Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гараж,инвестиция,Варна

Публикувано от citoject 
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 23:51:31
Ако отворите обявите и ще видите че магазини се предлагат-десетки....
Гаражи обаче -няма......
От 10-тина обяви 5-6 са "паркоместа" под земята , а останалите в кофти райони и най-често се налага съобразяване с "новите комшии"........
един ден дай Боже държавата започне ефективно да глобява всеки който спира на тротоара и центъра стане за спиране за тези които живеят там( който спира по бизнес си плаща солено , туристите-също).......
Тогава както повечето гаражи отдавна са превърнати в бакалии или бръснарници - гаража ще стане много ценно нещо...

Преди 2 години във весник пишеше че в Лондон едно паркомясто в подземен гараж е продадено за £240 000.....
Знам че сумата е абсурдна но я споменавам да докажа че там където има глад за паркоместа и колите са престижни , цените ще са високи
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 00:55:03
citoject,
Със същите пари можеш да си купиш гарсониера, или ателие в някоя сграда до морето и го отдаваш под наем поне 5 месеца/годишно.
Според новите нормативи, статута не се сменя , плюс има минимум за височина, която съответният гараж -няма.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 01:46:27
Това е някакъв крайно изолиран случай.В смисъл...Варна не е нито Лондон,нито някога ще стане Монте Карло или Монако,където баровците имат крещяща нужда да си паркират Фераритата на сухо.Мегаполисите не са Варна.Това са огромни градове,с милиони жители.София също е несравнима с техните мащаби.Заради това идеята гараж=инвестиция ми се вижда доста шантава.И за 100 лева да го даваш под наем на месец,цената му е 14-15 хиляди лева и възвръщаемоста отива на 12-15 години.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 04:58:29
Моето скоромно и неангажиращо мнение-покупката на какъвто и да е гараж с какъвто и да е статут при настоящите цени е напълно безсмислена освен ако нямаш кола за 50-60 хил.лева,.която да искаш да държиш вътре...

За каква инвестиция говорим при нисходящ тренд на имотите и доходност от стотина лева на месец,която впредвид манталитета на Българина едва ли ще се увеличи.А за статута...хм-случайно да си забелязал,че живеем във време на глобализация където гаражната търговия е обречена на изчезване.Време на търговски вериги като Метро,Икеа,Молове...
Всяка новопостроена кооперация има по две-три магазинчета отдолу,които ако не са празни едвам едвам мъждуката...а колко ли печелят на месец?(Е,има и изключения с някои малки хранителни магазинчета в гъсто населени квартали,но и тогава конкуренцията между тях е жестока).
Със 100 лева на месец няма да забогатееш,но виж можеш да пообиколиш света и да промениш мирогледа си -с 15 хил.евро ще се начупиш от почивки тип "олл инклузив" по разни ексотични локации за много години напред...

PS-Моя гараж е надземен към улица в хубав квартал,пред него има козирка и място за още една кола(или реазширение и съм го купил точно да си държа колта,че ме дразни да гледам коли по тротарите-селско е.Купих го преди три години за 6000 и е скъпо-по-скъпо от 100 наема...
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 07:47:22
Синбат, гараж в централните части на града бих си взел и, ако карах кола за 2000 лв. За инвестиция не са толкова оферта, но ако човек има парите, защо да не вземе
Abu
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 09:15:07
Абе тя много зачукана сметката, ама все пак:
гараж 15 000 евро - 100 лв. наем
гарсониера 45 000 евро - 400 лв. наем (със зор)
разходи по обзавеждане, поддръжка, риск от увреждане/неплатени сметки - в полза на гаража
ликвидност при нужда от пари - в полза на гаража
и т.н.
Доходността е по-ниска, отколкото при друг недвижим имот, но пък и предимствата не са малко. Въобще, вкарването на пари в имоти в момента май не е защита от инфлация и никак не е инвестиция... Съгласен съм със Zrfv - ако е да го ползвам, бих купил, но иначе - не (важи и за земя, апартамент и др.)!
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 15:28:15
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Съгласен съм със Zrfv - ако е да го ползвам, бих
> купил, но иначе - не (важи и за земя, апартамент и
> др.)!

Aз бих изключил списъка ти магазин на централно място само smiling smiley. Мисля, че дори и при сегашните условия те са нелоша инвестиция.
Земеделската земя също не е за пренебрегване сякаш :ami:
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 16:09:10
Дали за тези пари не може да купи един много хубав павилион и да се монтира стабилно на подходящо място - като, естествено, за това се плащат някакви такси и разрешителни. Интересът за вземане под наем и печалбата ще бъдат много по-големи. Не знам точно в подробности как стоят нещата при този вариант - но може да се провери в общината.

Избираш си някакъв терен, намираш някаква оферта за павилион - долу-горе да знаеш за какви пари става дума, и отиваш в общината - централната или на съответния район, разбираш как стоят нещата и действаш, ако ти е изгодно. Реална печалба в кратък срок.

Гаражът може да се използва само като гараж - дори под наем. Кметът е категоричен в това отношение, имаше едно интервю по радио "Фокус" с него; сигурно има и съответни разпоредби.

Наистина не знам какъв е статутът например на гаражите на Колхозния пазар, или района между Градска болница и Колзхозен пазар - защото те се ползват за търговски цели, но може би е сменен своевременно.

На този етап няма никакъв смисъл да се затварят пари в гараж, ако нямаш намерение да ползваш лично за собствената си кола.

Abu
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 16:09:11
То тъй, ама не съвсем...
Земеделска земя може и да ти носи добър доход, но пробвай да я продадеш за някакъв срок. Доста слаб вариант, ако ти затрябва кеш (за ипотека пък направо не знам).
Свестен магазин - пробвай първо да намериш за продаване, за парите не бери грижа!
Апартамент е по-балансирано сякаш, но пак зависи.
Абе инвестиция, дето има риск да не успееш да я осребриш когато си поискаш, въобще не ми я хвали! В този смисъл гараж бива, ама от друга страна с такава доходност това изобщо инвестиция ли е?


Аз и преди "кризата" това разправях - влагайте си парите в бизнес, от който разбирате! Все в нещо сте добри, дори по-добри от масата - там е най-реалистично да се търси печалба...
Re: Гараж,инвестиция,Варна
20-02-2009 - 16:25:38
general Написал:
-------------------------------------------------------
> Гаражът може да се използва само като гараж - дори
> под наем. Кметът е категоричен в това отношение,
> имаше едно интервю по радио "Фокус" с него;
> сигурно има и съответни разпоредби.

Има си разпоредби и всичко. И кметът е категоричен...но нали не очакваш кметът да каже по радиото: 'аз съм категоричен, но все още са намират начини' smiling smiley

@Абу
Добре, да кажем, че човек има някакви свободни пари, но няма възможността, желанието или предприемчивостта да ги вложи в някакъв бизнес. Доходите от наеми или аналогични алтернативи от край време са били един от малкото варианти пред тези хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход