Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици

Публикувано от IV.Ivanov 
Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
05-02-2011 - 10:32:20
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
05-02-2011 - 11:55:25
avatar
От кадастъра си плащаш и взимаш точки.После познат геодезист ти ги трансформира в GPS координати.
Другия вариант е да си ги засечеш на място с GPS ако има отложени граници или огради.
Можеш и да опиташ с Гугъл земя да намериш имота, но цифрите не са най точните поради задължителното изкривяване на софтуера.
Става обаче за отиване дотам, ако не знаеш как се стига.
И най скъпия вариант е да извикаш геодезист, за да ти ги отложи на място и да ти ги засече с трикракото животно.
Успех.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 09:24:19
Това ще е възможно ако за района, в който се намира имота има изработена кадастрална карта, оцифряване или имота не е в урбанизирана територия и тогава координати на върховете му могат да се получат от картата на възстановената собственост. Докопате ли се до координати, в нета има достатъчно програми, с които да си ги трансформирате. Предполагам обаче координатите не Ви трябват с чак такава точност и са Ви необходими само за навигация. В този случай Google Earth ще Ви свърши работа, стига да можете да разпознаете имота.

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 10:28:21
avatar
Quote
eriabg
Това ще е възможно ако за района, в който се намира имота има изработена кадастрална карта, оцифряване или имота не е в урбанизирана територия и тогава координати на върховете му могат да се получат от картата на възстановената собственост. Докопате ли се до координати, в нета има достатъчно програми, с които да си ги трансформирате. Предполагам обаче координатите не Ви трябват с чак такава точност и са Ви необходими само за навигация. В този случай Google Earth ще Ви свърши работа, стига да можете да разпознаете имота.

Дайте малко инфо за подобни програми, които могат да бъдат полезни и за непрофесионални геодезисти

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 11:08:54
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 11:25:43
avatar
Quote
eriabg
Заповядайте:

[geodesy-bg.net]

Ultra-Geo.zip

Благодаря
Изглежда лесно, но хич не е за незапознат.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 11:32:36
Така е. Все пак да се знае, че ако го има желанието, надежда и възможности за самодейност има за всеки. smiling smiley

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
06-02-2011 - 16:29:47
@eriabg
Навремето имаше една система на МЗГАР- "пазар за земя" или нещо такова.Там бяха качени цифрови карти на всички селища и бяха безплатни за теглене.Не знам колко са били точни,но в комбинация с гугъл и скица спокойно можеше да се локализира всеки земеделски имот.
След време обаче МЗГАР затриха този архив.Да се сещате за някой,който евентуално да е успял да спаси част от него?
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
07-02-2011 - 08:45:10
Вярно е това salvador, но не мога да Ви помогна, за съжаление!

ЕРИА ЕООД-Геодезическа фирма
Re: Здравеите, някои знае ли каде да намеря gps координати по номер на имота,имам скици
28-01-2012 - 22:41:23
Здравейте,
Ако все още не можете да се справите - мога да помогна.
Дайте повече информация - землище и номер на имот и ще видя какво мога да направя

Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход