Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професионализмът на брокерите

Публикувано от dodo2 
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 17:28:56
avatar
matildai Написал:
-------------------------------------------------------

> Нагледах се на поне една дузина селски смешки,
> някои от които миришеха на пот от миналата
> седмица. Как да доверя избора и парите си на такъв
> човек?


Това казвам и аз- не бива. Дори и на пазара, едно кило домати да купиш, оглеждаш- и продавача, и стоката. Не пазаруваш по телефона, нито от някой мърляч......... smiling smiley
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 20:10:45
Компетентността на брокерите..Да сложна тема...Брокер съм ,но не мога да не се възмущавам от плявата..И да не искам да си призная факт е ,че има идиоти.Но имам въпрос ,защо е обаждате на обяви с неясно формулиран текст?защо си търсите сами , а не наемете брокер да търси вместо вас?Този брокер ще отсее некоректните предложения и АНИ ,те и без друго оредяват..криза е..и стига с тези 90% от брокерите ..Ще ме накарате да излезна от анонимнос т да си представя сайта и ако видите от примерно 50 оферти повече от две оферти с лоша снимка ,давам 500е глоба..Ако видите един имот без снимка давам 5000е ...От всичките си оферти ..имам само пет ,които са без сключен договор с продавач или наемодател..и нямам и не съм имал нито една преписана обява..В тази връзка само днес по препоръка на клиенти..имам още двама клиенти...И съм убеден,че не съм само аз ,а и други колеги са така.. *write*
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 21:52:19
"защо си търсите сами , а не наемете брокер да търси вместо вас?"

turbozol - отговарям ти.Избрах си брокер и казах , че ще работя единствено с него.На друг няма да се обаждам.И какво се случи.Първа среща - само нейни оферти.Втора среща - нейни и тези на колежката.Трета - добави още няколко от централен офис.И така в продължение на две седмици.Верно че интереса клати феса.Но кой интерес.Този на брокера - да прибере комисионна и от двамата клиента.Или моя - да открия най - добрия имот за мен.Да неговорим за абсурдните предложения на въпросния брокер.При поставени ограничения - до 10 км. от околовръстното и минимум 600 м2. ми се предлага 425 м2 в Опицвет.Какво да строя на този парцел - колибка.

Да неповтарям и другите абсурдни случки от одисеята - търся парцел.

Неказвам , че всички сте такива.Но за съжаление 90 %.И покрай сухото и мокрото гори.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 21:53 от bibise.
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 21:53:48
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Компетентността на брокерите..Да сложна
> тема...Брокер съм ,но не мога да не се възмущавам
> от плявата..И да не искам да си призная факт е ,че
> има идиоти

:} ....а толкова много страници се изписаха излишно!
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 22:00:13
Турбозол време е вече да излезеш от анонимност и да покажеш сайта си.Тогава хората ще видят колко тъп брокер си.Просто в този форум избуява плявата-Простака Турбозол,домашния брокер Камелия и оше куп такива ренегати :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 22:06 от gamen.
Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 22:06:13
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
>>
> За съжаление всичко куцо, кьораво и сакато е
> станало брокер. Едно шимпанзе обучено да прави
> снимки и да пуска обяви в интернет сигурно би се
> справило много по-добре отколкото 90% от брокерите



Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 22:20:58
avatar
bibise Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Да неповтарям и другите абсурдни случки от
> одисеята - търся парцел.
>
> Неказвам , че всички сте такива.Но за съжаление
> 90 %.И покрай сухото и мокрото гори.

Имам един въпрос- как реши да работиш само с този брокер? Насила ли, или той първоначално ти хареса, видя че е интелигентен, добър професионалист, а после се оказа излъган?
Когато се разочарова, потърси ли друг?
И тъй като си мъж, да питам- във всеки сервиз ли си вкарваш колата и от всеки монтьор ли си доволен?

Re: Професионализмът на брокерите
30-03-2009 - 22:25:18
avatar
gamen Написал:
-------------------------------------------------------
> Турбозол време е вече да излезеш от анонимност
> и да покажеш сайта си.Тогава хората ще видят колко
> тъп брокер си.Просто в този форум избуява
> плявата-Простака Турбозол,домашния брокер Камелия
> и оше куп такива ренегати

Много си еркек, гаменчо! Айде първо излез от анонимност, що се отнася до професията ти. за да сме на равен старт. След това ще продължим- аз ще ти кажа мнението си за това, което ти работиш.
Стиска ли ти, или ще почнеш да го усукваш?smoking smiley
Re: Професионализмът на брокерите
31-03-2009 - 00:33:34
Бреййй, Камелче не се спря да пишеш цял ден бре мойто момиче:-)
То разбирам, че сте гладни и нямате много работа в момента - ама спри се малко.... *drink1*
Re: Професионализмът на брокерите
31-03-2009 - 00:38:38
avatar
Айде пак започнахте с лични нападки.

Аз започнах темата с цел да е малко поне полезна и на самите брокери - да знаят какво да не правят.

За turbozol - и аз си търся сам по няколко причини - имам свободно време достатъчно, за никъде не бързам и друго си е да го видиш на място. Все едно да поръчаш на някой да ти избере спалня? Ще ти предложи 5 модела според това какво предварително си съчинил и ще избираш. Тъпо е. Друго си е да гледаш, избираш, а докато гледаш може да си промениш мнението и да започнеш да харесваш нещо, което предварително не си предполагал, че ще ти харесва.

Обаче проблемът с агенциите е много сериозен:
- малките креватни домашни брокери мисля, че всички са съгласни че са гов**
- а големите - какви големи са?? Нямат централна система, където да може да се обадиш и тъй като публикуваната обява за нищо не става, да ти дадат нужната информация. Обаче не - там пък има някакво измислено разпределение. Само някой брокер ОТГОВОРНИК за дадения имот знае за него и никой друг. Търсиш въпросния, той все нещо шофира и е на оглед. Ай сиктир. А като се свържеш с него най-сетне, той започва да играе ролята на креватните - нито знае всичко за имота, нито може да каже повече от малкото написано в обявата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход