Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

замяна с доплащане ...

Публикувано от ado 
ado
замяна с доплащане ...
31-12-2010 - 11:03:33
Здравейте.Нуждая се от съвет.Наследих двустаен апартамент който ми предлагат да заменя за едностаен в същия блок и вход и етаж,като ми доплатят.
Едностайният апартамент е среден,изцяло източно изложение.Част от терасата е приобщена към кухнята.Дограмата на целия апартамент е 5 камерна ПВЦ.
Двустайният апартамент също е среден,изложение изток-запад.Две тераси.Няма никакви подобрения, но е добър апартамент в който може да живееш без да правиш нищо.
Апартаментите се намират в гр.Шумен в района на пазара.
Въпросът ми е,на какво доплащане да се съглася?
bah
Re: замяна с доплащане ...
31-12-2010 - 11:59:56
avatar
Правиш едно маркетингово проучване на Шуменските апартаменти във Вашия район.
Останалото го може и първокласник. Пример: Двустаен 30.000, Гарсониера 25.000.
Доплащат ти 5.000, които ръгаш в банкъ. След 15 години лихви, купуваш още един апартамент (за дяцата).
Така биха те посъветвали някои.
Re: замяна с доплащане ...
31-12-2010 - 14:31:26
Защо трябва да се изразяваш като олигофрен "ръгаш в банкъ" и прочие.
Иначе по темата - питащият трябва да иска малко по-голямо доплащане от простата пазарна разлика в цените, защото за купувача сделката е специална, друг няма да му продаде в същия вход.
Re: замяна с доплащане ...
31-12-2010 - 16:07:22
ами то и тои е купувач бре Имотко.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-31 16:08 от nradev.
ado
Re: замяна с доплащане ...
01-01-2011 - 18:47:09
Честита нова година на всички!Здраве,щастие и късмет!
Направих си маркетингово проучване но то ме обърка още повече,та и за това пуснах тази тема тук.Едностайните в района варират от 35000-45000лв. а двустайните от 42000-56000лв.Реално нямам никаква представа на какви цени са сключвани реални сделки през последната година.Единственото което разбрах е,че в съседният вход се продава двустаен за 57000лв.Извървели са се стотици хора но до сделка така и не се е стигнало ...
Re: замяна с доплащане ...
01-01-2011 - 19:20:51
Реалната цена я знаят на една сделка, двама - трима, не очаквай във форума да намериш такава информация.
Искай по 400 евро/кв.м. на разликата в площта. Една стандартна стая на панелно строителство е около 18 кв.м., следователно доплащане от около 7000 евро е разумно.
Пишеш, че ти предлагат замяна, а ти желаеш ли я?
Re: замяна с доплащане ...
02-01-2011 - 20:04:23
avatar
Не го сменяй. За некви кирливи 10 бона разлика които ще похарчиш бързо щото са готови, не си давай жизнена площ, която може да ти потрябва или липсва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход