Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблемна сграда?

Публикувано от lady999 
Проблемна сграда?
07-07-2013 - 20:25:15
Здравейте!
За първи път пиша в този форум, защото имам един проблемен казус. Харесах апартамент в София, Люлин 10 на бул. Петър Дертлиев 3 (в червен, нов и масивен блок). Няма да споменавам нито строителната фирма, нито инвеститора, защото смятам, че не е редно. Пиша тук, защото от темите виждам, че форумът се посещава от хора, запознати с различни имоти и различни казуси и се надявам, че ще се намери някой, който знае за коя сграда говоря. Преди да отида на оглед на самия апартамент реших да разгледам района и да поговоря със съседите, защото така или иначе често имам път към района по работа. Оказва се, че сградата потъва (това е мнението на обитателите, които са не повече от 10-тина семейства,сградата е от 2007-ма година, а е все още празна). Тъй като сградата е построена не с едно, а с цели две подземни нива(гаражи), ниво -2 се наводнява от подпочвените води непрекъснато и за да се предотврати наводняване се налага помпи да работят денонощно. Искам да попитам има ли хора запознати със сградата или живущи в квартала, които да имат информация ( не че не вярвам на хората, които живеят в блока, но ми се искаше да чуя и още няколко мнения, които да са на безпристрастни хора). Ще се радвам, ако получа отговор на въпроса ми.
Благодаря!
Re: Проблемна сграда?
07-07-2013 - 21:47:20
avatar
Знам сградата в Люлин 10 - тя е доста близо до реката и изглежда поради тази причина има проблеми. Незнам кой е строителя. На външен вид е ок самата фасада, но там на булеварда е малко шумничко според мен, а пресичането е доста рисково.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Проблемна сграда?
08-07-2013 - 15:28:32
Да, намира се на самата река, но се чудя как е възможно да се допусне такава строителна грешка, а може би е нарочно.И все пак ще очаквам мнение от всеки, който може да помогне, тъй като апартаментът е хубав, но ако истината са сградата е тази...Благодаря!
Re: Проблемна сграда?
11-08-2013 - 11:51:33
Не знам коя е сградата, но наводняването най-вероятно се дължи на подпочвени води и има вероятност и наистина да пропада, но не ми се вярва. Огледай гаражи и мазета за пукнатини и пр. Ако има много бягай надалеч. Щом има пукнатини, значи има пропадане.

хормон на растежа цена
Re: Проблемна сграда?
21-08-2013 - 00:06:13
Знам я. За пропадания не съм чувал нищо, както и за помпи. Но изобщо не бях възхитен от начина, по който я строиха. Започнаха с едни хубави тухли по стените откъм булеварда, след това обаче дойде кризата, минаваха на все по-ниско качество и накрая май я довършиха с плътни единички втора употреба. И това след като стоя месеци наред недовършена и без да се работи нищо по нея. Според мен е чудо, че въобще я построиха.
Реката мирише много през лятото. Тя обира кенефите на целия Суходол и половината Горна Баня.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход