Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисион и от продавача, и от купувача

Публикувано от tmcdos 
Комисион и от продавача, и от купувача
07-01-2011 - 10:11:36
Привет.

Признавам си, че съм абсолютен лаик и аджамия по темата. Имам следния въпрос.
Някой си човек иска да си продаде имота. Решава, че ще го продава чрез агенция.
Аз намирам обява за продажба в интернет и се обаждам в агенцията. От там на 4-тата
минута ме информират, че ако се стигне до сделка - трябва да платя на брокера 2,5%
върху цената на сделката.
Този брокер е нает от продавача, следователно работи в негов интерес. Аз нито съм
искал услугите, нито реално получавам някаква услуга от брокера. Вярвам, че това е
обичайна практика в бранша - питам обаче дали е редно да плащам за нещо, което
не получавам - и как мога да избегна това плащане ?
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 00:32:30
Като не искаш да плащаш, не ходи на оглед на предложения имот. Намери си го сам или си намери друг имот.
Не пускай такива дъвкани 100 пъти теми, че ще помоля Тинки да ти даде линк към някоя подобна безсмислена тема.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 01:07:36
Quote
tmcdos
Привет.

Признавам си, че съм абсолютен лаик и аджамия по темата. Имам следния въпрос.
Някой си човек иска да си продаде имота. Решава, че ще го продава чрез агенция.
Аз намирам обява за продажба в интернет и се обаждам в агенцията. От там на 4-тата
минута ме информират, че ако се стигне до сделка - трябва да платя на брокера 2,5%
върху цената на сделката.
Този брокер е нает от продавача, следователно работи в негов интерес. Аз нито съм
искал услугите, нито реално получавам някаква услуга от брокера. Вярвам, че това е
обичайна практика в бранша - питам обаче дали е редно да плащам за нещо, което
не получавам - и как мога да избегна това плащане ?

Здрасти,първо не обръщай вничание на Imotko,той в този форум е само кибик и нито е агент по НИ /брокер неправ./ ,нито купувач ,нито продавач,само избива някой и друг комплекс тука.

По твоя въпрос трябва да знаеш,че на практика един и същ имот може да се продава от десетина агенции едновременно ,без да имат ,тъй -наречения от тях ексклузивен договор с продавача! В този смисъл те информират ,че трябва да платиш комисион.Комисиона е един защото така и така агенцията няма договор с продавача и той не и дължи нищо.Ако си харесал нещо потърси го и по другите "реклами",както претенциозно обичат да се изразяват за обявите си агентите.Натисни обявената цена надолу така,че е комисионното да влезе в справедливата според теб цена и това е! Преговаряй,ти си човека с парите и казваш как да върви влака и какво да свири оркестъра! Успех!
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 08:19:26
avatar
Quote
фло
Quote
tmcdos
Привет.

Признавам си, че съм абсолютен лаик и аджамия по темата. Имам следния въпрос.
Някой си човек иска да си продаде имота. Решава, че ще го продава чрез агенция.
Аз намирам обява за продажба в интернет и се обаждам в агенцията. От там на 4-тата
минута ме информират, че ако се стигне до сделка - трябва да платя на брокера 2,5%
върху цената на сделката.
Този брокер е нает от продавача, следователно работи в негов интерес. Аз нито съм
искал услугите, нито реално получавам някаква услуга от брокера. Вярвам, че това е
обичайна практика в бранша - питам обаче дали е редно да плащам за нещо, което
не получавам - и как мога да избегна това плащане ?

Здрасти,първо не обръщай вничание на Imotko,той в този форум е само кибик и нито е агент по НИ /брокер неправ./ ,нито купувач ,нито продавач,само избива някой и друг комплекс тука.

По твоя въпрос трябва да знаеш,че на практика един и същ имот може да се продава от десетина агенции едновременно ,без да имат ,тъй -наречения от тях ексклузивен договор с продавача! В този смисъл те информират ,че трябва да платиш комисион.Комисиона е един защото така и така агенцията няма договор с продавача и той не и дължи нищо.Ако си харесал нещо потърси го и по другите "реклами",както претенциозно обичат да се изразяват за обявите си агентите.Натисни обявената цена надолу така,че е комисионното да влезе в справедливата според теб цена и това е! Преговаряй,ти си човека с парите и казваш как да върви влака и какво да свири оркестъра! Успех!
................................
Интересно ти кой си от трите изброени от теб категории?! Ще ми бъде интересно, защото досега не съм те видял в ролята на нито един от изброените.
Що се отнася до бла бла което си написал за човека който е с парите и поръчва на оркестъра, ще ти дам пресен пример от вчера.
Обадих се на една строителна компания да ги попитам за покупка на гараж. Първо ги попитах имат ли свободни гаражи. След като казаха, че имат, ми обявиха цените от Е8.5К до 9.5К. Попитах ги каква е възможността за избор? Отговориха ми, че имат свободни гаражи, но ще ми предложат да избирам само между 2бр. Тогава ги попитах има ли възможност за коментар в цената или е твърда? Отговориха ми че биха коментирали но нещо минимално. Е това ти е кеша и оркестъра. Да не помисли някой че ще го посрещнат като месия.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 09:45:13
Егати хората. Прати някой приятел на оглед и после се свържи директно с човека. Брокерите са опция не задължителна стъпка.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 10:28:13
Quote
СТОПАНИН ... .

Интересно ти кой си от трите изброени от теб категории?! Ще ми бъде интересно, защото досега не съм те видял в ролята на нито един от изброените.

Е ,щом ти е интересно ще ти кажа! Аз съм продавач, и като такъв събирам впечатления в дискусиите на разделите имоти и цени! Интересни са ми мотивите и нагласите на участниците от чисто спекулативен интерес!Не съм егоцентрик и нямам нито една моя тема в тези две дискусии.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 10:35:31
avatar
Quote
фло
Quote
СТОПАНИН ... .

Интересно ти кой си от трите изброени от теб категории?! Ще ми бъде интересно, защото досега не съм те видял в ролята на нито един от изброените.

Е ,щом ти е интересно ще ти кажа! Аз съм продавач, и като такъв събирам впечатления в дискусиите на разделите имоти и цени! Интересни са ми мотивите и нагласите на участниците от чисто спекулативен интерес!Не съм егоцентрик и нямам нито една моя тема в тези две дискусии.
..................
Ааааааааа, ясно, ти си продавач , който гледа да падне по-бързо цената за да можеш да продадеш по-бързо.winking smiley Затова ли държиш много на спада, за да вземеш по-малко кеш? Защото не си егоцентрик и не ти трябват по-големи суми. Сигурно си и филантроп, щом така пригласяш на сривльовците. Колко апартамента продаде от началото на 2011г.? Само питам.winking smiley
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 10:49:46
Нещо не си разбрал! На нищо не държа ,а гледам реакциите на хората и техните нагласи!Много е наивно мисленето,че лично можеш да манипулираш пазара ,като се пънеш в тази или онази посока на убеждаване по форумите. Понеже не си търговец едва ли можеш да си представиш,че и най-върлия даунър е добре дошъл на пазара защото е мотивиран. Идеята да получи ниска цена е себеобсебваща и подържа мотива за покупка,което е най-важното за търговеца във времена на ниска ликвидност.
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 10:55:52
avatar
Quote
фло
Нещо не си разбрал! На нищо не държа ,а гледам реакциите на хората и техните нагласи!Много е наивно мисленето,че лично можеш да манипулираш пазара ,като се пънеш в тази или онази посока на убеждаване по форумите. Понеже не си търговец едва ли можеш да си представиш,че и най-върлия даунър е добре дошъл на пазара защото е мотивиран. Идеята да получи ниска цена е себеобсебваща и подържа мотива за покупка,което е най-важното за търговеца във времена на ниска ликвидност.
...........................
Ами ако си продавач, на такива като Валсодарчо, Винету, Брокеръ, ПМП и други изпосняци, които от години чакат срива и не купуват, няма ли да ги пратиш да ловуват имоти във вечните ловни полета? Като тръгнах да ги изреждам, се сетих, че някои са със по 10 сменени ника в пълна анонимност, но предвид писанията им си личи от 100км. кои са.winking smiley
Re: Комисион и от продавача, и от купувача
08-01-2011 - 11:07:06
Те хората подържат мотивационния тон.Няма нищо лошо и е добре за бизнеса! Бедна ти е фантазията в момента какви пари правят кадърните инвеститори.Подчертавам кадърните , а не всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход