Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Никакъв шанс за търговци на Имоти

Публикувано от Rich 
Никакъв шанс за търговци на Имоти
28-12-2010 - 13:23:35
Щом в Щатите цените на имотите продължават да падат то и тука в БГ се очаква същото.
bah
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
28-12-2010 - 14:37:40
avatar
Неправилно е това твърдение. Нека се направи проверка как се движат пазарите на имоти (като цени и брой сделки) във 30-тина държави и тогава, ще се види, че някъде е растеж, другаде е спад. България досега беше в долната част на таблицата. В последните два - три месеца се забелязва утихване на спада (у нас). Най-отпимистичните прогнози сочат тази зима да е дъното и напролет - стабилитет и начало на лек ръст = на инфлацията. В мига в който растежа на цените стане = на лихвите в банката, идва веселата част.
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 00:41:02
Quote
bah
В мига в който растежа на цените стане = на лихвите в банката, идва веселата част.

След 2 години практически спряло строителство...тая част ич нема да е весела,мен ако питаш.
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 22:22:24
avatar
Като се вземе под внимание факта, че прогнозите се дават от брокери е ясно, че оптимизмът им е меко казано пресилен.
Имаме си една много хубава поговорка за този случай - Гладна кокошка, просо сънува!
Ще има да си сънуват дъно на пазара поне още 5 години.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 22:37:38
По повод същата поговорка (ама как я улучи от раз) - ще има сривльовците да сънуват собствено жилище за без пари още 100 години.
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 23:03:14
avatar
Не знам за сривльовците дали ще го сънуват, щом прогнозите им отпреди 2-3 години до една се сбъднаха към момента, за разлика от всички давани от брокерите. Нали знаеш, че когато фактите си говорят и форумните шутове си мълчат?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 23:33:11
avatar
Глупости! Какво са предвидили? Всяка маймуна и беше пределно ясно, че цените тръгват надолу след констатиране (меко казано) на кризата. Какво? Трябваше да започне покачване ли... Дай пример с прогнози КОЛКО КАК и КЪДЕ, а не елементарщини от сорта на "прогнозите им отпреди 2-3 години до една се сбъднаха"
Най-важното - къде е срива?? На това в момента ти срив ли му викаш. Три години се пълзи на мъка и то при какви ли не калибристики.. изпонафалира всичко живо.. останаха навсекъде орди бесни сривьовци, и почти никакви хора които са способни да градят. И какво, къде ти е срива... цените са си на нива 2005/2006. Ако не броим еуфорията с "лесните кредити" 2007 и гледаме някакъв тренд успореден с кризата ще излезе, че цените почти не са мръднали... дори може да се отчете някакво повишиние на определени имоти. А ти принципно световна финансова криза изобщо отчиташ ли като фактор на влиание върху ни-цените а? Фалс, ти наистина ли си мислиш, че ще придобиеш имот на цената на старо опелче, сериозно ли?
Знаеш ли кога ще падне нещо на достъпна за теб цена.. точно никога.

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
29-12-2010 - 23:48:27
Малка корекция за нивата - не са 2005-6 ами 2007, точно преди началото на Големия пик
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
30-12-2010 - 10:49:11
За брокерите (като мен) не би трябвало да има значение какъв е пазара ( нагоре/надолу ). Ти си продаваш и си взимаш комисиона. Това е. Даже сега е по-добре тъй като отпаднаха много конкуренти.
Анонимен потребител
Re: Никакъв шанс за търговци на Имоти
30-12-2010 - 13:17:15
Quote
valsodar
Не знам за сривльовците дали ще го сънуват, щом прогнозите им отпреди 2-3 години до една се сбъднаха към момента, за разлика от всички давани от брокерите.

Знаеш ли какъв им е проблема на хората с прогнозите от преди 2-3 години?
Те казаха нещо, което беше очевидно към момента на казването му. По непонятни за мен причини те се превърнаха във форумни герои - явно останалите са били много слепи към този момент.

Та тези хора виждат картинката само пред носа си.
Къде бяха тези хора преди 5-6 години? Липсваха. Защо ли?

Та, вземи зарови се в мнения от 2003 година (в стария форум) и виж как доста хора са предричали какво ще стане и то взе че стана в периода 2004-2006 и тези хора не са ама никакви сривльовци.

Не винаги пазара се движи от нашите очаквания. Най-лошото е когато човек започне да игнорира някои факти, защото не пасват на тезата му. Ей в този капан паднаха брокерите през 2007 и 2008. Сега други хора са на път да паднат в него.

Казвам ти ги тези работи, защото ти си виждал пазара само как пада, горе долу като брокерите, които го бяха виждали само да расте. Аз съм го "преживял" как расте от 2002 до 2008 и после как пада. Та, съвета ми е да не изпадаш в положението на брокерите от 2008 година.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход