Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сбърках ли с квартал Витоша!!!

Публикувано от vw_wv 
Сбърках ли с квартал Витоша!!!
29-08-2008 - 18:51:57
Здравейте,
виждам, че тук има доста компетентни хора и искам да Ви помоля за съвет.
Значи търсих си апартамент в София до към 65000 евро.
Исках да бъде в някой приличен квартал, но АНИ-тата ми казваха, че двустаен за тези пари няма да намеря в хубав квартал дори и на дупка.
Днес подписах предварителен договор за един апартамент във Витоша, 2-стаен РЗП 62квадрата, намира се точно зад Макси, близо до Симеоновско, строител е Билд 1.
Цената беше 66000 евро. Обекта представлява 4 кооперацийки, затворен комплекс.
Според Вас набутал ли съм се много с този "квартал" тъй като там е ад( няма улици, една гола поляна и нищо, има чат пат строежи, но за живеене сега не мога и да помисля).
Молбата ми е да дадете съвет какво да правя, да се отказвам ли и да го обявавам за препродажба или да се надявам, че там някога ще става за живеене.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
29-08-2008 - 21:56:37
За друго не знам,ама затворените комплекси са набутване от към поддръжка.Това озеленяване,охрана,чистене,всякакъв вид поддръжка на общи части...Доста пари се събират.Поне за тези,които знам...някои прехвърлят 200 лева на месец.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 12:06:45
Ако ти харесва мястото - не си се набутал. Обаче ако си купил , защото някой ти е казал , че Витоша е по-хубав квартал от Люлин, Овча Купел и т.н. - си здраво вътре.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 12:36:50
Трябва сам да си обмислиш плюсовете и минусите,обаче никога не се доверявай на преценката на анитата ,защото в повечето случай само и само да стане сделката и да щипнат комисион набутват!
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 13:18:23
Ох и ти ли си пострадал от Ани-тата?Мале мале те сега си харчат комисионните а ти си чукай главата...Много хора са пострадали от Агенции.Друг път като чуеш агенция бягай надалече.Свържи се директно с продавача може би това жилище щеше да го вземеш и на 60 ако нямаше Анита.Нали строителя е предвидил от твоите пари и за тях..... :ami:
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 14:33:38
Ами вижте сега случаят е следния: Аз съм от Бургас, но уча в София. Тъй като в Бургас имахме едно ЕПК, което давахме под наем, решихме да го продадем и да вземем в София някъв апартамент. Продадохме апартамента в Бургас и започнахме да търсим в София, но бяхме много неориентирани. Ходили сме по агенции, но навсякъде ни казваха че до 65 хил евро не може да се намери в хубав квартал.
Майка ми всъщност искаше във Витоша(някои си й казал, че там след 2-3 години щяло да е като Бояна).
И така вчера подписахме предварителен договор за апартамент във Витоша. Не сме ползвали агенция, а директно от фирмата го взехме. На мен притеснението ми е друго - значи мястото е отвратително, на една поляна, няма нищо, няма улици, няма магазини, абе все едно си на нивата. Намира се зад Клуб Макси( Голдън Вали се казва комплекса). Според Вас дали има шанс този район да се развие и поне да се благоустрои малко, защото сега е ужасия.
Освен това фирмата дето го строи( Билд 1) е супер бавна. Започвам да се замислям вече за препродажба, вие какво мнение ще дадете за района
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 15:02:37
Има шанс, няма да загубиш спокойно,само ще спечелиш,София се развива много повече от Бургас,много добре сте си вложили парите,района ще се облагороди не се притеснявай,за същите пари моя позната си купи в Младост панел,можеш ли да сравняваш нов апартамент с панел, не се шашкай всичко ще е наред.
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 15:33:27
Лощото е, че там сега няма нищо, само кал и мръсотия да шия. Да не говорим пък, че за да стигнеш до строежа ти трябва верижна машина или поне Хамър.
Някой от брокерите тук запознат ли е с този комплекс Голдън Вали, някакви мнения може ли да дадете
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 17:39:07
Този квартал си много хубав не си се минал,за фирмата нямам мнение ама ако е супер бавна защо си купи от нея .66000 за 62 кв.м си е 1065 еуро на кв.м което ако е пред акт 16 си е нормално ама а ко е начален етап ми се види скъпичко
Re: Сбърках ли с квартал Витоша!!!
30-08-2008 - 17:49:34
Не каза 62 кв. чисто или с идеалните части , ако е чисто цената си е прекрасна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход