Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А в братска Унгария ?

Публикувано от naceff 
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:30:51
Ей тука гледаме:

[ingatlan.com]

Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:56:27
Много се бъркаш за крайния брой отговори

Примерче:
x - y = 1

Колко на брой отговори има?
Според мен са изброимо много smiling smiley))
x = 1, y = 0
x = 2, y = 1
x = 3, y = 2
................



Иначе за диофантовото уравнение си прав - едно уравнение, две неизвестни цели числа (не си спомням сега дали искаха да са естествени)





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-02-23 16:57 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 17:02:47
абе горе долу така в общия случай

Но може и система с две уравнения и две неизвестни да е нерешима примерно:
x + y = 5
x + y = 4
Това определено са две уравнения с две неизвестни, ама аз решение не виждам.

Също така като говорим за система от уравнения не трябва някое да е следствие на другите. Примерно:
x + y + z = 4
x + 2y + z = 6
2x + 3y + 2z = 10
е това въпреки че са 3 уравнения с 3 неизвестни не може да се реши



Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 17:21:09
Ок, де, по-важното е, че система от две уравнения с три неизвестни е нерешима ВИНАГИ. Така мисля, т.е необходимо е да имаш поне толкова уравнения, колкото неизвестни. Но не е достатъчно smiling smiley Трябва да са изпълнени и други условия - като независимостта на уравненията помежду им.

Докато в нашия с Колегата пример с данните за Унгария май имаме повече неизвестни, отколкото уравнения (т.е. закономерсности) с тях. Това исках да посоча - че няма как да стигнем до конкретни числа и изводи с толкова много неизвестни.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 17:33:51
Цъ, Тинки, не можем да го тълкуваме така "на първи Януари 2006 в Будапеща се продават 8000 апартамента...", 'щото другия линк дава 36 хиляди оферти за Будапеща (29 - не-панел и 7 - панел) - към дата х, но все пак не ми се вярва от 8000 към 1 януари да сатант 36 хиялди към 23 февруари....


Май все пак тия 8000 в Будапеща от инфото на Naceff прилчиат на нови само?????
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 17:40:43
Quote

Ок, де, по-важното е, че система от две уравнения с три неизвестни е нерешима ВИНАГИ

напротив - има безброй решения

ако си представиш решенията като точки в пространството (х, у и z коортинати), то решението на системата вместо да е една единствена точка (т.е. едно решение), е цяла права или равнина или по-сложна повърхност

ако пък вместо две уравнения имаш само едно (но пак с три променливи) получаваш едни доста интересни елиптични, хиперболоични и т.н. повърности: [planetmath.org]

много се отплеснахте с Човека и Тинки май? Я по-добре пак да обсъдим цените на имотите
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 17:51:24
Itrx,

благодаря за уточнението - в чисто математически смисъл съм съгласна. Не ми вършат работа обаче, безброй много решения smiling smiley За мен решение означава ЕДИН отговор.

Иначе за нашия с Колегата случай в Унгария ще стане така - от броя неизвестни и зависимости между тях (уравнения) - отгвор 1) има стагнация в цяла Унгария; отговор 2) няма стагнация в цяла Унгария; отговор 3) има стагнация само в Будапеща, отговор 4) няма стагнация в Будапеща, и т.н.

Т.е. с наличната ни информация от неговата препратка (на Колегата Naceff) имаме безброй много решения, което пък значи, че нямаме никаква конкретна картина на строит. сектор в Унгария и в частност, в Будапеща. Което обсъждаме с него.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 18:03:50
Последно по темата с уравненията и ще престана.
Пример:
х+у=5
Търсим всички положителни цели числа, които удовлетворяват уравнението. Имаме краен брой отговори 1 и 4, 2 и 3, 4 и 1, 3 и 2
Та в задачата с Унгария имаме краен , а не базкраен брой решения на уравненията. Не че ни вършат работа, но държа да сме точниsmiling smiley
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 18:07:28
НЕ ти бях видялпримерчето -преставамsmiling smiley Добре, че поне си спомням как се казваха.
Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
24-02-2006 - 08:19:43
Ти какво си мислиш че в Унгария една оферта не я пускат по няколко пъти ли smiling smiley)))
То това което го даде Ultrix ми прилича на "унгарския imoti.net" smiling smiley))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход