Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА

Публикувано от radoclav 
КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 00:17:24
КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 06:08:48
Припомням на по-младите и на забравилите една задушевна радио-реклама на Първа частна банка, който окраде парите на маса хора през 1996 г. Произнасяше я нежен женски глас, който и до сега си звучи в ефира. От тогава чуя ли такъв тип реклама, веднага усещам неприятна тръпка.
Цитирам дословно:
"Отвори очите си и виж красотата на природата!
Отвори сърцето си и приеми Бог в него!
Отвори разума си и спестявай... в Първа частна банка!"
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 09:45:25
Все още е рано да се мисли за фалити на банки.
Трезорите имат достатъчно капитал да издържат поне година - а не вярвам кризата да продължи толкова дълго.
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 10:50:20
Не знам коя ще е, но прочетох, че Гръцката централна банка е посъветвала гръцките банки да не наливат ликвидност в клоновете и филиалите им на Балканите...а това НИКАК АМА НИКАК не е добре, за нас конкретно.
Тепърва ще гърмят ГОЛЕМИ европейски банки, това знам аз, а и тук при нас, не изключвам да изгърми нещо. Ако тръгне Райфа или Уникредита...в никакъв случай няма да си спасяват местните(българските) структури. Ще изтеглят всичко налично и ще ги пуснат да фалират! Това ще се усети най-рано след около една година. В период от 9 м-24 месеца, не изгърми ли банка, вероятноста да изгърми такава е малка според мен!
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 10:59:04
няма да има фалирали банки в БГ. Просто ние сме много по-умни и кадърно от банкерите примерно в САЩ, Исландия и т.н. Банковите ни традиции за затвърдени и фалит е недопустим. Кризата от 1997 е само манипулация, никога не се е случило наистина

Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 11:00:49
Пиреус са го закъсали също - нямат пари и не дават кредити. Миналата седмица са правили обучение на шефовете на клоновете си как да отказват кредити поради "световната икономическа криза" Август са ги натискали да търсят нови и нови кандидати за кредити, сега има такива, но няма пари за отпускане. И не могат да разчитат на банката майка. Май не е много весело.
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 11:09:37
Абе това животно "капитализЪма" сме го измислили ние бе ти не знаеш ли!
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 11:37:29
Ей, Радославе, ти специално за това ли си се регистрирал днес? Да пуснеш темата и да гледаш сеир? Мечтаеш си за 1996 г. май. smoking smiley
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 15:59:56
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Пиреус са го закъсали също - нямат пари и не дават
> кредити. Миналата седмица са правили обучение на
> шефовете на клоновете си как да отказват кредити
> поради "световната икономическа криза" Август са
> ги натискали да търсят нови и нови кандидати за
> кредити, сега има такива, но няма пари за
> отпускане. И не могат да разчитат на банката
> майка. Май не е много весело.


Ако си по-наясно за политиката на "Пиреус" , нямаше да правиш такива умозаключения.

smiling smiley
Ако си наясно с процентите по депозитите, които банката предлагаше до поне 1 месец със сигурност, изобщо нямаше да се чудиш, че не могат по никакъв начин да привличат пари в институцията, освен ако банката-майка в Гърция не им отпусне пари ( в България за кредитиране). При банковата криза, Гърция спря канчето, и Пиреус -България с лихвената си политика, направо релийзва насочилите се към нея спестители.
Сега, не знам каква лихвена политика прилагат. Знам само до 26. 09.2008, когато бяха инструктирали персонала си да твърди, че ниските лихви били характерни за особено стабилните банки. Смях...
Общо взето, това, което си причиниш сам, е повече - от това, което може да ти причини най-големия враг.

Всъщност, малко са банките, които изобщо прилагат някаква адекватна политика в променените условия напоследък. Ако беше написал някаква информация, подобна на тази, за банка с друго име, изобщо нямаше да се учудя. А и трудно се привличат пари в такава обстановка.
И това важи за всички банки в България и Европа.

smiling smiley smiling smiley
Re: КОЯ БАНКА ЩЕ ФАЛИРА ПЪРВА
30-10-2008 - 18:05:51
Преди няколко дни се опитах да предоговоря лимита на Овърдрафта си в Пощенска банка и от там ми се изсмяха и казаха че те вече нищо не отпускат.Само ипотеки и то до 50% :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход