Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Укротяване на жилищния бум"

Публикувано от Joan 
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:03:52
Грешка, преди 90-та исках да кажа....
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:10:00
Ама Тинки, аз затова се поразходих в обявите за съквариранти.

Мисля, че все повече ще се развива този начин на съжителство. И че каквито и неудобства да има, просто няма да имат друг изход търсещите. Именно защото не можахме да убедим в ползата от 3-те боксониери. Има млади хора, които ще купят със заем четиристаен/тристаен и ще дават излишните стаи под наем, за да си плащат дълга. Поне докато не се задомят и не им дотрябват стаите.

Или пък някой като Моник ще си купи тристаен и ще дава не на един, ами на двама, трима под наем.
Анонимен потребител
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:15:42
Quote

ма млади хора, които ще купят със заем четиристаен/тристаен и ще дават излишните стаи под наем, за да си плащат дълга

Е тая няма как да стане - не можеш да идеш пред банаката и да кажеш - абе аз получавам 300-400 лева, ама вие ми дайте тука едни 50К евро че да си купя апартамент, по-голям отколкото ми трябва, пък аз ще изплащам заема като пусна съквартиранти в свободнте стаи.
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:22:38
Е, аз да съм казала, че получава 300-400 smiling smiley

И 1000 да получава, ако е ерген/мома, за какво му е голямо жилище? Значи, или купува заветната боксониера и се чуди, като се задоми, как ще се разширява, или купува тристаен и започва веднага (до момента на задомяването) да си връща парите от наем. Хем няма да му е скучно smiling smiley
Анонимен потребител
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:32:54
не го виждам това напрактика да може да се осъществи
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:54:18
Тинки, аз го видях обявено, ама сега не мога да намеря линка smiling smiley

А и познавам такова момиче - само че заема го изплаща баща й, но тя живее в едната стая и дава още две под наем. На хубаво място, скъп район.

И се прави отдавана това - само че при предишните цени някой можеха и без заем да го постигнат.
Анонимен потребител
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 16:59:49
Ако някой татко е взел на щерка си студентка такова жилище като вместо да и плаща издръжка и дава да събира наема това няма нищо общо със ситуацията при която човек дошъл в София да работи и ей така както си вървял влязъл я някоя банка и взем 4-стайно жилище на кредит дето дава другите стаи под наем.

Това дето ти го казваш ми звучи като в оня виц дето негъра се оплаквал на родителите си че не са го взели в общежитие и те му пратили пари да си купи едно
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 17:12:19
Гледай сега какъв си! Аз не съм казала, че ВСИЧКИ, дето дойдат в софия да работят, така ще направят.

Освен това не забравяй, че много от идващите в софия имат жилища (свои, осигурени им от родители/баби) там, откъдето идват. И могат да ги продадат и да "додават" със спестявания и/или заем. Т.е прави се комбинация от финансови източници. Или пък да го ипотекират това в провинцията. Както виждаш, макар и не каквито са в софия, ама цените и по другите областни центрове се пораздвижиха. Особено в големите.

А пък аз лично познавам жена, дето продаде свой тристаен наследствен в стара загора, за да си купи гарсониера в софия. Работи добре платена работа и ако искаше, нямаше проблем да изтегли кредит и да купи по-голямо. Но предпочете да не го прави - въпрос на избор!
na
Re: "Укротяване на жилищния бум"
15-03-2006 - 22:22:37
по повад на спора за малки и големи жилища, аз мисля, че строителите "поумняват" и се опитват да строят функционални жилища - 60-65 кв.м за хол и спалня; на никой не му се плащат над 850 е/кв за "излишна" площ, (ненормално много площ за тераси, коридори, помещения) , по-големите жилища може би се предлагат (и най-вече купуват) в широкия център и кварталите ; за Варна бях чел някъде , че 300 нови сгради ще бъдат построени ; в идеалния център почти няма къде и цените са над 850 е/кв, до 1200-1400е/кв
Re: "Укротяване на жилищния бум"
16-03-2006 - 01:05:20
Аз хич не ги харесвам тя "функционални" кутийки от по 50 м2 средно дето се бутат цели семейства в тях и според мен след години те ще са за наематели, а хората ще си купуват нормални жилища като за семейство.
С мажа ми като си купихме 80 м2 и на близки като казвахме че сме взели малък апартамент всички викаха - ааа голям, голям! Дойдохме си тука, хвалим се на приятели че сме си взели "голям", а те викат - неее малък, малък.
Та след време порасналите възможности (дай Боже) ще доведат и до пораснали изисквания.
А наистина къщите във Варна може да са обяснението за общите части, аз наистина не бях загледала чистата площ Йоан, виж какви неща изскачат като "гледа" човек!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход