Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 19:40:32
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Щяла момата сайт да направи,
> направи си, отдавна ти писах, че явно искаш да се
> впишеш в този бранш, търсиш освободило се
> местенце.


Голяма част от поплювковците тук, май са бивши брокери,изгонени от някоя агенция за липса на лоялност.
winking smiley
От тук и поназнайването на туй-онуй от кухнята.Преди 2 год.имахме такава една,която реши,че може зад гърба ни да прибере за себе си комисиона от един наем.Разбира се,беше изгонена най-позорно,но от нейната уста се изля такава помия,че не вярвахме на ушите си.
Такива ми ти работи, сред нашия "иначе,тъй трудолюбив и честен народец" winking smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 19:46:00
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------

> Дори имам идея да създам сайт за недвижими имоти
> ,в който да се публукуват само частни
> обяви,агенциите няма да имат място там,така ще
> улесня много хората.
> Дори този сайт ще е предимство за агенциите,защото
> така по-лесно ще намират частни оферти и ще ги
> щурмуват веднага.


Те, твоите идеи, край нямат! И са все недоносени..........
Малко да беше си свалила капаците, нямаше да се излагаш непрекъснато.
Вече направиха опит- създадоха такъв сайт. И се наложи да го затворят. Защото, продавачите и купувачите заявиха цени, неудовлетворяващи нито една от страните и неподлежащи на синхронизиране.........
Ех, kikito83 , има една поговорка: "От всяка пръчка, свирка не става"............ма де да я знаеш, като ни приемаш- ни предаваш.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
07-10-2008 - 10:30:36
kikito83, кажи ми наистина, откъде у теб информацията че "Самите те не искат да си признаят, че наистина в момента никой не купува имоти " ?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
07-10-2008 - 15:04:15
време е вече да се въведе лицензионен режим за АНИ. тогава поне ще са заплашени от отнемане на лиценза и може би няма да са толкоз безочливо нахални.Искам да споделя 1 случка от миналата седмица. обаждам се на обява публикувана в този саит за апртамент на зелено със доста ниска цена. първо питам да се убедя че цената е актуална. отговора е че цената е тази която е обявена и дори няма и комисион от купувача. и ме поканиха в офиса. и се започна ''ами дайте сега 1000 еуро стоп капаро'' аз викам ''а какъв договор ще пишем и какво стопирам'' брокера вика ''ще пишем договор за гарация( не бех чувал за такакъв но по неговите думи това е нещо като предварителен на предварителния договор) а със капарото спирате апартамента от продажба'' когато поисках да ми изпринти прословутия договор тои ми каза че не можел така на всеки да го раздава тоя проекто договор- да сам си го прочетял на монитора на компютъра и ако нося 1000 еуро можело да го принтим и подписваме след като ги дам.оказа се че :1.те продават нещо което не съществуъва -сградата няма разрештелно за строеж( в закона за защита на потребителя е казано че не може да се предлагат стоки които ги нама в наличност) и не е ясно кога ще има да не говорим че може и да не получи никога 2.стоп капарото требвало на тях да дам а не на строителя ,но след като го попитах дали е упълномощен ми показах отдалече някакъв договор кои то не ми даде да прочета подробно но от бързия поглед кои то хвърлих видях че няма нотариална заверка и че става въпрос за друга сграда.освен това са дали в обявата пусков срок 01.2010 което си е откровена лъжа ( няма как като още няма разреши телно да стане за 16 месеца) и не станя ясно ако дам 1000 еуро и после не се спазариме за предварителния договор подлежат ли на вруъщане и ако да от кого да си ги търся. та се чудя дали има още наивници които да се връзват на такива плитки номера или броера е прекалено наивен да си мисли че някои ще клъвне. краиния резулата беше че ми загубиха 2 часа от скъпоценното време. И при тоя метод на работа на АНИ как ще ме убедите да им ползвам услугите.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-10-08 08:33 от nradev11.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
07-10-2008 - 16:58:47
nradev11, ако си беше наел брокер да проучи имота, от който се интересуваш, щеше да ти спести "скъпоценното време", щеше да инвестира в теб и да загуби от своето такова.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
07-10-2008 - 17:59:06
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Задавам този въпрос заради опита да бъдат
> ограмотени всички, които смятат, че не е нужен.
> Според мен посредник в сделка с недвижим имот е
> необходим по доста причини, ще изтъкна само част
> от тях :
> 1. Той познава пазара много по -добре от клиентите
> си
> 2. Той професионално ще ги съветва относно цената
> към момента и тенденциите за бъдещето
> 3. Той ще им подсигури всички проверки и
> документи, съпътстващи сделката, ако са купувачи и
> ще ми намери сериозен клиент, ако са продавачи
> 4. Заради всичко описан по - горе, клиента ще си
> подпише комисионен договор и ще бъде доволен, че е
> спестил време, нерви, че това, което е поискал по
> сделката е факт.
> 5. Заради всичко , описано по горе, посредникът ще
> си получи заслужените пари , които клиента с
> радост ще му плати - 2,5 или 3 %, а ако и двамата
> са решили да бъдат негови клиенти - 5 - 6 % от
> продажната цена
> Мога да предвидя почти със 100 % точност реакцията
> на непрофесионалистите , ще започне пак едно
> плюене, ама нищо, един да се ограмоти, ще съм
> доволен.


Хайде аз съм те питал ама пак ще питам...едва ли ще получа точен отговор.
По всичките тези точки, ако аз отворя страницата на твоята агенция(прочета твоя обява във вестника) и ти се обадя с желание да купя веднага и в брой!
Какво правиме тогава и каква тежест има казаното от теб до сега?!?!?!?!?!?!?!?!?
Защо пак ще ми вземеш 3%?!?!?!?!?!?!?Каква работа си свършил лично ти за мен?!?!?!?!?!?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
07-10-2008 - 20:31:30
Pacholv, ти защо се правиш на луд ? Та кой купува имот само след като е прочел обявата, нали после следва всичко, свързано с покупката, или не знаеш какво е това ?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
08-10-2008 - 14:14:36
avatar
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------

> Хайде аз съм те питал ама пак ще питам...едва ли
> ще получа точен отговор.
> По всичките тези точки, ако аз отворя страницата
> на твоята агенция(прочета твоя обява във вестника)
> и ти се обадя с желание да купя веднага и в брой!
> Какво правиме тогава и каква тежест има казаното
> от теб до сега?!?!?!?!?!?!?!?!?
> Защо пак ще ми вземеш 3%?!?!?!?!?!?!?Каква работа
> си свършил лично ти за мен?!?!?!?!?!?


Ще ти дам отговор. Няма да ти поискам и една стотинка, но няма да видиш имота на "живо",ще изповядаш сделката още на другия ден, без да проверяваш дали имота е читав. Отиваме при нотариуса, подписваш и пред мен даваш / превеждаш парите на продавача, когото също до този момент, не си виждал. След това , влизайки във владение, виждаш какво си купил. Става ли? smoking smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
08-10-2008 - 17:12:41
Кике -на брокер се плаща -КОМИСИОННА!!,на адвокат -хонорар,на попо за кръщене ,на ..............за свирка и т.н .Сделката ще я изспусне този ,който не иска да плати ...... :}
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
15-10-2008 - 22:19:58
avatar
Днес когато си купувах вестник, девойката не ми даде никаква професионална информация какво има в цялата преса.Взех си вестника за който отидох защото знаех какво търся.Айде да поплюем и по вестникарите които не са изчели всички вестници.Утре ще се оплача от бакалката ИЗЕДНИЦА. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход