Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Общи части

Публикувано от dival 
Общи части
17-02-2009 - 00:40:24
Здравеите , значи проблема е следния
Продава се 93кв.м +около 20% общи части или малко над 18 кв.м -така до тук добре нали - уточнихме какво се продава
Веднага изразявам несъгласие със строителя като му казвам че не е лошо да си преизчисли отново общите части защото ми се струват много
отговорът му беше че още като са започвали така са ги сметнали и така си останали - знаел че е много но вече му останали само 2 апартамента и нямал намерение да променя нищо- до тук добре - разбрахме какво мисли строителя

Продължавам да питам - нещо съвсем простичко
Ако пусна една рулетка и замеря всички помещения - ще бъдат ли равни на 93 кв. м

отговорът - ами няма - ще излязът по малко защото се приспада зид и тем подобни щуротии- добре казвам аз
след като няма да излезе 93 кв.м (със зид -без зид -не ми се спори) а ще излезе примерно 80 кв.м - защо аджеба аз да плащам общи части на 93кв.м - всъшност от къде точно идват тези 93кв.м ?
не отговори-само каза - ами техниците така са го сметнали - ако искате да мерите - ок няма проблем , но се продава това което пише на плана

другия ми въпрос е - за гараж плащат ли се общи части - обявена ми беше цена за гараж 7620 евро - на място -на обекта ....след като говорих със строителя гаража стана 9280 евро
за мазе ми опеделя скромните 350 евро за квадрат

Обясних му деликатно ситуацията , казах му спокоино позицията си -помолих го ако иска да ми се обади след точно 35 дни- с преосмислено предложение

Знам че в тази тема пишат опини брокери и ще ми бъде интересно - прав ли е строителя според вас или аз мисля във грешната посока

да отбележа че към строителството нямам забележки
Re: Общи части
17-02-2009 - 14:44:08
Дивале някой те е сметнал за марсианец, току що кацнал на Земята!
Re: Общи части
17-02-2009 - 16:54:32
така ще бъде докато държавата не влезне в ролята си (според нейните правила) и не въведе един читав БДС за имотите.
и там трябва ясно да се каже - що е то площ на жилище
ама до сега имаше много лапачи и плащаха на дугарите да няма правила (т.е. да има тяхните непосани правила) проблема обаче започва да се усеща.....
защото в природата прасно не се търпи и когато се лапка после се плаща
Re: Общи части
17-02-2009 - 17:18:32
Точно за марсиянец ! Жалкото е че не мисли само мен за марсианец , а мисли всички...
И ако аз няма да се вържа, то има хора които ще гледат въпросния строител в устата

Наистина е гадно , наистина строителите са алчни ....
Re: Общи части
17-02-2009 - 17:38:29
не е луд който яде баницата а този който му я дава - демек глупоста и гъзарията на простия човек.
еми, щом някой го влече нека си го купи и после да се фвали за да му завиждат събратята по акъл smiling smiley
Re: Общи части
17-02-2009 - 18:32:07
Това беше поведението на доста строители преди 1 година. Също така и твърдението: - Аз работя с и подписвам само този предварителен договор и никакви корекции в клаузите не правя. Сега малко строители могат да си го позволят.

В новото строителство един господ знае какви са квадратурите и общите части. Има си правило как се смята квадратура - за кои стени какъв % от тях се добавя съм чистата площ на жилището. Като премериш чистата площ и добавиш стените по правилото и се вижда с колко те пързалят. ОБАЧЕ! Не си спомням да са ми показвали колко точно кв. м. са общите части, за да се види реално какво ти начисляват. В малки и разточителни сгради общите части естествено са повече. В 15-етажно ЕПК са по-малки. Спасението е в собствената преценка - предлагаш цена и или купуваш, или не!
Re: Общи части
17-02-2009 - 21:12:02
предлагаш цена и или купуваш, или не!

Все пак до това опира, наистина! Пък ако ще в нот.акт да пише, че притежаваш общо части повече от площта на апаратамента дори...ти даваш толкова, и това е!
Re: Общи части
17-02-2009 - 22:48:58
Че строителите много злонамерено изчисляват квадратурите, за да излезе ниска цената на кв.м., е ясно. В крайна сметка се плаща някаква сума за даден имот и колко ще се върже на кв.м. е въпрос само на психология.
Аз с ново строителство не съм се занимавал много, но съм чувал за случаи, когато дори и планът не е спазен, затова си е хубаво да се премери.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Общи части
18-02-2009 - 10:23:40
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> предлагаш цена и или купуваш, или не!
>
> Все пак до това опира, наистина! Пък ако ще в
> нот.акт да пише, че притежаваш общо части повече
> от площта на апаратамента дори...ти даваш толкова,
> и това е!


Разбира се че съм му предложил цена ! Между другото трябва да призная че строителството е отлично и е обърнато внимание към детаила -площадките пред апартаментите са направени с гранитогрес(което направо ме учуди) и въпреки че е само 4 етажа +мансарда си има асансиор
направо конкретно - по неговите сметки е 69 и нещо направо 70к евро със гаража
след разговор калкулира 62 600 - моето единствено предложение е 50 (ако иска)
А предложението ми е продиктувано от факта че чистата площ е не повече от 80 по 500 евро=40 000 + 7000 гараж +малко общи части -смятам че е чесно
Очаквам да ми се обади , но засега не е склонен на моето предложение
Re: Общи части
18-02-2009 - 10:53:43
Дивале..,има и по страшни случаи от "твоите",общи часи.Един строител искаше да ме "компенсира"с подземни площи (неясно какви) за сметка на общите части ,като ми ги хваща не като търговски площи,а на цената на апартаментите.??...Така магазина щял да стане на две нива..Баси кретените..ги има.. *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход