Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.

Публикувано от advokat Popov 
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 10:37:08
О, неразумний юроде!
Открих още една твоя тема със злобни и неподплатени нападки.

Изглежда завистта и злобата те изяждат, защото нямаш клиенти? Имаш ли личен пример, от който черпиш тези въпроси, на които и сам си отговаряш? Не си ли и самият ти безработен и с множко тройки в дипломата си на адвокат?
Защо слагаш всички под един знаменател, това ли са късогледият ти мироглед и опит? Никога ли не си попадал на компетентни и образовани хора? Или и ти, като повечето плюещи, си пораснал от сламата в плевните и обкръжението ти е такова? Запознай се и с другата страна на луната, където обитават, работят и се развиват неизвестните за теб субекти с образование, ерудиция и висок интелект. Но преди да се запознаеш с тях, човеко с гола тапия, трябва да почукаш на висока врата. Но дали ще ти отворят?...
P.S. Няма дума "конисион", има дума "комисиона" и се пише с едно "н". Пред "ако" се поставя запетая и т.н.

Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 11:14:41
gandalf , споко,този не е никакъв адвокат, а индивид, който се подвизава тук главно като николасе и главно да си избива комплексите.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 11:45:17
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> jores, прав си че продавача идва с готова офертна
> цена, но ако тя е по-висока с пъти от твоята
> преценка ( а такива случаи има ) нищо не те
> задължава да привемеш да офертираш този имот. А и
> като човек познаваш и другата страна на пазара -
> купувачите, ти си компетентен да предложиш план -
> започваме с такава цена, ако няма интерес след 3
> месеца смъкваме с толкова и т. н. Както се прави
> по цял свят. Тук обаче, повечето ти колеги приемат
> да офертират имот който изобщо не са видяли и в
> този ред на мисли нямат представа колко би
> струвал, не са се поинтересували от документите и
> друго - не актуализират цените след като мине
> период от няколко месеца и никой не се е обадил.
> Вярно че повечето ми наблюдения са за къщи и
> парцели, но така е и с един офис на етажа на който
> работя - от година и половина не е имало оглед (
> знам от брокерите) и не се търси по-приемлива
> цена, даже не са предложили на собственика да
> намалят малко цената, която явно е висока, инак за
> година и половина щеше да се продаде или поне да
> има някакъв интерес към офиса (в офис сграда е ).

Да си кажа и аз.........
Няма причина да харча пари за реклама на нещо, което е извън пазара. Разбира се, че уговорка с клиента за коригиране на цената, при липса на интерес, има. И не в рамките на 3 месеца, а на един. Защото, не се ли обади никой за 4 седмици, нещата са ясни. За това, че има колеги, отговарящи на описаните от теб, никой не спори. Както има и адвокати, които си вършат през пръсти работата и отказват клиенти от покупка- защото вече са си получили парите за услугата по "този" имот. Имат интерес клиентът отново да им плати да "обследват" следващия.
Знаеш ли колко често адвокатът казва, че има заведена искова молба, но не си прави труда да провери- дали иде реч точно за същия имот, или е за нещо в същия квартал.
И директно заявява, че имота е процесен.
Затова си мисля, че по- добре е в такива дискусии хората да се ограмотяват, за да знаят какво да изискват, когато станат клиенти. Полза от слагане на цялото съсловие под един знаменател, няма.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 11:52:01
Ето какво отговорих на Господина ти Попов по повод на негов злобен коментар, че фирма "Адрес" затваря един от офисите си.

"Господин адвокат, уважаеми господин Попов, нима не знаете, че във Вашата гилдия има много по-боси и некомпетентни, отколкото един компетентен брокер? Сигурен ли сте, че всички сте страхотни, полезни и добре образовани? В заблуда и неподплатено самочувствие сте изпаднал, драги.
За да не звуча голословно, веднага разказвам един конкретен и пресен случай, касаещ лично моя покупка на недвижим имот.
Първо да уточня - не съм нито брокер, нито адвокат, а просто един купувач. Няма да назовавам и името на агенцията, с която работя, за да не се изтълкува веднага и параноично като реклама.
От години работя с една агенция за недвижими имоти и по-конкретно с управителката. Представете си жена, добре изглеждаща и възпитана, с отлични речеви умения. Владееща перфектно два чужди езика, с висше образование и с над 10-годишен опит в имотите. Отиваме с нея на оглед на жилище и то ми харесва. Решавам да го купя. Насрочена е среща за договор с продавача, в офиса на фирмата. Продавачът беше страхотен симпатяга и също клиент на агенцията, но, за негово зло, някой го беше посъветвал да си вземе адвокат за сделката. Та въпросният симпатяга пристига в офиса с адвокатка. По-напудрена и начервена кокона отдавна не бях виждал! Коконата влезе в офиса със самочувствието на примадона и дори не се представи на управителката и на мен. Брокерката беше подготвила необходимия за договора пакет документи и направи копия на същите за адвокатката на другия й клиент. "Благодаря" от коконата нямаше, разбира се. Самата кокона изобщо не си беше направила труда да се запознае с имота на клиента си.
Следва предварителния договор, с който аз бях добре запознат предварително, както и от предишни мои сделки с тази агенция. Оказа се, че брокерката беше запознала в детайли и продавача с договора. По всяка клауза беше подготвена юридически перфектно. Брокерката предложи на коконата да се запознае с договора. Следва единствената пряка реч от устата на адвокатката:
- Е, те нали са го чели...
До края на срещата други реплики от нея нямаше. Брокерката, обаче, обясни подробно на продавача какви допълнителни и изискуеми документи трябва да подготви, как и къде. Всичко беше разяснено и договорено и срещата мина чудесно.
Следва (след няколко седмици) прехвърлянето при нотариус. Безмълвната кокона сяда най-отпред, където трябва да сме аз и продавачът. Брокерката скромно стои отзад, но с пълен наръч бумаги, които адвокатката дори не погледна. На всеки въпрос от страна на нотариуса, отправен към неговата колежка адвокатка, отговаряше брокерката. След приключването на сделката, брокерката ни пожела успехи и т.н. и ни обясни няколко следващи след покупко-продажбата стъпки, които трябва да направим. Адвокатката дори не й благодари, че тя свърши всичко с лекота и компетентност.
Мисля, че това е достатъчно.
Съвсем скоро ще пусна отделна тема, с разказ за моите приключения и наблюдения при покупката на къща за почивка в красивия Балкан. "
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 12:06:18
Ами честно казано добре че тази адвокатка не се е обадила, иначе цялата сделка е щяла да е пълно приключение. Въобще адвокат при сделка с НИ освен да обърка нещата и да прецака клиента си до сега не съм виждал. Разбира се има специализирани прависти, но те са отделен случай. А по въпроса - брокеря определя цена само когато това е поискано лично от продавача.
gandalf Написал:
-------------------------------------------------------
> > виждал! Коконата влезе в офиса със самочувствието
> на примадона и дори не се представи на
> управителката и на мен.

> - Е, те нали са го чели...

> До края на срещата други реплики от нея нямаше.
> Брокерката, обаче, обясни подробно на продавача
> какви допълнителни и изискуеми документи трябва да
> подготви, как и къде. Всичко беше разяснено и
> договорено и срещата мина чудесно.
> Следва (след няколко седмици) прехвърлянето при
> нотариус. Безмълвната кокона сяда най-отпред,
> където трябва да сме аз и продавачът. Брокерката
> скромно стои отзад, но с пълен наръч бумаги, които
> адвокатката дори не погледна. На всеки въпрос от
> страна на нотариуса, отправен към неговата колежка
> адвокатка, отговаряше брокерката.
След
> приключването на сделката, брокерката ни пожела
> успехи и т.н. и ни обясни няколко следващи след
> покупко-продажбата стъпки, които трябва да
> направим. Адвокатката дори не й благодари, че тя
> свърши всичко с лекота и компетентност.

> Мисля, че това е достатъчно.
> Съвсем скоро ще пусна отделна тема, с разказ за
> моите приключения и наблюдения при покупката на
> къща за почивка в красивия Балкан. "
>
---------------------
уважаеми gandalf ,
отчитам желането Ви да водите някакъв нормален диалог,за това ще си позволя нЕкои уточнения !
-1-като навсякъде , и в Адвокатурата има "стадо и мърша"-без коментар дали Вашият
случай е такъв !
-2- Малко хора отчитат факта,че адвокатлъка е особен вид професия , както и лекарската междувпрочем.Клиентите на двете професии обикновено ПЛАЧАТ , когато плащат на тези представители (работата е изключително конфликтна) и по същество има конфликт на интереси !
Не знам дали отчитате факта,че брокерстването на имоти е особен род професия-запознават се две страни->добронамерени една към друга и по същество няма спор !
приказките за професионализъм на хора-бивши и бъдещи безработни са по-стари от Стария завет
---------
не знам какво очаквате от Адвокат , когото са "наели" да следи сделка , при условие,че агента по запознанства прибира 3 % ,а често и 2 Х 3% а много често клиентът иска да мине "тънко" при адвоката ако може и без пари !
За това вероятно въпр. Адвокактка е мълчала - за толкова пари-толкова работа !
трябва да минат десетилетия , за да изчезнат основанията за Адвокатската поговорка"който не плаща добре на адвокат-плаща ДВОЙНО"

българинът е достатъчно прост , за да не разбере , че в пазарната икономика не стои въпроса ДАЛИ да се плаща на адвокат а КОЛКО ???
много време се продаваха мечти от брокери на НИ - идва време да се продава ИНФОРМАЦИЯ от Адвокати - при това принудително !
----------------
отчитайки "обществените" нагласи за Адвокатите (мръсници,кръвопийци,кожодери ипр), ще Ви кажа защо е така !
Ако не платиш на Адвокат както трябва-той със голяма вероятност може да те остави да се удавиш , предпазването от голяма злина също е стока-която се плаща !
---------
не е все едно и също от 1 000 000 лв да изгубиш 500 000
или да изгубиш 300000 , отделно Адвокатът да вземе 100 000
----------


---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-05 12:41 от келепирски.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 12:42:58
Бях решил да не пиша в тема, измислена от николасчо, ама заради това, че и тя е създадена само за да се плюят брокерите, ще кажа следното - за толкова години , след стотици сделки съм срещнал най - много двама адвокати, които разбират от имоти и няма такъв, който да разбира повече от мен от това. И още , този път по темата - не АНИ определят цените на имотите, тази тема е обсъждана, обсъждана, явно никога няма да разберете , че негово величество пазара е този, който ги определя.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 12:44:58
Истината в спора брокер или адвокат е деликатна.Няма лошо да има адвокат ..Важното е какъв?И В КАКВА МАТЕРИЯ Е СПЕЦИАЛИСТ.??Ако се занимавал с разводи и регистрация на фирми цял живот..и само ПАРАДИРА с това ,че е адвокат..големи ..........,ще из.....е.Ако е специалист във вещно право.Може да помогне.!За справка ,поне според мен най -професионалната информация относно правният анализ на недвижим имот може да се получи от нотариус/читав/.
Но сделката с недв.имот не е само ОТ ПРАВЕН ХАРАКТЕР!!Има начини на предлагане и доста други усилия ..,които СЕ ИЗВЪРШВАТ ОТ БРОКЕР ..АНИ...ТОЕСТ УСЛУГАТА Е КОМПЛЕКСНА!!За това се взима и комисионна от 3%!!
Примери за неграмотни адвокати МНООГО!!Една седмица се занимавам с такава ,която само едно си знае-АЗ СЪМ АДВОКАТ..!!!и нищо насреща.Дори и едно пълномощно написа/умишлено не казвам състави/.Защото с нотариус.............,само сме се смяли на" умните и мисли"..??!!И какво стана ..КУПУВАЧЪТ ,който я беше наел да проверява сделката/негово право/,просто и наби шут у г....о!!Е ,пак е нещо..С МАЛКАТА НЕПРИЯТНОСТ,че всички загубихме ценно време и нерви..
А необходимиите документи бяха съставени от мен АНИ/със съдействието на мой юрист/ И ОДОБРЕНИ ОТ НОТАРИУС и съответно всичко е ОК..
Така ,че ползвайте АНИ!!Дори и да не са юристи брокерите ,знаят към кого да се допитат!!Просто това им е част от работата!!! smoking smiley
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 12:55:49
Дааа... Разбирам напълно Вашето становище (визирам мнението на "келепирски"winking smiley. Но мисля, че адвокатите сами определят хонорарите си и, след като заплащане е уговорено, се очаква адвокатът да свърши работа, за която му се плаща. С какво точно адвокатът е ощетен? С хонорара на посредника? Това е смешно! Ако хонорарът на посредника надвишава неговия, да иска по-висок хонорар, но и да свърши нещо. При условие, че си приел поръчката на клиента, би трябвало да си заслужиш парите. В случая парите си заслужи само брокерката. А адвокатката направо мразеше брокерката и умишлено не разговаряше с нея, което издава ясно две неща: Първо - адвокатката завижда на нейния хонорар (ами да си го заслужи и тя!) и второ - дълбок комплекс на неудовлетворен от работата си човек (най-вероятно и недостатъчно компетентен в случая).
А брокерството далеч не е само запознаване на две страни, повярвайте. Аз не съм си мръднал пръста за нищо и при трите ми покупки чрез тази фирма.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-05 12:58 от gandalf.
Re: Как Ани определят цената на недвижим имот и защо посредниците мамят наивни клиенти.
05-11-2008 - 13:06:44
Келепирски-Стига" рупа" бе приятелче.Не разбра ли ,че на пазара на имоти има АНИ ,които работят за клиента и получават комисиона/комисионна/дублетна форма.
Останалото го "прибират"нотариусите,които нали се сещаш,че също са юристи..
Мина това време ,когато разни "адвокатчета"стояхте пред "НОТАРИАТА"/когато беше "държавен" и се опитвахте да "лапкате" парички ."Дайте път на адвокаата ,даайте път...Тоест взимахте пари за предреждане..??!!Да ама това време отмина приятелю..Малко е по различно..Откъде да ти дойдат парите когато не участваш в пазара..!!ТОЕСТ НЯМАШ ДОСТЪП ДО "КИНТИТЕ",ако има нужда от правен анализ на някаква собственост..,аз ще преценя към кой ЮРИСТ да се отнеса и дали той трябва да е адвокат..И ако е адвокат ,кой да бъде той..!!!
Ако наистина си адвокат,ориентирай се там където има парички..и за тебе..Има къде ,ако ти мърда нещо под шапката..,опитай с търговско право ,наказателно и т.н.
На имотите нямаш шанс..!!! smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.