Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя

Публикувано от chalasheva_md 
Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
03-11-2008 - 19:55:02
Здравейте,

Попадна ми много изгодна оферта за парцел (близо до регулация) в планинско градче. 500 м2 - 3000 лв. Собственикът (продавачът) го наследява от дядо си (който още е жив, но е дал пълномощно на внука си за продаване). както и да е. Тъй като внукът иска много набързо да се "отърве" и просто да си вземе парите, се притеснявам и аз да не изпусна офертата. Въпросът ми е: какви документи са нужни на собственика (продавача), за да се осъществи сделката?

Предполагам:
1) Нотариален акт
2) Пълномощно за продаване
3) Данъчна оценка
4) Удостоверение за тежести

Необходими ли са и др документи?

И още нещо - аз как точно мога да разбера дали това, което той ми показва, е имотът, който се продава? Знам, че въпросът ми е абсурден, но все пак - всичко е възможно...

Предварително благодаря!
Re: Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
03-11-2008 - 20:25:36
Удостоверение за наследници.За да видиш колко наследника има дядото.Всички наследници присъстват на сделката.

А за достоверност.Има скици.Има кадастрални планове.Намират се в общината.Питай.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-11-03 20:33 от bibise.
Re: Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
03-11-2008 - 20:48:09
И още
Решение на поземлената комисия.
Скица на имота актуална.
Re: Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
03-11-2008 - 22:30:42
внука е тъпанар !
Re: Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
04-11-2008 - 10:10:40
avatar
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> Удостоверение за наследници.За да видиш колко
> наследника има дядото.Всички наследници присъстват
> на сделката.
>
> А за достоверност.Има скици.Има кадастрални
> планове.Намират се в общината.Питай.

Дядото е жив. Така че, трябва да се видят другите, които евентуално наследяват заедно с него. Внукът в случая, не участва в наследството.
Ако е върната земеделска земя, трябва да има :
- решение за признаване на правото на собственост
- решение за връщане на собствеността
- скица на имота- като неразделна част от решението за възстановяване на собствеността. Скицата се заверява от поземлената комисия или от поддържащата фирма.
- въвод във владение
- решението за възстановяване трябва да е вписано, за да може да има силата на акт за собственост, с който да се извърши сделката.
- в поземлената комисия има всички данни за имота и собствениците- наследници, на които е възстановено. Има и координатите на имота. Ако искаш да си сигурен, че е там, където ти го показват, обръщаш се към фирма, която се занимава с трасиране на имоти.

пп Провери дали имота може да смени предназначението си. Да не стане така, че си купуваш зеленчукова градина. Това, че е близко до регулацията, не означава, че е отредено за застрояване.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-04 10:16 от камелия.
Re: Какво ми е необходимо за сделка със земеделска земя
04-11-2008 - 10:13:41
с две думи-трябва ти АДВОКАТ !!!
скъпото излиза евтино
евтиното излиза скъпо

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход