Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

zemedelska zemia

Публикувано от observer 
Re: zemedelska zemia
04-08-2008 - 23:31:33
Какво те притеснява договора за аренда? Дори и да е с по дълъг срок може да си продадеш земята и следващия собственик си има готов сключен договор. Уловка е ако вземе да де пита дали може да прави някакви подобрения по земята: трайни насаждения, антиерозина защита, поливни системи. Ще трябва да му ги платиш при прекратяване на договора. Сега арендатора има право на "първо" предложение т.е. при еднакви предложения от арендатора и трети купувач трябва да продадеш на арендатора. ако ти предложат по висока цена от това което ти дава арендатора (малко невероятно) спокойно се си продавай. Между временно вземай колкото ти дават. Иначе си на пълна загуба. Договора за аренда е най добрата ти защита. Все пак 10лв е малко ниска рента. субсидията за миналата година бе 14 лв на декар, таз годишната ще е 20 и стотинки. Ако земята ти е наблизо и ти е мерак, площта е достатъчно за да е икономически изгодно да се опиташ да я обработваш сам.
Груба икономическа обосновка
цени на наета механизация без разходи за препарати и семена:
2*3лв дисковане,
2 лв сеитба
2*3лв пръскане
3лв торене
12лв жътва
общо 30лв.
450кг по 0,24ст.
108 кинта

ако всичко ти е наред едно 30лв на декар са ти чисто.
Допълнително: Субсидия 20кинта, нафта без акциз (по 1,80).
трябва да я комасираш, не документално, а да се разбереш с месните арендатори да ти отцепят блок на едно място, стига да не е в някоя каменна кариера. Имай в предвид че ако земята ти е запустяла едно 3 години и трябват яки вложения в химия докато се разработи.

Приготви се да прочетеш няколко дебели книги, да ходиш по нивя подир трактори и да се разправяш със селяни в лошия смисъл на думата. Човешкия фактор по селата е голям проблем. Все пак ако не си стъпвал на село и не знаеш кое е ечемик и кое жито и как се копа царевица не се захващай... Ще те изядат за мезе...
Re: zemedelska zemia
04-08-2008 - 23:49:30
автоматчик - много добър пост
не пълни главата на човека , тои се притеснява нещо да не го смотат и заради това му писах да сключва едногодишен - а ако каже землището ще кажа рентите и сделките за раиона и ще има ясна представа
това което ти казваш си е супер , но само за хора които разбират иначе месните келеши ще го изядат за закуска , а и по моите скромни сметки не си струва да се обработва блок с по малка площ от 1500 декара - в това включвам загби и суша за да се излезе на чисто ...на по малко декари трепериш постоянно и се молиш за добро време
ако не се е обработвала 3 години задачата е с повишена трудност
не трябва и да се подвежда от субсидиите защото арендаторите са си направо като картел и 100 лева субсидия да вземат ако се разберат за 10 лева рента оправия няма или има но след 5 години
по добрия вариянт е земята да се рабноти -само тогава е апетитна , остане ли пустееща и след 1 година никои няма да я иска .......
Re: zemedelska zemia
05-08-2008 - 00:52:52
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> автоматчик - много добър пост
> не пълни главата на човека , той се притеснява
> нещо да не го смотаят и заради това му писах да
> сключва едногодишен - а ако каже землището ще кажа
> рентите и сделките за района и ще има ясна
> представа

Минималния срок за договор за аренда 3 години. За по малко трябва да е за наем. Има разлика. 700 дк не са малко площ. Идеално е ако искаш да се пробваш в земеделието. Даже да пробва първо с 200 дк и една култура. после следваща, но първо да прочете дебелите книги и да си намери познат (стар) агроном който ще го съветва съвестно и почтено, а не просто да гледа да му пробута препаратите и семената.
Да не излезе само че земята е обработваема само на книга, а да си е ливади, мочурища и храсти, често срещано явление. Ако е запустяла първите 3 години ечмик, раннна царевица, после пшеница.
Re: zemedelska zemia
05-08-2008 - 19:42:23
по голямата част е в землището на село Славяново Харманлийско а останалото в съседното землище,мисля че беше на село Иваново
Re: zemedelska zemia
05-08-2008 - 19:54:28
Не живея в БГ иначе по образование съм агроном (ВСИ Пловдив 95) но почти нищо не помня защото не съм практиkувал
Re: zemedelska zemia
05-08-2008 - 19:59:57
Вероятно това е решението (едногодишни договори).
Благодаря за отговорите.
Re: zemedelska zemia
05-08-2008 - 23:16:06

observer Написал:
-------------------------------------------------------
> по голямата част е в землището на село Славяново
> Харманлийско а останалото в съседното
> землище,мисля че беше на село Иваново
>


по добре кажи първо област , после община ...че нещо не те намирам да не са сменили някое име -община Харманли-Бисер, Българин, Изворово,Коларово,Овчарово, Поляново, Преславец - това ли са или се бъркаме взаимно -питам защото не ми е раион и си повичкам из данните -уточни максимално -намерих някакво инфо но искам да съм сигурен за какво говорим
да не излагаме пред чужденците :}
поздрави smiling smiley
Re: zemedelska zemia
06-08-2008 - 00:21:37

аз не съм много в час с административното делиние на БГ в момента ... но ето за това става село става дума:
Село Славяново

Село Славяново (област Хасково) се намира в Южен-Централен регион на България и е част от община Харманли.

Основни факти за Село Славяново
Името на английски: Slavyanovo
Транскрипции на английски: Slavianovo
Местоположение: Южен-Централен регион
Разстояние до столицата: 225.475 km от София
Геогр.ширина (Latitude): 41.8N
Геогр.дължина (Longitude): 25.783E
Надморско равнище: 100 - 199m
Област: Хасково
Община: Харманли
Площ на Село Славяново: 40.008km2 (НСИ)
Население на Село Славяново: 869 жители (към 01/01/2007 - НСИ)
smiling smiley
Re: zemedelska zemia
06-08-2008 - 08:15:57
Аз съм адвокат.Обади ми се на 0888581746 Тук общо взето с е пишат пълни глупости.Като това,че някои може да придобие собственоста ти по давностно владение.Няма такъв филм,просто давност за земеделски земи не тече,дълго е за обяснение и бих ти го разяснил по телефона
Re: zemedelska zemia
06-08-2008 - 12:51:19
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> davis Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ами ако ти ги вземат с давностно владение,
> а?
> >
> > Растителна защита - съвети
> >
> > Склад под наем - 400 кв.м.
> > Warehouse for rent in Bulgaria
>
> Не използвай темата, за да правиш реклама! Има си
> място за това!
> И научи нещо за давностното владение, за да не
> ставаш смешен.
>
Май ти си смешната и щом се занимаваш с недвижими имоти и научи за земеделски земи научи има ли давност.Връх на непрофесионализна,сега разбрах защо са те погнали в форума.Пази-боже от Агенций за Недвижими имоти пълни с пренасочи ли се безработни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход