Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гараж,инвестиция,Варна

Публикувано от citoject 
Re: Гараж,инвестиция,Варна
02-04-2009 - 21:08:44
А защо не купите нещо в София, нищо че не сте в София... Можете пак да си го давате под наем.
Цените доста са паднали и има дори малки офиси за по 15-20000 евро. Това е много по-добра инвестиция от гаража.
Например това [www.topimot.com]
и това [www.topimot.com]

Re: Гараж,инвестиция,Варна
02-04-2009 - 21:34:06
avatar
Офис в жилищна сграда не е никакъв офис и е може би най-наивната "инвестиция". На дали дълго време ще са позволени подобни "офиси".
Re: Гараж,инвестиция,Варна
02-04-2009 - 21:50:45
avatar
Инвестирай в апартаменти, купи 3-4 от тези:

Мина предлага жилища за 3500-7700 лв.

и ги пусни за 50 лева наем = 200.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
02-04-2009 - 21:51:28
Напротив, ще са позволени, щом са с отделен вход. И тези сгради се казват "със смесено предназначение". Напълно позволени и законни. За разлика от гаражите, дето "може да станат магазини" !
Да не говорим, че офисите в тези сгради са значително по-евтини от скъпарските МОЛове и бизнес комплекси. winking smiley
Re: Гараж,инвестиция,Варна
02-04-2009 - 22:24:01
avatar
Ползвам няколко офиса, два от тях са в подобни сгради. 50% от офисите са празни. За сметка на това бизнес центърът в Младост е пълен и скоро пускат и нова сграда. Вярно е, че има разлика в цените, но това не пречи да седят празни. А всеки месец без наемател носи промяна в сметките за възвръщаемост.. 1 месец = 8.3% на година назад. Поне да растяха цените, а то печалбата от наем се изяжда от тренда надолу (поне 2009, а вероятно и 2010).
Re: Гараж,инвестиция,Варна
03-04-2009 - 00:32:10
citoject , ако си люснеш твоите 15000 евро в КТБ (примерно, да не се счита като реклама), на "префенциален безсрочен депозит" ще имаш доходност от 6,5% на година.
Това ще рече 81,25 евро на месец.
1. Депозитът е безсрочен. Можеш да го теглиш или довнасяш когато искаш
2. Депозитът се гарантира от закона за гарантиране на депозитите.
3. Доходността ти 81,25x1.95=158.44лв/мес. е по-висока от тази, която Zrfv във вторият пост по темата обяви. Данък в/у лихвите според законодателството не дължиш.
4. Ликвидността ти е по-добра.
5. Този вид депозит се предлага от 6 години и не е мръднал.
6. Нястоящото не е инвестиционно предложение.
Успех!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-03 00:36 от Scyther.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
03-04-2009 - 10:15:13
купи си още една малка селска къща с голям двор, и бягай от града! майната им на парите, изяждат здравето! *black eye*
Re: Гараж,инвестиция,Варна
11-04-2009 - 14:23:48
Гледам гаражите вече се обявяват на по 10 хил. евро ,не по 15.Но смисъл пак няма освен ако няма да се ползва като гараж.То в момента от никаккъв имот смисъл няма-неизбиваеми са от наем а качеството е "майка плаче"

За селските къщи-в кое село няма цигани и няма да ме оберат ако ме няма за няколко дни?В кое село има нормална инфраструктура?

Слагай парите в депозит както те посъветваха по-рано и чакай-времето е на твоя страна!
Re: Гараж,инвестиция,Варна
11-04-2009 - 17:34:53
Мерси за идеите.Депозита звучи добре,ама аз сам от поколението,което е наплашено от депозитите,след като видях какво стана със спестяванията на родителите ми,такаче ще я мисля...
Re: Гараж,инвестиция,Варна
11-04-2009 - 22:48:10
В момента не гони възвращаемост. Всеки гони минимизиране на загубите. Свободните пари са добра позиция. Депозита в банка лично на мен не ми звучи добре, нелогични са нивата на лихвите, а аз вярвам на логиката.


Касичка е сигурен сейф.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход