, кьораво и сакато е станало брокер. Едно шимпанзе обучено да прави снимки и да пуска обяви в интернет сигурно би се справило много по-добре отколкото 90% от брокерите smiling smiley
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 11:16:01
За първи път в живота си и аз имах имах взимане-даване с брокери по повод търсенето от моя страна на жилище, и останах меко казано потресена от липсата на професионализъм и интелект в голяма част от тези хора.

Ровя се на случаен принцип в обявите "Продава" и набирам всеки телефон под снимката и описанието на имота, който ми харесва. В 90% от случаите тези брокери незнаят даже за кой имо има обява в Интернет. С тези, с които достигнем все пак до някаква форма на телефонна комуникация, се уговаряме за оглед.

Идва някакво неориентирано момиченце, което незнае адреса на огледа. Започва да рови в някакви записки, търси тефтери. Лутаме се между блоковете, за да намерим адреса, нямаме карта, нямаме никаква идея къде отиваме. Не са видяли жилището, а то всъщност изобщо не оговаря на това, което аз търся. И така-2 месеца изгубено време.
Чудно ми е друго-след като клиентите имат конкретни изисквания и претенции, каква е логиката да те водят на огледи на имоти, които по никакъв начин не се вписват в твоите желания. Ти няма да купиш нещо, което е на 100% в противоречие на това, което търсиш. Чиста загуба на време и средства.

Отношението, което получих по телефона от брокери на Явлена, ме отказа тотално от последваща комуникация с тях. За да говорим конкретно по телефона за някой рекламиран имот, първо трябва да отида в офиса им, за да подпиша Договор за комисионна. Друг начин няма. Аз пак питам за параметрите и състоянието на жилището, което съм видяла в Интернет, а те си знаят все същото: "Елате на място в офиса ни и ще ви кажем всичко, което искате. По телефона не става".

Това продавачи ли са или смешници някакви с измислена политика?
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 11:28:48
Ааааа, и още нещо да разкажа, че впечатленията ми са съвсем пресни.

Казвам на една брокерка по телефона, че търся еди какво си и имат ли някакво подходящо за мен предложение. Тя казва "да" и се уговаряме за оглед. Води ме на места, които са безумни и когато аз питам защо се получава такова разминаване, та ми отговори: "Ами за толкова парички, мацко, това е положението".

Имаше една брокерка, която така мънкаше по телефона, че едвам разбирах какво говори. И само като кажех "Ало" и тя почваше да изрежда, ама все едно е на запис: "Имаме един еди какъв си, на 6 етаж, блок еди кой си", заедно с всички параметри на жилището, ама без никакъв интервал между описанията. И така 10 минути ми дърдори неща, от които аз не мога да чуя и половината, камо ли да пресея какво точно от всичко изброено искам да видя. Абсолютна липса на всякакви качества за брокер.


Ами една друга...Пуснали обява на конкретен имот, който според снимката в Интернет и описанието, е това, което търся. Звъня аз, тя ми вика: "Ама за кой имот се обаждате". Аз чета дословно информацията в Интернет. Тя; "Оф, не мога да се сетя. Имаше някакъв такъв апартамент, ама чакай да видя къде беше, че е на колежката". Рови половин час и вика: "Аб не можах да го намеря. Май сме го продали." !!!!!!!!

Искам някой да ми каже тези брокери минават ли на някакво обучение? Има ли изисквания за качества като комуникативност, среден интелект? Тези хора получават ли някакви пари за всеки оглед, който са провели? Не мога да си обясня защо водят клиентите на места, които не отговарят на техните очаквания, освен за да отчитат дейност и да получават бонуси.
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 11:33:48
avatar
matildai Написал:
-------------------------------------------------------
> За първи път в живота си и аз имах имах
> взимане-даване с брокери по повод търсенето от моя
> страна на жилище, и останах меко казано потресена
> от липсата на професионализъм и интелект в голяма
> част от тези хора.
>
> Ровя се на случаен принцип в обявите "Продава" и
> набирам всеки телефон под снимката и описанието на
> имота, който ми харесва. В 90% от случаите тези
> брокери незнаят даже за кой имо има обява в
> Интернет. С тези, с които достигнем все пак до
> някаква форма на телефонна комуникация, се
> уговаряме за оглед.
>
> Идва някакво неориентирано момиченце, което незнае
> адреса на огледа. Започва да рови в някакви
> записки, търси тефтери. Лутаме се между блоковете,
> за да намерим адреса, нямаме карта, нямаме никаква
> идея къде отиваме. Не са видяли жилището, а то
> всъщност изобщо не оговаря на това, което аз
> търся. И така-2 месеца изгубено време.
> Чудно ми е друго-след като клиентите имат
> конкретни изисквания и претенции, каква е логиката
> да те водят на огледи на имоти, които по никакъв
> начин не се вписват в твоите желания. Ти няма да
> купиш нещо, което е на 100% в противоречие на
> това, което търсиш. Чиста загуба на време и
> средства.
>
> Отношението, което получих по телефона от брокери
> на Явлена, ме отказа тотално от последваща
> комуникация с тях. За да говорим конкретно по
> телефона за някой рекламиран имот, първо трябва да
> отида в офиса им, за да подпиша Договор за
> комисионна. Друг начин няма. Аз пак питам за
> параметрите и състоянието на жилището, което съм
> видяла в Интернет, а те си знаят все същото:
> "Елате на място в офиса ни и ще ви кажем всичко,
> което искате. По телефона не става".
>
> Това продавачи ли са или смешници някакви с
> измислена политика?
>


Срещнала си се с два типа агенции- едните ти обясняват нещо за имота по телефона и отивате да гледате. Другите те канят в офиса си, където имат и документи, и снимки, и могат да ти дадат пълни сведения, както и да разберат какво точно търсиш. Ти не харесваш двата начина на работа.
Какво предлагаш? Какво би те устроило?
Анонимен потребител
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 11:43:29
Quote

Другите те канят в офиса си, където имат и документи, и снимки, и могат да ти дадат пълни сведения, както и да разберат какво точно търсиш.

1) Канят те за да те "вържат". Ако им се обядя и кажа търся еди какво си, нормално е да ме поканят в офиса си, ама в конкретния случай става въпрос да искаш да видиш нещо, което се рекламира - правиш ли разликата Камелия?
2) matildai е наясно какво търси и иска да го види, а не да се разбира с някой.
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 12:06:02
Камелия, знаеш ли какво искам аз като клиент? Да получа точно това, което търся, а не да ходя на безброй безмислени огледи или да подписвам безброй хвърчащи листчета, на които пише, че ще платя комисионна и се задължавам да работя само с конкретна агенция.

Честно да си призная, аз нямам никакви познания в областта на имотите, затова търся компетентна и професионална помощ, срещу съответната цена ествествено. С кеф бих платила комисионна на брокер, който ми отговори интелигентно и професионално по телефона, и след това ме заведе на оглед на имоти, които отговарят на моите изисквания. Търся някой, който да се бори за моите интереси като потребител на това, което той предлага.

Не мога да се съглася, че политиката на работа на Явлена (говоря за тази агенция, защото други не са ми отказвали да ми дават информация по телефона) е правилна, защото аз работя, имам сума ангажименти и искам да получа някаква информация по телефона, за да преценя дали искам наистина да гледам този имот. Аааааа, и брокерите ми казаха,че трябва да посетя агенцията само в работно време и то-Централата им, която се намира някъде до Орлов мост или наоколо. Ще посетя този офис, не когато трябва да подписвам някакви предварителни докуемнти за комисионни, а когато получа качествена услуга, за която ще отида да платя с удоволствие съответаната цена. Това е.
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 12:31:07
avatar
matildai Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, знаеш ли какво искам аз като клиент? Да
> получа точно това, което търся, а не да ходя на
> безброй безмислени огледи или да подписвам безброй
> хвърчащи листчета, на които пише, че ще платя
> комисионна и се задължавам да работя само с
> конкретна агенция.
>
> Честно да си призная, аз нямам никакви познания в
> областта на имотите, затова търся компетентна и
> професионална помощ, срещу съответната цена
> ествествено. С кеф бих платила комисионна на
> брокер, който ми отговори интелигентно и
> професионално по телефона, и след това ме заведе
> на оглед на имоти, които отговарят на моите
> изисквания. Търся някой, който да се бори за моите
> интереси като потребител на това, което той
> предлага.
>
> Не мога да се съглася, че политиката на работа на
> Явлена (говоря за тази агенция, защото други не са
> ми отказвали да ми дават информация по телефона) е
> правилна, защото аз работя, имам сума ангажименти
> и искам да получа някаква информация по телефона,
> за да преценя дали искам наистина да гледам този
> имот. Аааааа, и брокерите ми казаха,че трябва да
> посетя агенцията само в работно време и
> то-Централата им, която се намира някъде до Орлов
> мост или наоколо. Ще посетя този офис, не когато
> трябва да подписвам някакви предварителни
> докуемнти за комисионни, а когато получа
> качествена услуга, за която ще отида да платя с
> удоволствие съответаната цена. Това е.


Въпросът е, как наистина да получиш качествена услуга ? Знаеш, че това, което харесва на един човек, не харесва на друг. Реално погледнато, по телефона можеш да получиш пълни обяснения, но пак да останеш неприятно изненадана на огледа. Защото представите ти за хубаво, са се разминали с тези- на брокера.
В офиса можеш да разгледаш всички снимки на имота, можеш подробно да обясниш какво търсиш, на какво държиш безапелационно и с какво можеш да направиш компромис. Обикновено, такъв по- тесен контакт, довежда до възлагане на търсене по твоите критерии и е нормално да работиш само с този, който ти търси.
Обикалянето по огледи с различни фирми, само по телефонна информация, отнема повече време и вероятността да те заведат на един и същ имот, е голяма.

Анонимен потребител
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 12:45:27
Quote

Защото представите ти за хубаво, са се разминали с тези- на брокера.
Ами за това по обявите трябва да се обяснява подробно и да се слагат снимчици.

Quote

такъв по- тесен контакт, довежда до възлагане на търсене по твоите критерии и е нормално да работиш само с този, който ти търси
Ако обаче аз съм решил да си търся сам по ред причини, една от които е "само за Ч.Л." и искам да видя конкретен имот тогава защо трябва да ходя до офис на АНИ и да не мога да получа информация по телефона?
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 12:47:43
avatar
"Въпросът е, как наистина да получиш качествена услуга ? Знаеш, че това, което харесва на един човек, не харесва на друг. Реално погледнато, по телефона можеш да получиш пълни обяснения, но пак да останеш неприятно изненадана на огледа. "

Колкото повече информация получиш предварително, толкова по-малко вероятно е да се разочароваш след това. И кажи ми някой, на който не му харесва да получава повече информация и то по-бързо (по телефона).
Господата/госпожите от Явлена просто ги е страх да не ги минат и да си направят сделката без да им платят комисионната.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход