Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?

Публикувано от дичо тъпото 
бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
10-04-2013 - 15:06:51
avatar
Анкета
Бихте ли платили 3% комисион на брокер който е публикувал само обява за имот, реално защитава интересите на продавача и вероятно взема още 3% от него?
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
Да никакъв проблем. 3
 
14%
Не никога. 16
 
73%
Зависи от цената на имота. 3
 
13%



Интересна е нагласата на кандидат купувачите.

Ако сделката е примерно за 50К брокерът ще поиска по 1500 от двете страни. Общо 3000 евро само са труд за публикуване на обява и разходка за оглед.

аз лично НИКОГА не бих дал 3% пък ако ще и сделката на живота ми да пропусна. Това е въпрос на принцип.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-10 15:11 от дичо тъпото.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
10-04-2013 - 15:30:39
Анкета Бихте ли платили 3% комисион на брокер който е публикувал само обява за имот, реално защитава интересите на продавача и вероятно взема още 3% от него?

За 3 % от страна по сделката се изискват куп неща, не само оглед и запознанство...

winking smiley
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
10-04-2013 - 21:18:28
"Работникът заслужава своята заплата". Ако нямаш нужда от посредник, не го търси, но и не ставай андрешко да се свързваш с клиента зад гърба му.
А че сме много принципни и морални .... знаем си сеwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
11-04-2013 - 12:53:52
avatar
Quote
Geto
"Работникът заслужава своята заплата". Ако нямаш нужда от посредник, не го търси, но и не ставай андрешко да се свързваш с клиента зад гърба му.
А че сме много принципни и морални .... знаем си сеwinking smiley

Geto, има заплата, ако има свършена работа.

Става въпрос обаче за брокерът на продавача, който иска и от мен (купувача) 3%. Значи, ако отида на оглед с мой брокер, няма и дума да стане за 3% от моя страна в в полза на продаващия брокер, НО ако аз отида (те. сам си намирам имот който търся) продаващия брок ми иска 3% ей така (ако мине номера). Къде е логиката?

Аз затова намерих колая, отивам с позната която играе ролята на "колежка-брокерка" и работата става така както трябва. Но защо трябва да влачим хора с нас е въпроса. Това ме дразни.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
11-04-2013 - 19:43:05
Г-н Тъпото, това е по-скоро въпрос на морал.
Моето мнение е, че ако копувач сам, без помоща на брокер намери желаното жилище, то брокерът на продавача трябва да му направи отстъпка от цената.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
11-04-2013 - 19:52:46
avatar
Quote
Geto
Г-н Тъпото, това е по-скоро въпрос на морал.
Моето мнение е, че ако копувач сам, без помоща на брокер намери желаното жилище, то брокерът на продавача трябва да му направи отстъпка от цената.

Е така де, ама брокера на продавача не се свени да иска 3% и от мене и на въпроса "ама защо аз нали сам съм си намерил имота, аз нямам договор с вас, вие нищо не сте свършили в мой интерес, тогава защо искате 3% и от мен" получавам тъп отговор: "ами така е тука в БГ"
Затова казвам като е така в БГ така ще процедират и купувачите, ще прескачаме пльокитата и толкоз.
Анонимен потребител
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-04-2013 - 08:19:24
Отстъпка от цената за какво?

Ако някой реши сам да си върши работата - ами да си я върши, защо някой трябва да му иска пари.

Тука се плаща за услуга - купувачът не иска такава - за какво да плаща?
Той иска стоката - имота, а не посредническата услуга.
Съответно и никаква помощ няма да получи от брокера на продавача. Да ходи да си обследва имота, да си подготвя предварителни договори, да проверя напред-назад за битови сметки и т.н. Като е решил сам да си върви работата - да си я върши.
И преди да кажеш, че няма да му покажеш имота, да ти кажа, че това ти влиза в задълженията към продавача, които те е наел - да развеждаш хора в имота му.
Анонимен потребител
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-04-2013 - 08:22:57
Брокера 3% не ги получава за това, че просто ти е намерил имот. Недей чак толкова принизява работата му.
Той върши и други услуги, които ти ако не желаеш да ползваш, според мен не трябва и да плащаш.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-04-2013 - 10:03:50
avatar
Quote
Тинки Уинки
Отстъпка от цената за какво?

Ако някой реши сам да си върши работата - ами да си я върши, защо някой трябва да му иска пари.

Тука се плаща за услуга - купувачът не иска такава - за какво да плаща?
Той иска стоката - имота, а не посредническата услуга.
Съответно и никаква помощ няма да получи от брокера на продавача. Да ходи да си обследва имота, да си подготвя предварителни договори, да проверя напред-назад за битови сметки и т.н. Като е решил сам да си върви работата - да си я върши.
И преди да кажеш, че няма да му покажеш имота, да ти кажа, че това ти влиза в задълженията към продавача, които те е наел - да развеждаш хора в имота му.

Браво Тинки. Този ти пост трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде изучаван в курсовете за брокери и да бъде окачен в златна рамка във всяка АНИ.
Re: бихте ли платили 3% комисион само за оглед и запознанство?
12-04-2013 - 10:07:36
avatar
Quote
Тинки Уинки
Брокера 3% не ги получава за това, че просто ти е намерил имот. Недей чак толкова принизява работата му.
Той върши и други услуги, които ти ако не желаеш да ползваш, според мен не трябва и да плащаш.

Знам представи си. Тук става въпрос обаче за услуга натрапена ти от брокера на продавача. А аз от брокера на продавача подобна услуга не желая, защото изхождам от идеята, че брокът на продавача защищава неговите (на продавача) интереси.

Аз за себе си сам решавам дали да търся услугите на брокер и ако да за какво и колко ще му платя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход