Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Iskam da kupja apartament-molja za savet

Публикувано от Alex4e 
Iskam da kupja apartament-molja za savet
21-02-2006 - 22:49:56
Здравейте,

Със съпругът ми искаме да купим апартамент в гр. София но сме от провинцията и сме слушали доста неща за измами в София което много ме плаши да си кажа честно.
Моля по опитните да ми помогнат като насочат вниманието ми към това за което трябва да следя. Ще си наемем агенция то е ясно.
Но като харесаме ми се иска да проверим дали апартамента не е ипотекиран или да е съсобственост моля кажете ми как мога да проверя това какво трябва да поискам от собственика и къде трябва да отида.
Другото което ме притеснява са нашумелите напоследък задължения към Топлофикация и НЕК ако има такива как мога да проверя нали се сещате че не искам да купя апартамент и да трябва да плащам 5000 лева парно например дават ли информация в Топлофикация и НЕК ако поискам да проверя има ли неплатени сметки.
И ако някой може да ме насочи към добър нотариус или адвокат който се занимава специално с такива дела ще съм му благодарна.
Дано не Ви досадих с моите въпроси но наистина съм уплашена и вие сте ми единствената надежда да ми дадете съвет и да ми помогнете за което искрено и от сърце Ви благодаря предварително.
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 07:36:02
Zdravei!
Az ne sam spetsialist, nito advokat, no sam prodala dve zhilishta i kupila drugi dve i shte spodelia moia skromen opit.
Nai-mnogo zloupotrebi stavat s kaparoto. Dokato se stigne do izpoviadvane veche obiknovenno e iasno dali imota e "chist", no ima opastnost da ne si poluchite obratno parite ot kaparoto, ako se okazhe che ima neshto neredno. Niakoi ot po-golemite ANI se namesvat v takiva sluchai, zashtoto i te sa strana v predvaritelnia dogovor i uspiavat da poluchat kaparoto v dvoen razmer poniakoga.Mozhe kaparoto da se ostavi v agentsiata ili pri notariusa, koito shte izpoviadva, a ne direktno na sobstvenika.
Udostoverenie za tezhesti se predostavia vinagi pri izpoviadvane i bez nego sdelkata ne mozhe da mine pred notariusa, taka che ne se strahuvaite che shte kupite ipotekiran imot.
Nai-dobre e na predvaritelen dogovor da poiskate posledni plateni smetki, kakto i udostoverenie za tezhesti. Ne znam obache kolko vreme e validno, mislia che namaliha sroka, ne sam sigurna, mozhe da se nalozhi da se vadi novo za izpoviadvaneto. Ako shte kupuvate s kredit niamate problemi - bankata shte go ogleda imota i pod noktite, shte piska vsevazmozhni dokumenti i udostoverenia.
Obshto vzeto triabva da vnimavate na predvaritelen dogovor i v sluchaite kogato se prodava s palnomoshtnik, makar te da sa chesti i da ne sa ravnosilni na izmama (az samata predstavliavah mazha si s palnomoshtno pri prodazhbata i imah problemi da ubezhdavam horata, che ne vsiako palnomoshtno e falshivo). winking smiley
Uspeh i ne se strahuvaite chak tolkova mnogo, oshte shtom pochnete da pitate pravilnite vaprosi otvetnata strana shte se ottegli, ako neshto ne im e chista rabotata.
Анонимен потребител
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 08:42:57
Моля те kote сложи една кирилица че е голяма мъка.

[injinera.bgplus.com]
Анонимен потребител
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 08:47:26
Като ще наемаш агенция поне наеми някоя голяма (Явлена, Адрес) - така и така комисионата е една и съща поне да разчиташ на хора за които се предполага че имат по-големи възможности. Та след като си наемеш агенция изискай от нея да провери за задължения. Обикновено май се представя последна платена сметка, ама внимавай с топлофикация да не е на разсрочено, че може със закъснение да разбереш за задължения. Относно нотариус и адвокат - довери се на тези с които агенцията работи
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 09:27:20
Niamam kirilitsa be Tinki, imam hiragana ama shte ti e oshte po-goliama maka.

Alex4e, Tinki e prav za golemite agentsii, znam che naprimer Adres si imat advokati i spetsialni hora, koito se razpraviat s lakomi prodavachi, koito sa si izpapkali kaparoto, no i imotetsa ne shtat da si davat.
A mi se struva che naposledak sa namaleli izmamite, po-skoro kuriozi razni, koito shte gi ima vinagi. Ne znam kak bi minala edna sdelka pri notarius s neizriadni dokumenti. A neizriadnite notarusi veche vsichki gi znaiat, to ne biaha statii, kliuki...
radi
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 09:29:20
ако не знаете Явлена и Адрес работят на 3%
Анонимен потребител
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 09:37:17
ами нали линк съм ти дал за кирилица
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 09:48:25
Az i sega si imam fonetichna, no ne ia moga. Pisha po 100 chasa 2 reda. Extra si mi e s latinitsata, sviknala sam i.

Radi ne mislia che razlikata e koi znae kolko goliama (2,5 -3%), kogato govorish za zhilishte i sigurnost. Vizh ne kazvam che kachestvoto im e po-visoko i t.n. Sigurno v malkite agentsii rabotiat mnogo dobri profesionalisti, no golemite agentsii splashvat drebnite moshennitsi (ili pone se opitvat), ili pone taka se predpolaga...Az ne znam zashto Alex4e tolkova se pritesniava - tova e mnogo utapkan pat, po koito vseki den minavat stotitsi hora. Ne kazvam da se hvarliash sliapo, no ne se shashkai tolkova.
Анонимен потребител
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 09:52:36
е добре де като имаш фонетична какъв ти е проблема просто като да я включиш и да си продължиш да пишеш както до сега - то нали това е идеята на фонетичната
Re: Iskam da kupja apartament-molja za savet
22-02-2006 - 10:16:21
Oh, Tinki, ne me tormozhi!
Ne ia moga! Razni ia ,iu, sht i t.n. Vizh kolko hora pishat na latinitsa, shte me potarpish i men!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход