Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?

Публикувано от tigivi 
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 23:41:43
само нагоре докато клозет 3 квадрата (идеална част, без дупката) в младост стане по-скъп от пентхаус 300 квадрата в тръмп тауър в ню йорк.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
30-08-2008 - 09:06:37
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> само нагоре докато клозет 3 квадрата (идеална
> част, без дупката) в младост стане по-скъп от
> пентхаус 300 квадрата в тръмп тауър в ню йорк.


:} clap:
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
30-08-2008 - 22:21:57
@Камелия - Аз се опитвам да се абстрахирам от качеството на строителството на панелните блокове .... въпреки, че съм виждал фуги "уплътнени" с циментови торби, клатещ се вътрешен панел, който доскоро го е крепяло набито дървено трупче, отклонение на "стена" (неслучайно е в скоби) с над 3 градуса - можеш да си представиш каква "лека"' пукнатина се е образувала в единия край .... и т.н. smoking smiley
В случая темата не е за това КАК СА СТРОЕНИ ПАНЕЛИТЕ а КАКВА ЩЕ Е ТЕНДЕНЦИЯТА НА ДВИЖЕНИЕ НА ЦЕНАТА ИМ ....
Когато се опитваш да предвидиш такова нещо .... се опитваш да направиш разумна оценка на моментното състояние на актива, неговия потенциал за реиновиране и осъвременяване и естествено разходите по това реиновиране ....
Моментното състояние на по-големния процент от Панелните блокове е ПЛАЧЕВНО ...
Дори и санираните такива в 90 % от случаите не са санирани в най-важната си част - СГЛОБКИТЕ ..... това, че си си сменил дограмата и си налепил половин стена фибран .... не е подобрило КОНСТРУКТИВАНАТА цялост на панелчето ....
Разходите по реиновиране на панелните конструкции са НАЙ-ГОЛЕМИТЕ от всички видове масивно строителство и същевременно най-рисковите ...
Лоши или добри - панелите са с определен експлоатационен срок на живот и в голямата си част са преминали повече от половината от него smoking smiley

@king_for_a_day
Говорим за ПАНЕЛИ - за ЕПК, ППК, гредоред, пруски свод, т.н. "кадънки" и друг тип сгради предполагам ще си поговорим в други теми winking smiley

Съмнявам се, че можеш да ме изненадаш със състоянието на ващето ЕПК - Аз съм видял почти всичко (казвам почи - понеже винаги се намира някой, който да ме изуми) ... Ако някой пусне тема с най-невероятните преустройства на жилища и най-отваратителните жилища, които сте виждали .... мога да напиша доста неща winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-30 23:03 от Krokodil.
wal
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 10:23:49
Един познат продаде 2стаен 65кв.м панел в Обеля за 40000Е март 2007, март 2008 такъв апартамент се продаваше за 60000Е. Той го продаде, защото компетенен брокер му беше обяснил, 4е трябва бързо да го продаде, защото цените на панелките падат ....и загуби 20000Е . Някакъв коментар? confused smiley
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 10:28:33
HAHAHAHA iskali sa my 60000 evro, no realnite sdelki na paneli v Obelia ne sa se slucvali na pove4e ot 46-49000 i to za jilishta s mnogo pari hvurleni v remonti i italianski terakoti. :} :}
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 10:33:50
Eto go i otgovora na bankite na kude shte vyrviat cenite na panelite През август 74% от кредитите са отпуснати за покупка на тухлени апартаменти, 20% за панелни. Според анализаторите ще става все по-трудно да се изтегли заем за панелно или старо жилище. Трезорите изискват срокът на заема плюс възрастта на жилището да не надхвърлят 50 г.
TAKA CE TO E YASNO NADOLY S 50 % ot cenata na nova tuhla v sushtia rayion.
:loveu: :loveu:
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 10:40:19
не знам накъде ще вървят... то май цената не е най-водещото.
само знам че у Варна в масовото ново строителство напоследък (Орхидеи и пр. "лъскави" измишльотини) няма апартаменти над 70м. т.е. ако искаш да живееш на нормално широко, а не да се провираш през дома си странично, ще си купиш мизерен панел или епк в мизерен квартал - ако има останали. къщите на село ги забрави, туй пътища/училища/болници/вода/... липсват даже в (супер) града.
или - тука ще останат само студенти и самотници и пенсионери, а семейните с (повече) деца (и евентуално, в средата на живота, с повече пари) - вън.
(се/не се) кефя от това как се строят всякакви въздушни кули (и в пряк и в преносен смисъл - в главите) и се надяват след 10-20-30г всичката инфраструктура да се е оправила от само себе си... при условие че инфраструктура се строи по-мудно от жилища.
явно хората тука в бг все искат някой (бащица) да ги лъже със светло бъдеще, и като няма кой, сами се лъжат...
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 12:57:14
Абе човек,ти откъде си?
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
04-09-2008 - 13:48:21
Тези панелни жилища са просто за никаде! moody smiley
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
23-10-2008 - 22:28:09
Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
Все едно ме питаш накъде се е запътил българския народ smiling smiley - надолу разбира се smiling smiley Ти да не би да очакваш цените на това строително комунистическо недоразумение панелка да скочат тройно? :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход