Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Удобни квартали в софия ?

Публикувано от dargon 
Удобни квартали в софия ?
09-10-2011 - 16:53:30
Здравейте. Мисля да си купя имот в софия. Ориентирал съм се към няколко квартала най-вече към: Младост 1, Мусагеница, Дървеница, Изток, Бъкстон, Борово, Мото писта, Гоце Делчев, Стрелбище, Зоните и Илинден. Главно искам да имам под ръка добър градски транспорт и място за бъдеща кола. Та имам няколко въпроса.

Ще започна с въпроса за парко местата: В зоните Б-5, Б-18 , Б-19 и Илинден има ли оставени места за паркинг, тъй като един ден когато имам и кола трябва да я оставям някаде, не е удобно да е на 1 автобус разстояние от нас. За другите квартали мисля ,че нещата са по-наред и има каде да се спира моне по мой наблюдения.
Второ ми е интересно как стоят нещата с градския транспорт в тези квартали около Бул. България т.е. Гоце Делчев, Бъкстон, Борово, Стрелбище, Мотописта, Мед. Академия. Там някаде ще минава новото метро ,но каде точно и като цяло комуникативни райони ли са?
Също така и тези които са малко по-назапад - Лагера , славия , красно село, павлово там как са нещата с транспорта ?

Друг по-отделен въпрос относно жилищата е - Трябва ли да се пазя от панелите тъй като съм чувал доста лоши неща за панелните жилища. В някой квартали като Илинден например има много тухлени и ЕПК и нещата са добре ,но примерно в Дървеница и Младост е почити невъзможно да се намери нещо различно от панел (на добра цена ест.) . Та лош вариант ли са като цяло?


Благодаря ви предварително !!!
Re: Удобни квартали в софия ?
09-10-2011 - 18:38:45
Ти си попитал десет неща за половин София, та няма как да отговоря в детаили.
Купи си един нов тристаен с гараж в Стрелбище и си решил въпроса. И места за паркиране има, и градски транспорт какъвто искаш, и Южния парк е наблизо.
Re: Удобни квартали в софия ?
09-10-2011 - 21:46:33
Доста добро решение, но ресурсите са ограничени. Търся двустаен или едностаен преустроен. И да въпросите са ми малко обширни, затова очаквам хора които са от тези квартали или имат преки наблюдения над тях да ми споделят тяхното мнение. Благодаря!
Re: Удобни квартали в софия ?
12-10-2011 - 19:33:02
Добре, де. Поне някой може ли да ми каже има ли места за паркиране в зоните и илинден ?
Re: Удобни квартали в софия ?
12-10-2011 - 20:47:32
Питаш много общи неща. До някои блокове има, до други са по-малко местата. Понеже още не съм видял някой в София да си е качил колата в хола, значи проблема с паркирането се преувеличава.
Re: Удобни квартали в софия ?
12-10-2011 - 21:06:42
Старата част на Илинден-тази срещу пожарната,за мен е образец за градско жилищно застрояване.В най-добрите западни традиции.Днес вече самите сгради са стари и амортизирани (на 70-80 години са),но ако този модел на градоустройство беше запазен,сега София щеше да е сред най-удобните за живеене европейски градове.
С това започва и завършва положителното,което мога да ти кажа за района.Всичко останало е....недостатъци.Паркирането в София вече е проблемно даже и в комплексите от 80-те години,където по идея е смятано всяко семейство да има кола.Нямаш ли гараж...забрави за безпроблемно паркиране.
Re: Удобни квартали в софия ?
25-10-2011 - 20:24:14
Чини ми се всички стари квартали са удобни. За новите има мн. да се желае.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Удобни квартали в софия ?
11-11-2011 - 11:02:47
avatar
Една част от изброените бяха в моето полезрение за търсене, така че мога да ти кажа за себе си, какво съм установил

Младост 1 - добър избор от към близост на метрото, като плюс.
Втори плюс е добрият пазар в квартала и добрата инфраструктура.
Като минус е презастрояването около бул "Ерусалим" където основно са концентрирани новите кооперации и липсата на места за паркиране.
Донякъде хваща окото часта с новото строителство на платото между Младост 1А и Мусагеница ( вдясно от линията на метрото ), но там пък за сметка на това няма изградени добри пътища.

Мусагеница - Почти изцяло панелно и ЕПК строителство. Стара тухла е само блокът на полицията, където цените са меко казано космически. Новите кооперации са или забутани между панелните блокове и слънце не ги лови, или са по протежение на свлачищата около дерето на парк "Въртопа". До самият пазар строят също, но там е също доста шумно и прашно.
За тези до самото метро не ми се коментира - там то е надземно и шумът от мотристите е доста силен през 18 часа от денонощието. проблеми с паркирането почти няма, но се паркира само на открито в междублоковите пространства.

Дървеница е от добрите стари квартали с много зеленина и сравнително добра инфраструктура в близост до метрото. Проблемите с паркирането са почти същите както и в Младост 1. Новото строителство е скупчено основно в югозападната й част, в близост до студенстски град. много малки отстояния между сградите, лоша инфраструктура ( доскоро нямаха асфалтирани пътища)

Изток - много добър квартал, ако успееш да попаднеш в часта близо до парка. Там основно са 6 етажни кооперации от 70-те, в сравнително добро състояние, с добро отстояние между тях и много зелени площи. Паркирането там е що годе читаво, но слезеш към южната му част вече става доста презастрено. Новото строителство е основно на границата с Изгрев, сградите са буквално навряни една в друга и си пречат взаимно Води се луксозен квартал, но е доста позанемарен. В сравнение с него "Изгрев" е много по-добър, особенно в часта си между руското посолство и градинката на дъновистите.
( За Борово наблюденията ми са близки до тези в Дървеница, за останалите не съм гледал сериозно като на кандидатури в търсенето си.)

Така че, по-скоро съм на мнение, че добри квартали за живеене от гледна точка на сбор от качествено строителство, инфраструктура, зелени площи и отстояние между сградите - почти няма. Ако налице е едното, то ще е за сметка на останалите.

За себе си дадох предимство на качеството на строителство, тишината и зеленината наоколо - спрях се на участъка между тенис-кортовете на Бонсист, УННС и Спортна Академия. Не е това, за което се бях настроил в търсенията си, но не е и това, за което бих съжалявал.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Удобни квартали в софия ?
24-11-2011 - 17:50:03
Щом мислиш да имаш кола и те първа ще купуваш по-добре си потърси апартамент с паркомясто или гараж. Разбира се това са едни около 10 000 EUR отгоре на цената, но пък цял живот ще си доволен от покупката.
Re: Удобни квартали в софия ?
25-11-2011 - 15:05:18
avatar
Гаражът е екстра, която ако човек може да си позволи не трябва да пренебрегва - в София колите надхвърлят броя на живеещите в нея, като се съберат личните и служебни возила, а отдавна наличието на паркоместа, не е сред задължителните условия за разрешение за строеж.
Точно по тая причина си има и места в града, в които ако паркираш колата си на улицата със сигурност ще я намериш надрана - така докато тя се пребоядисва, друг ще паркира на него място smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход