Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А в братска Унгария ?

Публикувано от naceff 
Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 08:22:58
Понякога направо ме учудваш с това какви неща знаеш или си спомняш
naceff
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 13:02:07
Колежке Joan,
Гледам, че много сте работили по проблемите на алгебрата и геометрията, докато ме е нямало ! Така става, като ти предлагах да си коментираме "духа", а ти - не, та не, мене ме интересуват проблемите на тленността :-))))

Някъде по-нагоре визирах, че в БГ статистиката за сдлеки с НИ влизат и делбите на нивите на дядо, но поставяйки го редом до унгарските 165 000 имота, това е прозвучало неясно или подвеждащо. Не съм бил прав !

Реч иде за нещо съвсем друго ! И нека не си въобразяваме, че някой и отнякъде ще изкопчи или ще се докопа до информация, която недвусмислено да доказва една съвсем примерна теза от вида : (Тук вече хващам директно бика за рогата )

Има белези, които говорят, че в строителния отрасъл (в частта жилищно строителство) на страните от Централна и Източна Европа се наблюдава насищане на пазара, което предвещава забавяне на темповете на растеж.
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 13:28:40
Е, Колега Naceff, ти като икономист би следвало да знаеш, че няма вечно растящ отрасъл smiling smiley И винаги се стига до "точка на насищане". Големият въпрос е "кога?"

Ако (казвам "ако"winking smiley приемем тезата ти за Унгария (айде да не е за всички страни от ЦИЕ) за вярна, тя вярна ли е и за БГ? Защото условията в двете страни са различни...

Имаше и една друга там тема - сравнение на БГ с Испания smiling smiley

Та аз бих ти контрирала въпроса - БГ на Унгария ли прилича или на Испания ? :}
Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 13:33:40
Да ти кажа каквото се случи в Полша, след известно време става и при нас. Така че аз съм по склонен да сравнявам България с Полша, отколкото с Унгария или Испания.
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 13:53:39
АЗ пък мисля, че нещата са така - по малко от Полша, Унгария, Испания, Португалия, Гърция...
naceff
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 14:37:47
Тинки,
Не ми се е набивала тази връзка с Полша ! Интересно защо мислиш така?
Полша е страна с друго положение, големина и геополиттическо значение, но може и ад има нещо, дето съм го изпуснал.

Единственото, на което съм ставал "свидетел" (от втора ръка ми е информацията) наскоро е, че две полски семейства, постоянно живеещи в Германия си бяха купили ваканционни апартаменти някъде нагоре към Балтийски море, на "много хубаво" място, но не могли да ги ползват и при опит да ги продадат на същата цена се оказало, че търсене няма . Е, то ва нищо не значи !

Опитах да погледна нещо по темата. Попаднах на :

[info.realestate.com.pl]

през сайт : [info.realestate.com.pl]

Значи има добра карта на Варшава в този репорт, което може поне да послужи за ориентация в кварталите и оттам в основния сайт може да се направи някакъв адванс сърч за търсене на имот, но се налага за днес да приключвам.
Не съм сигурен, че и в уйкенд ще стигна до тази тема.

Ако не се лъжа 2 нови злоти вървят към 1 лев. - за по-прости сметки.

В стария форум сме коментирали Полша, но тогава се визираха разни цени по спомени 600 - 700 е м2.
guest
Re: А в братска Унгария ?
27-02-2006 - 12:02:52
Без да съм гледала статистиките които цитираш, стана ми интересно разликата от 30-40% в цените тухли - панелка, които си изчислил. Установих че и в София са от този порядък, като се вземе предвид реалната квадратура на новото, за даден квартал.

А как съм я "изчислила"- подбрах си няколко оферти със схеми, където апартаментите приличат като функционалност на класическото панелно строителство и където има дадени светли квадратури и РЗП
Значи можем да говорим за някаква "пропорционалност" в цените (офертни) на тухла и панел
Re: А в братска Унгария ?
27-02-2006 - 12:11:18
И там хората са си дали и каква е минималната цена. Нещо, което според теб няма значение, а според мен има огромно значение. А щом хората са дали - значи и според тях има значениеsmiling smiley
Анонимен потребител
Една седмица по-късно
02-03-2006 - 10:19:45
ами цена от 1255
Както се казва - игра в центъра smiling smiley
Анонимен потребител
три седмици по-късно
17-03-2006 - 10:13:13
ами цена от 1217
пак игра в центъра
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход