Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А в братска Унгария ?

Публикувано от naceff 
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 14:14:37
Е както и да я смятат - по-малко то 1000евро на кв.м. едва ли ще дойде. При положение, че в София е 620.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 14:36:44
Ааа, Колега, не така....smiling smiley

Нивите на прадядо ми не са жилища. А в тази информация ясно си пише: "общият брой на продадените нови и стари апартаменти е възлязъл на 165 000" - НОВИ + СТАРИ АПАРТАМЕНТИ! ПРОДАДЕНИ - не делени или прехвърляни като дарение. Не пише "общ брой сделки с НИ" - нали така?!

Колкот до кореспонденцията - ами ако приемем, че имаме 165 хиляди ПРОДАДЕНИ жилища, а от тях нови са 44 хиляди - 8 хиляди (ок, условно) = 36 хиляди нови , какво става ? от 165 хиялди само 36 хиляди са нови, нали така?

Да не говорим, че никъде не пише, че тия 8000 (дето ти ги съпоставяш с 44 хиляди, защо, питам азsmiling smiley са НОВИ!

Ако стъпим на тази условна информация, то просто значи, че огромният брой покупко-продажби е със стари жилища (което вече казах по-горе в едно от "включванията с'" smiling smiley Не значи, че апаратменти не се търгуват в Унгария - т.е. че има стагнация, че НОВИ апартаменти (по някакви причини, които не са обяснени) не се търгуват в Унгария. Което ме навежда на мисълта, че някъде нещо пропускавме, защото не виждам логиката.



Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 15:05:34
Като гледам от тази статистика можем да забием към днешна дата
1 256 на м2 и да видим какво ще става следващите месеци.

Между другото тази стаистика е също на база оферти и въпреки че твърдят че имат филтри и т.н. аз не мога да си обясня най-малакт аи най-високата стойност на м2 за панелките как са се получили.

Това което прави впечатление от статистиката е че панелките са доста малко в сдавнение с другите 6424 : 29646. Кажи речи 1 : 5.

Другото което ми направи впечатление че при тях има ясна разлика в ценат амежду видовете строителство. ако гледаме там където има повечко панелки, а не една, две обяви - III, IV, XI разликата в цената е към 30-40%.

П.С. Кофти че нямат статистика във времето. това щеше да ми е по-интересно




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-02-23 15:07 от Тинки Уинки.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 15:29:55
Колега, пак извинения - 8000 непродадени пише, че са само в Будапеща - ама стари ли, нови ли не е ясно.

Тия 165 хиляди и тия 44 хиляди вече са за цялата страна - значи ние не можем да сравнянвам 8000 с последните две числа.

Изобщо пълна мешавица - никаква съпоставимост на данните- с какви данни разполагаме:

За Будапеща: Колко са построени нови в Будапеща-х1? Колко от тях са продадени - x2? Колко стари в Будапеща са продадени - x3? Колко общо продадени - x2+x3 ? Непродадени - 8000.

За цяла Унгария - колко построени - около 44 хиляди. Колко от тях продадени - y1? Колко стари продадени - y2? Колко общо продадени - y1+y2=165 хиляди.

Айде сега виж - две системи с уравнения с колко неизвестни имаме, за да направим каквито и да било изводи.......
Анонимен потребител
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 15:34:54
Май тези 8000 трябва да ги тълкуваме по следния начин - на първи Януари 2006 в Будапеща се продават 8000 апартамента.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 15:40:00
Забравих във втората система - за цяла Унгария - колко непродадени - y3?
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:19:25
Доколкото си спомням уравнение с две неизвестни се наричаше диофантово. Като имаш предвид, че търсим като отговор цели положителни числа - отговорите са краен бройsmiling smiley
Та дерзай - търси отговорите , решения има и са краен брой.
Извинявам се ако бъркам терминологията, но математиката съм я учил мнооооого одавнаsmiling smiley
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:23:16
Tinki, тази статистика нещо ме съмнява (пак, за кой ли път... smiling smiley

Първо - струва ми се наистина много малко панелните сгради в Будапеща спрямо не-панелните. Хайде, може и така да е....

Обаче, гледам - средна квадратура на панелните апартаменти 227 кв.м., а в разбивката по райони масовата квадратура е под 100 кв.м. Изобщо ако загледаш реда със средните за панелни сгради - много странни числа... Например средна цена в евро - 47 евро, и т.н. - нещо са объркали в тоя ред данните, според мен. Иначе по-долу по райони се вързва логиката.








Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:28:41
Къде по-точно гледатат вие, че изпуснах нишката.
Re: А в братска Унгария ?
23-02-2006 - 16:29:30
4ovek, това са системи уравнения с много неизвестни smiling smiley Как се наричаха не помня, ама се решаваха с полагания и имаше необходим брой уравнения, за да се намерят неизвестните. Т.е. система от две уравнения с две неизвестни е решима с два точни отговора. Ако е с три неизвестни, трябва да имаме три уравнения в системата - т.е. три едновременно изпълнени зависимости между трите неизвестни. И т.н.

Оххх, недей, моля те, така :}

Тинки или Мая, ако се сещате, помагайте :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход