Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Национализация или що?

Публикувано от Geto 
Национализация или що?
07-02-2012 - 20:27:39
Новината за язовирите е че щяли да стават Публично държавна собственост!!! Ха, това ако е национализация какво ще стане с частните язовири и виличките по тях?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Национализация или що?
08-02-2012 - 01:15:34
Същото,каквто и сега.
Re: Национализация или що?
08-02-2012 - 14:46:58
Не знам да има частни язовири.Собствеността,освен държавна,може да бъде общинска.
Re: Национализация или що?
09-02-2012 - 02:39:16
Повярвай ми Ник, има. Със сигурност знам за един. Ще става интересно*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Национализация или що?
09-02-2012 - 16:30:29
avatar
Quote
Geto
Новината за язовирите е че щяли да стават Публично държавна собственост!!! Ха, това ако е национализация какво ще стане с частните язовири и виличките по тях?

Доколкото знам, частни язовири няма- има дадени под аренда- общински.
Те са проблемни, затова ще минат под шапката на "Напоителни системи", ако не се лъжа.
За да им се направи паспортизация и да се стопанисват както големите, от които се напоява.

А, това че, покрай някои от язовирите, в които мутрите отглеждат риба, пише " Частен имот, стреля се без предупреждение", се дължи на факта, че са се качили на главите на кметовете и дерибействат безнаказано.
Така бяха заградили и огромни масиви от планините, сложили бариери с катинари и хората не можеха да си стигнат до собствеността.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-09 16:33 от камелия.
Re: Национализация или що?
10-02-2012 - 04:28:49
Камелия, зная за какво говориш. Моята дума е за микроязовирите по селата. Малки с по 50-100 Дка. водно оглеадало. От тях има законно частни.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Национализация или що?
10-02-2012 - 21:31:17
avatar
Quote
Geto
Камелия, зная за какво говориш. Моята дума е за микроязовирите по селата. Малки с по 50-100 Дка. водно оглеадало. От тях има законно частни.
Не толкова законно, но ги има.
Ако се проверят документите, ще лъсне истината.
У наше село, в Балкана, открихме едно язовирче, което не се води на никого.
Ако се беше сетил някой да извика трима махленски свидетели, да кажат, че земята е била на дядо му, ама гадните комунисти са му я заграбили, поземлената комисия щеше да му я върне, както направи на други места.
Re: Национализация или що?
11-02-2012 - 04:52:30
Да има и такива случаи, но имаше време когато ликвидационните съвети продаваха имуществото на омразните АПК-та. Тогава онзи малоумник - министър председател (сетете се сами) казваше: "аз съм тук не да съхранявам а да Ликвидирам"moody smiley няма иконка за повръщня за да я сложа. Но те тогава някои хора си купиха язовири, па макар и селски, че и без да са мутри или кадри на онзи любим на либерасти и демокрасти отдел. Та от новината ми стана интересно как аджеба ще идат тези язовирчета обратно под крилото на държавата?
Хайде със здраве, че иде Трифон зарезан*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-11 04:59 от Geto.
Re: Национализация или що?
11-02-2012 - 15:03:29
avatar
Quote
Geto
Да има и такива случаи, но имаше време когато ликвидационните съвети продаваха имуществото на омразните АПК-та. Тогава онзи малоумник - министър председател (сетете се сами) казваше: "аз съм тук не да съхранявам а да Ликвидирам"moody smiley няма иконка за повръщня за да я сложа. Но те тогава някои хора си купиха язовири, па макар и селски, че и без да са мутри или кадри на онзи любим на либерасти и демокрасти отдел. Та от новината ми стана интересно как аджеба ще идат тези язовирчета обратно под крилото на държавата?
Хайде със здраве, че иде Трифон зарезан*drink1*

Никой няма да ги национализира, а ще трябва собствениците и арендаторите да изпълняват стриктно каквото им кажат специалистите и да не пречат на профилактиките, ако ще и да се наложи цялостно източванеsmiling smiley
Re: Национализация или що?
11-02-2012 - 20:19:34
Закон за водите Раздел III.
Частна собственост върху водите, водните обекти и водностопанските системи и съоръжения
Чл. 23. Собственикът на земята е собственик и на водите и водните обекти в имота, освен ако те не са собственост на държавата или на общината.

Чл. 24. Частна собственост са:
1. (изм. - ДВ, бр. 81 от 2000 г.) извиращите в границите на недвижимия частен имот води, с изключение на минералните води, докато текат през него, освен ако не са каптирани или не са включени във водоснабдителните системи;
2. езерата, които не се подхранват от или през които не протичат води - публична държавна или публична общинска собственост;
3. събиращите се в границите на недвижимия имот валежни води и изградените за тази цел съоръжения;
4. водите, изтичащи от водните обекти по т. 1, 2 и 3, до мястото на вливането им във води - публична държавна или публична общинска собствено
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход