Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?

Публикувано от tigivi 
Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 10:45:24
Това според мен е много важен въпрос. Дали цените в момента са пикови и ако е така следва да се изчаква с покупките. Каква според вас е цената на която в момента е добре да се купува или пък въобще не трябва да се купува.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 10:56:29
Надолу winking smiley, дори вече падат - гледах няколко обяви в Имоти.нет с цени около 700-800 Е.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 11:16:27
панелите до 18 месеца ще се сринат тотално но ти ако искаш проблеми купи си - най-интересното че ипотеката към банката ще е по-дълга от живота на панела и когато той е пред разпад ти ще останеш навън на хладно и студено но ще продължиш да плащаш като поп на банката!!!! :cry: :cry:
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 11:24:56
И по мои наблюдения падат, особено на кофти места.
Грозна /но санирана!!!/ панелка в Изт. Берлин има за по 500 евро/м2. Беден германец може да си купи малкожилище за 25000 евро.
Тук и повече може да паднат.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 11:27:39
Да, аз също мисля че ще са надолу, но все пак има някаква цена , на която би било изгодно в момента да се купи. А може би няма?
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 11:54:54
Ако си решил да си купуваш панелен апартамент гледай да е от последните строени или тези които са строени поне след началото на 80-сетте. А колко може да паднат...един господ знае!
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 12:26:03
Колкото и да струват,все ще са много!В близките няколко години трябва да лъсне политиката на властта относно тези жилища.Да не се окаже накрая,че санирането ще излезе по-скъпо от жилището...И ако случайно някой съсед каже"пари няма.."какво правим тогава?
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
12-08-2008 - 12:29:00
Чувал съм, че ще трябва задължително да се сменят асансьорите, освен това подмяната на тръби и изолацията на парче не е саниране в истинския смисъл на думата.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
13-08-2008 - 15:45:30
Пълно укрепване трябва да им се прави,със желязо от мазите до последния етаж,през всеки апартамент.Тръби и ел.също.Изолацията и PVC-то,за жалост не ги правят по-сигурни,а по-енергоспестяващи.
Re: Накъде ще вървят според вас цените на панелните жилища?
13-08-2008 - 17:01:27
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако си решил да си купуваш панелен апартамент
> гледай да е от последните строени или тези които
> са строени поне след началото на 80-сетте. А колко
> може да паднат...един господ знае!

Поне във Варна това не правилния избор понеже са с много ниско качество. Живял съм в два различни панелни блока строени след 85 и двата тече от последния до първия етаж. В първия блок бях на четвъртия етаж, течеше вътре в коридора. Втория блок живея на първи етаж и тече по една от външните стени на спалнята и тоя теч го имат всички съседи над мен. Първите три етажа са изолирани което значи че водата влиза някъде по отгоре. Според мен си тече покрива.
Възможно ли е да обявят панелка за опасна за живеене и да принудят собствениците да се изнесат и да я съборят? Притеснявам се от този вариант.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход