Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тенденции в развитието на пазара на ново строителство през 2005 г.

Публикувано от Емо 
Zico
kote
16-03-2006 - 15:45:27
Zico=Сашо

Точно така пише "Покачването на цените на жилищата е неизбежно в резултат от световните тенденции и с оглед на доближаването им към европейските"
но явно не си вникнала в основната идея на статията.
А тя е че естествено ,че цените не можеха да останат като през 2000 -та година например, именно заради предстоящето членство, кредитирането и т.н., но проблемът ,е че в момента цените
са изпреварили нивото на ,което е логично да бъдат и именно това
ще ги върне на нивата ,на които им е мястото.
Не можеш да не се съгласиш,че разлика в момента м/у Испания и България от
16% е абсурдна .
P.s. единствената причина, за коментарите ми на тема цени ,е че е смешно
на бялото да му се вика черно, то ясно чеove4eto от
този бизнес се храни , ама чак пък толкова глупости стига !
Re: kote
16-03-2006 - 17:21:46
Zico=Сашо,

Само дето са пропуснали да напишат КЪДЕ СМЯТАТ ТЕ, ЧЕ ИМ Е МЯСТОТО ! smiling smiley
на мене твърдение, че цените в испания са с 13% по-високи ми се вижда смешно (може би най-забутаното село в испания спрямо идеален център във Варна); дайте да се опитаме да сравним "съпоставими" градове и много важно съпоставими райони с реални оферти; аз доколкото съм гледал в интернет такива цени няма, но не твърдя, че съм гледал достатъчно; Опитвам се да кажа да не сравняваме порутени сгради в "гето" район в чужбина със супер център,супер лукс,нови сгради в София или Варна
Zico
na
17-03-2006 - 09:55:21
na,

явно се правиш ,че не разбираш за какво иде реч,та да ти повторя .
Сравняват се център с център, Лозенец с еквивалентния такъв квартал в Мадрид !

И никой явно не сравнява несравними неща по простата причина ,че на агенциите за НИ това им е работата и можеш да си сигурен ,че знаят за какво иде реч !
Re: na
17-03-2006 - 10:08:26
Тея статии, всичките в нашата преса посветени на тая тема, са писани така, че да не кажат нищо и всеки като ги прочете да види това, което иска. Ти виждаш, че цените ще станат "нормални" и си слагаш нормата където на теб ти харесва. Добре, приемам, чухме те (мнoгoкратно). Не разбирам защо държиш и да сме съгласни, да не сме полит бюро на ЦК?
Аз мисля, че щом в Атина в центъра цените са 4-5000 EUR нищо чудно у нас да са 1000-1500. Може и малко нагоре ако се повиши качеството. Само не се разстройвай, моля те!
Zico, ти добре ми повтори, ама да ми беше доказал с реална оферта; наистина държа да видя еквивалента на Лозенец в Мадрид за 1500е/кв; ама без реални оферти всичко е празни приказки; и пак повтарям недей да сравняваш цена на къща за събаряне с нов лукс , защото това беше единственото, което се доближаваше до 10% по-скъпо от София и не беше в Мадрид
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход