Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?

Публикувано от tigivi 
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 14:52:37
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Панела си има срок на годност и след това като
> нищо може да падне. Тази година вече падна една
> стена навън и затисна кола, не помня в кой град
> беше. Естествено, че ще ги задължат да ги санират.
> Ако не си ги санират просто като наближи края на
> срока за експлоатация ще ги изхвърлят навън,
> защото сградата е опасна.
> Твоята панелка има още 25-30-35 години живот, ама
> тия, дето са строени през 60-те съвсем скоро ще се
> озоват към края на живота си...
>
> Трябва само един-два блока да санират, да покажат
> 2 бабички по телевизията да обясняват как нямат
> пари за това, да стане ясно, че ще има доста
> проблеми със санирането и тогава ще видиш как
> цените стремглаво се засилват надолу....
>

Ако целта е да свалим цените на панелите- всичко, което написа, отдавна се ползва в борбата........ smoking smiley

Ако целта е истината, то паднал панел няма. Един допълнително заварен балкон / строителство ПК/ падна. Докато при новото строителство мине- не мине ден и някоя стена се срути още преди сградата да влезе в експлоатация.
Че ще има нужда от саниране, е ясно. Питам се, обаче, гледайки кривите стени на новото, олющените фасади, кутийките, мухлясали на първата година от избиващия конденз, септичните ями под някои от блоковете, арматурното желязо, вкарано от Китай............колко ли години ще издържи?
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:04:42
Що си губите времето - каквто и да пишете на пазара не можете да повлияете. Никой не може да свали цената на панелките, нито да я качи с писания. Това не е банковата пирамидална структура, която може да се срути от масово теглене на пари.
И да се юрнат всички да купуват панелки - нали трябват пари, и да се юрнат всички да продават панелките си няма да свалят цената, защото трябва някъде да живеят и ще обявят цена сходна с тази на ново сторителство...
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:05:30
zlostyr, родителите ми живеят в панелка от 60-те, а брат ми живее в панелка от 80-те. Като виждам качеството и на двата блока, бих се обзаложил, че първи ще падне този на брат ми. Разбира се, твърдението ми се основава на конкретния пример, по принцип може и да не съм прав, но доколкото имам наблюдение, колкото е по-старо строителството, толкова е по-качествено. Ако са добре замонолитени сглобките и арматурата не ръждясва, няма от какво да падне. С течение на времето свързващите процеси в бетона продължават, макар и много бавно и той става по-здрав. Както казваше едно време учителката ми по стоманобетон: "Първо желязото държи бетона, после бетонът държи желязото".
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:24:32
Камелия не сме ти видяли панелката, но щом ще я сравняваш с Аспекти , значи положението не е никак добро , но ако се наемеш да го направиш ще се получи интересна тема :}
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:31:01
Абсолютно вярно. Да купиш панел с уговорката, че до сега няма паднал е все едно да си купиш яйца от преди 6 месеца на цена 20 лв. броя с уговорката, че цените на яйцата растат, а до сега няма натровени :}
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:31:24
avatar
@човек и камелия: Аз не искам да влияя на пазара на панели. Ако не сте съгласни с това, кото съм написал дайте контрааргументи, не да го обяснявате с някакви скрити мои намерения (несъществуващи)

@кинг_фор_а_дей - това кой панел ще падне пръв е интересен въпрос. Едно е сигурно - всички ще паднат и със сигурност падат по-бързо от тухли и ЕПК.

Последното обяснение, как с годините панела ставал още по-здрав съвсем ме разби...
Сега остава някой да обясни как гредореда/кирпича ще надживее Хеопсовата пирамида...
Ако панела беше толкова здрав и хубав, друго строителство по света нямаше да има, особено като се има предвид, че е по-евтин и с него се строи по-бързо.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 15:32 от zlostyr.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 15:46:52
avatar
галя григорова Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия не сме ти видяли панелката, но щом ще я
> сравняваш с Аспекти , значи положението не е никак
> добро , но ако се наемеш да го направиш ще се
> получи интересна тема

Просто "Аспекти" е близо, та ще могат всички любители на новото строителство да направят сравнението без излишно разкарване. Не бих отишла да живея в онази сграда.
И да направя сравнение- докато някой не я види, нищо съществено не можем да си кажем.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 16:09:38
zlostyr,
дали от незнание или нарочно, но ми преиначаваш думите - не съм казал, че панелът става по-здрав, казах че бетонът става по-здрав. И точно преди това написах, че ако не корозира арматутрата по сглобките (което всъщност е основната слабост), здравината на панелната конструкцията няма как да се отслаби. Дори и при монолитното строителство е възможно да се получи същия проблем, при лошо бетоново покритие да речем. Всичко опира до качеството на изпълнение - това е проблемът на панелките, а не технологията.
А ти както се майтапиш за гредореда и кирпича, аз без майтап ще ти кажа, че такава е къщата на дядо ми в Еленския балкан. Първи етаж - каменна зидария, втори етаж - скелет от греди, запълнен с кирпичени тухли + гредоред. На една от гредите на стряхата пишеше "1898 г.". Досега е живяла 2 пъти по-дълго, отколкото ще живеят някои от новите шарени кооперацийки. Това ти го казвам само за да илюстрирам каква голяма е разликата между дейстрителността и повърхностната ти представа за нея.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 16:12 от king_for_a_day.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 16:20:04
Камелия, на Аспекти - Барбуков всички или поне по- голямата част от пишещите тук знаем и сме виждали сградите (за последно влизах в тяхна миналата седмица заради това, че си бяха спестили тази малка подробност от мен), но на твоя блок не, затова ти направи сравнението, пусни няколко нагледни снимки от блока ти , пък изводите сами ще си направим.

п.с Само да дооточня, че съм любител на качественото строителство и от ново до ново има разлика , но от панелно до панелно не съм видяла такава все още smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 16:47 от галя григорова.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
29-08-2008 - 16:54:47
avatar
галя григорова Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, на Аспекти - Барбуков всички или поне по-
> голямата част от пишещите тук знаем и сме
> виждали сградите (за последно влизах в тяхна
> миналата седмица заради това, че си бяха спестили
> тази малка подробност от мен), но на твоя блок не,
> затова ти направи сравнението, пусни няколко
> нагледни снимки от блока ти , пък изводите сами
> ще си направим.
>
> п.с Само да дооточня, че съм любител на
> качественото строителство и от ново до ново има
> разлика , но от панелно до панелно не съм видяла
> такава все още

Говоря за последната сграда на Аспекти- в Люлин. Не знам дали си я виждала.
Що се отнася до мнението ти за панелното строителство- явно, говорим за различни неща. Фактът, че няма паднал панел, говори за качеството на строителство. Поддръжката е нещо друго.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход