Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 18:42:18
BulCan, къде е това място, от което си доволен, че от тази година БГ почивката ми омръзна. Може на лични.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 19:53:06
Това, което описва BulCan може да се намери почти във всеки курорт в Мексико, да речем. Не е никак зле, дори и олинклюзив. И извън пакета също не е скъпо, няма секири както у нас.
Аз пък съм предоволен от втора година почивка в Гърция - остров Закинтос smiling smiley Догодина пак там smiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 21:44:19
Quote
bate dimo
Абе не ви ли се стяга душата на тея ол инклузиви. никога не съм ходил на такава почивка ама все си мисля че ще поседиш 2-3 дена на шезлонгите и бара на басина, ще се храниш в "столовата" на хотела за без пари и все ще ти се прииска да поизлезеш малко от кафеза. да разгледаш близките градчета я на ресторантче я на дискотечка, барче на аквапаркче. А там те чакат с едни големи секири че свят ти се завива.

Някои хора кесят на шезлонгите и бара на басейна, аз лично не ги разбирам. За мен човек като е отишъл на някой от най-добрите плажове в света е просто глупаво да си прекарва времето около басейна и да се къпе там. Басейни има навсякъде. Използва се морето и плажа (основната причина за ходенето). Ползват се водните спортове (безмоторните - каякинг и ветроходство влизат в цената на пакета). В добри хотелски комплекси не се храниш в "столовата" на хотела, ами обикновенно има няколко тематични ресторанта (примерно италиански, рибен/морска храна и пр. Като цяло имаш примерно 20-30 триетажни сгради, пръснати м-у много тропическа зеленина, та се губи усещането от голям хотелски комплекс.

Писва да се стои по цял ден в хотелски комплекс, колкото и да е хубав. Аз лично по тази причина избирам място, което хем да е спокойно, хем да е близо до градче, където си има дневен/нощен живот нон стоп примерно на 15 мин. пеша или 5 мин. с такси. Като искаш отиваш на джангър, но после се прибираш на спокойствие. Добре е наблизо да има и други интересни неща - градове, акуапарк, но не просто някъкви водни пързалки, ами от типа екопарк - река, по която се спускаш с маска и шнорхел от мястото, където извира и се носиш по течението до лагуната, която образува при устието си преди да се влее в морето. Все едно влизаш в тропически аквариум, можеш да сложиш почти тежководолазен костюм и правиш разходки по дъното, зяпаш над 200 вида риби, скатове и пр. в естественна среда. Можеш да плуваш с маска и шнорхел в подводна река в пещера. Визирам последната си морска почивка в Мексико през юли, но има много други не по-малко интересни плажни места по света, които са ми любими, както в Карибието, така и в Югоизточна Азия (споменавам тях, защото са сравнително удобни за ходене от БГ). Хавана, Куба е само на един час път със самолет, изкефихме се и на Хавана. Та затова питах аджеба колко струва за една двойка 10 дни ол инклузив на Сл. Бряг и какво влиза в пакета, като се сложи и пътя от София, да видим колко по-евтино е на Сънито и дали си заслужава заради разликата в цената, човек да пропуска "ваканции на живота си"....

П.П. Не съм травъл агенция за да рекламирам продукт, просто споделям впечатления
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 21:53:23
Quote
kalin72
Това, което описва BulCan може да се намери почти във всеки курорт в Мексико, да речем. Не е никак зле, дори и олинклюзив. И извън пакета също не е скъпо, няма секири както у нас.
Аз пък съм предоволен от втора година почивка в Гърция - остров Закинтос smiling smiley Догодина пак там smiling smiley

Да, точно така е. Обаче и в Мексико си има разлика м-у отделните курорти (не само м-у източно и западно крайбрежие), има нюанси вътре в самите курорти, както и разлика в хотелските комплекси. Който има нужда от инфо, да пита.

В Гърция никога не съм ходил на море (бил съм само в Атина няколко пъти и не ми харесва изобщо). Единственното място, което ми занимава малко фантазията е Закинтос (един приятел беше ходил още през 1995 г. и съм гледал снимки - онзи плаж там, дето само с лодка май се ходеше на него. Би ми било интересно да споделиш впечатления от там. На всички плажове ли водата е толкова тюркоазена и прозрачна, както на този? Как се стига най-лесно до там? Самолет? Как се стига най-евтино? Какви са цените за преспиване, храна? Ти на ол инклузив ли ходиш? Добра ли е водата за сноркелинг? Гърците понасят ли се (това го питам съвсем сериозно)? Какви туристи (от къде) ходят предимно на Закинтос?

Мерси предварително *drink1*
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 22:22:40
Закинтос...остров от поредицата Йонийски острови. Хубаво е там, спокойно, красиво, плажа, за който говориш, е с три вида пясък - едър като орехчета, по-дребен като боб, и ситен като брашно. Водата е бистра, много солена, на всички плажове е така.
Не ходим на олинклузив, виж цените сега, никак не е скъпо, около 500 лева за 4 нощи за 2 големи и 3 деца:
[www.booking.com]

Гърците се понасят нормално, нямам оплаквания, говорят английски навсякъде. Храната е добра, за 30-50 евро дневно хапваме предоволно. Пътуваме с кола, от Кулата до острова са около 700 km, минаваме през Делфи, там също е красиво, полета от маслинени дръвчета, красота smiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 23:03:59
Мерси Калински, през кое време на годината водата е достатъчно топла за къпане на Закинтос (предполагам, че зимата не става)?

Имотко, имаш Л.С.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
10-09-2010 - 23:39:24
Само да вметна става дума за българското черноморие !!*drunk*Гърците са друга бира smiling smiley*ok*Та темата е заминавали си черноморието ни или не smiling smileyи къде са парите ??clap:
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
11-09-2010 - 00:31:33
Всеки влак си има пътници. Парите са тук. Догодина ще дойдат още. Колкото-толкова. Черноморието, щом досега не си е заминало, няма да си замине никога.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
11-09-2010 - 10:20:54
Ами ние ходим септември месец, достатъчно топла е водата за къпане.
Относно Черноморието ни...имам наблюдения за там отпреди 20 години, и отпреди 2-3 години - коренна разлика към по-лошо - презастроено, мръсно, същото лошо обслужване, вярно, много евтино, но...не ме кефи.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
12-09-2010 - 22:47:22
Може да им дойде акъла на хотелиерите и да започнат да си показват печалбите, да изграждат ифраструктура около техният обект и току виж както сме зле smiling smileyимаме и пясък -плаж и гора ,даже някъде и е чисто морето !!Да не се окаже че е по добре от Анталия и тн ..А обслужването ако не ви харесва купете си вила на морето може на Българското може на гръцкото или турското , а дай боже всеки му! smiling smiley на мексиканското *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход