Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:

Публикувано от naughty 
Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 12:38:59
Харесал съм една преместваема къщичка за вила, много бързо ги сглобяват (7дена) и са много прилични на вид..

От фирмата твърдят, че не трябват никакви документи за да се "сложи" в парцела ми, някой има ли реален опит? Дали наистина е така? Страшно ме блазни идеята за 7 дена да имам вила, макар и на тази "дзверска" цена smiling smiley



dyakovconstruction.com
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 13:16:01
Трябва, трябва...
Още повече, ако трябва да ги присъединяваш към електропреносни дружества, канализации, водоснабдяване...
То на фирмите им е лесно-вземат парите и бягат....
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 13:30:26
вж.чл.147 е § 5 т.38 ЗУТ
ТУК
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 13:33:29
Прочие, колко квадрата е туй чудо и колко струва ?
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 14:48:10
по проект ги правят, до към 22000 евра излизат за 55м2
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
21-12-2007 - 14:53:27
При тая цена, аз лично бих замислил, дали да не си направя масивна къща-400 евро на кв.м.-според мен може да се включиш, ако си ангажираш бригада.
Не ти давам съвет-просто така си мисля...
Успех !
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
22-12-2007 - 10:13:29
още не съм убеден, че трябват разрешителни - та това е просто бунгало? в моя парцел мога да разполагам каквото си искам,не е ли така?

Ами ако каравана сложа и я захраня с ток и вода, трябва ли пак да се моля на някой?
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
23-12-2007 - 19:21:47
между каравана и бунгало има съществена разлика. Това , че не си съгласен с колегата е само твой проблем. Дори и да няма архитектурен проект , в общината ще ти искат поне план основи от конструктор и ситуация . Друг е въпроса да ли искаш да го направиш законно или не. Провери в енергото и ВК как стои въпроса и после бъди толкова уверен.
относно цената - единственото примамливо е срока за изграждане - седмида / може би няколко/ . Аз лично бих проектирал едноетажна къща дървена конструкция и бих си я направил сам или по мое ръководство.
Ако имаш въпроси , питай.
Успех и весели празници.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
25-12-2007 - 18:04:29
За 22000 Е / 55м2 - мисля че би могъл да се справиш да вдигнеш едноетажна масивна постройка, с всички довършителни работи.
Имай предвид, че ако са ти казали 22000 Е за сградата, то ще ти поискат още за фундамент и плоча върху която ще стъпи къщата. Връзките вода, канал и ток също ще са за твоя сметка.
Наистина сериозно се замисли кое е по удачно. А съм и сигурен, че едноседмичният срок ще стане 2-3 месеца.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
25-12-2007 - 19:09:54
Абе както казва един стар мой приятел-"Абе къща без комин... мани я.."
clap:
Пък и като я гледам тая къща или бунгало, сигурно себестойността й не надхвърля 6-7 000 лева. Зверска захапка прави производителя... Както се казва : Дай Боже всекиму... clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход