Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сбърках ли с квартал Витоша!!!

Публикувано от vw_wv 
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 17:52:31
Аз съм на мнение, че квартал Витоша не е добър квартал. Всички дето го хвалят са с обяснението "едни ден ще се оправи инфраструктурата". Е като дойде този ден тогава може и да стане по-добър квартала.Ама я дойде , я не дойде.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 19:33:29
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм на мнение, че квартал Витоша не е добър
> квартал. Всички дето го хвалят са с обяснението
> "едни ден ще се оправи инфраструктурата". Е като
> дойде този ден тогава може и да стане по-добър
> квартала.Ама я дойде , я не дойде.
>


Аха, и аз така мисля. а относно апартамента: [www.goldenvalley-vitosha.com]

63 квадрата чисто, февруари 2009 трябва да има акт 14.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 20:26:03
Със здраве да си живееш в новия апартамент. Квартала е отвратителен и много мръсен, казали са ти за инфраструктурата вече, да не говорим , че няма един нормален хранителен магазин , при нас имаше едно като барака- кръчма - магазин ,където се събираха пияниците за по едно ( дори вече е и затворено) и там продаваха най- необходимото . Ако си без кола и си навътре от шосето се ходи доста пеша , ако си до него е много шумно и мръсен въздух, гр. транспорт също не е от най- честите , една градинка няма, ако пък имаш кола зимата по уличките е ад- снегорина е само до симеоновското, много прахоляк , кал , едва изкарах около година и половина , като за капак и блока ни беше зле , макар, че ти не си там ,но около зоологическата градина лятото е непоносима смрад .....Не е никак удобен за живеене , особено за семейства с деца този така прехвален квартал.Но най- добре ще разбереш, като поживееш там, защото всички сме с различни изисквания и потребности , може на теб да ти хареса smiling smiley
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 20:47:42
Овча купел /стара част/ е сигурно най-подценявания квартал. Като купува човек нещо за живеене трябва да се поразходи, щото съм чувала заОвча купел коментари,които очевидно са от хора които не са ходили там /ма овча купел им звучи кофти/ - пак казвам стара част, около Украиснкото е супер за живеене - тихо, чисто, еко...ако си с кола /да, няма билла на 100 метра и изобщо билла/.

А Витоша ще си остане строителна площадка дълго време /поне като минавам оттам, каквото виждам/. И каква е канализацията да кажат запознатите. Аз гледах там имоти преди време, но сега ако трябва да избирам квартал не бих избрла Витоша...

Ако си с кола и си избрал Витоша пред Овча /стара част и при сходни цени/, според мен си се набутал...
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 21:01:48
реално сте купили едностаен. разбирам че сте млад човек - значи тепърва семейство + деца. наблизо няма магазин, детска градина, училище. градския транспорт е ограничен до автобус №67 до симеоново. в едната посока добре е от страната на жилището ама в другата посока трябва да се пресичат 2 платна с по две ленти за движение. дори и с кола.
ако в бъдеще планирате да работите по в центъра надявам се имате представа за задръстването от гара пионер до семинарията. на това оправа няма.
направо Ви виждам след време пак в бургас. а ако успеете / пожелавам Ви го/ оттатък Белград. за да ме разберете правилно потърсете последните кадри от филма Дунав мост.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 21:10:19
dikobraz Написал:
-------------------------------------------------------
> реално сте купили едностаен. разбирам че сте млад
> човек - значи тепърва семейство + деца. наблизо
> няма магазин, детска градина, училище. градския
> транспорт е ограничен до автобус №67 до
> симеоново. в едната посока добре е от страната на
> жилището ама в другата посока трябва да се
> пресичат 2 платна с по две ленти за движение. дори
> и с кола.
> ако в бъдеще планирате да работите по в центъра
> надявам се имате представа за задръстването от
> гара пионер до семинарията. на това оправа няма.
> направо Ви виждам след време пак в бургас. а ако
> успеете / пожелавам Ви го/ оттатък Белград. за да
> ме разберете правилно потърсете последните кадри
> от филма Дунав мост.



Ами то реално в новото строителство всички гарсионери ги обявяват за двустайни.
Осъзнавам, че съм се набутал и сега идеята ми е след известно време да го продам и да си взема сносна панелка в добър квартал( естествено ако им паднат цените), защото вътре апартамента сякак можеш да си го направиш, но мястото не можеш да промениш. А този го взехме просто защото майка ми се опасяваше да държи така парите, да не би отново да стане някой бум в цените.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 22:08:19
пич, ако можеш продай го сега и си купи нещо равностойно в Овча купел /не съм брокер, просто живея там - а май цените са горе-долу еднакви/.
Тук си имаме инфраструктура - канализацията не е под въпрос, има и магазини /345 е наблизо и денонощен/. Има училище, а баровците пред нашата кооперация дори не си вкарват в гаража Поршетата, защото има постоянно патрулки - сигурно е заради посолстовто. Безплатна охрана си е направо. Наскоро синът на моя съседка се провикваше от последния етаж "Мамоооо, забрави си телефона" Веднага дойде полицай да ни пита на нас ли крещи това дете, кво става аджеба...
А колата колко пъти сме я забравяли незаключена отпред.
В кооперацията за 8 г. не е имало грабеж. Да живееш в близост до посолство си е благодат.

Панелките са кофти избор в дългосрочен план. Ела насам /ул. Боряна- където аз живея/, поразходи се наоколо, виж нещата,които потенциално те интересуват.
Пак казвам - този район е много подценен. Аз живея там под наем - така,че не си мисли, че аз ако съм купила нещо там си въобразявам , че е изключително...

Тук има много кооперации в строеж...също и на пресечната ул. Любляна
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 23:00:49
Ами то реално в новото строителство всички гарсионери ги обявяват за двустайни.
Осъзнавам, че съм се набутал и сега идеята ми е след известно време да го продам и да си взема сносна панелка в добър квартал( естествено ако им паднат цените), защото вътре апартамента сякак можеш да си го направиш, но мястото не можеш да промениш. А този го взехме просто защото майка ми се опасяваше да държи така парите, да не би отново да стане някой бум в цените

това за падането на цените си е за другата тема - ще падат няма да падат. пазара ще покаже. а бума в цените според мен вече е или на билото или много близо до него без значение отлево или отдесно.
лично - преди много години избора ми беше панелка или тухлен апт. в комплекс жоди в борово още в строеж/тогава нямаше много ново строителство/.
да добавя имаха клауза в договора за неустойка от 1 % месечно за просрочие на пуска. доста апетитно. доколкото си спомням известен бг волей или баскетболист се беше опитал да си я потърси защото естествено не успяха да се вместят в срока.
но се вслушах в мъдростта на арабите които казват - по добре врабче в ръката отколкото сокол в небето. предпочетох нещо готово пред обещания
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
31-08-2008 - 10:32:04
Или пък Витоша е надценен, а Овча купел си е толкова колкото трябва да бъде към момента. Това пък е моето мнение - еднакво отдалечени от центъра и планината са двата района, разликата в цената не би трябвао да имат. А като се има предвид , че в Овча купел има по-добра инфрастуруктура - трябва и да е малко по-скъпо.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
31-08-2008 - 13:02:38
Абе и Овча купел си е е ОВЧА КУПЕЛ :}
"Да живееш в близост до посолство си е благодат."---- ако това е така , значи Витоша е по- добре , защото там е посолство до посолство, почти целия е с посолства и резиденции winking smiley
Преди дни ходих до Букет , Любляна , Боряна ...... изобщо не е подценен , дори и той в последно време нереално е надценен smiling smiley

vw_wv- най- разумно според мен, вземи си купи в района на ст. град , има много ново стр ., което не е толкова захлупено все още , всичко необходимо за теб ти е под носа и дори и след време да се махнеш , винаги може да му вземеш добър наем или да го продадеш на добра цена.

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход