Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нови правила за оглед на НИeye popping smiley

Публикувано от Перловец 
Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 11:41:12
avatar
Едностаен апартамент

София: Красна Поляна

Цена: 40 500

Цена/кв.м.: 964 EUR
Квадратура: 42 кв.м. Етаж: 4 от 8
Строителство: Панел
ТЕЦ Обзаведен
Асансьор

Актуална към: 21-10-2010
Номер в imoti.net: 1683257 За контакти
Апартамента е след основен ремонт, южно изложение, вътрешен, преустроен на двустаен, със сменена дограма(PVC), алуминиеви щори, усвоен балкон(кухненски бокс: 2 реда шкафове с барплот). Има монтирана метална входна врата. Сменени са всички водопроводни тръби и тези на вертикалните щрангове, нови водомери. Входа се заключва. На тихо място с възможност за паркиране на автомобил, но същевременно комуникативно, на 2 минути пеша от пазара на красна поляна на бул. Възраждане, на 15 минути от Медицинска академия. Съдействие при покупка с кредит. Огледи се организират при сериозен интерес и предварително заплащане на капаро в размер на 350 лв., продажбата се извършва от собственик, поемащ 50% от нотариалните такси и таксите по вписване без да се плащат комисионни за посредничество.

След дълго продължаващите спорове за комисионни на АНИ и взиманите от някой агенции пари за оглед,тази обява разтърсва из основи представите на хората ...:} Прекрасен вариант за продажба на имот с абсолютно изолиране на посредници...:] При малко шлифоване на идеята,ще се реши и проблема с пенсионната реформа ...
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 11:48:49
Като се има предвид, че апартаментът е в Красна поляна, особено важна е близостта до медицинска академия :]
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:02:52
avatar
Странен подход.
Аз съм сериозен купувач, но ако трябва да плащам по 350 лв. за всеки оглед - Бах мааму.
Упоменато е, че продавача е частно лице - документ за плащането ?
Той на месец по два огледа да си чуква - ето ти ги 700 лв. ( един чуден наем).
Гледам, че офертата е посетена 570 пъти, колко ли огледа са реализирани (с плащане).
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:25:34
avatar
Любопитното е дали тази цена включва оглед на всички помещения (и в какво време на денонощието),шведска маса,масаж от собственичката,:]
bah не на всеки,а при сериозен интерес*beer*.Минаването "просто така" предполага увеличаване на цената...spinning smiley sticking its tongue out Всъщност не е ли за предпочитане ...усмихнат купувач, пред ...сериозен?winking smiley
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 12:44:42
avatar
По тарикатско е: оглед след проверка на банковата сметка на купувача.
Няма пари - среден пръст, има пари - айде горе на черешата и после на масата на преговорите.

Аз, като ходя на оглед (когато съм свободен) дори ме черпят с кафе, лимонада и фафли.
Продавачите гледат да ме задържат, да обсъдим по-сериозно продажбата.
Гледам, че на някои не им се иска да си тръгвам, докато не се спазарим.
Един дори ми казва: Ей, майка му стара - да видя жив купувач!
Ама ценичката му беше дебеличка, та се разделихме по живо, по здраво.
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:10:21
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:19:45
avatar
Quote
Svetlio
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале


Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...Ето заради такива,хората псуват брокерите...
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:26:33
Quote
Svetlio
Не е особено правилен метод, но явно са го яли доста пъти smiling smiley
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача. Така или иначе по дадената оферта комисионната е за сметка на продавача и той с радост би се здрависъл с клиент без те да му светят winking smiley
Тоест, може би се пробва нов метод против заобикалянето. Лошо няма. Няма кой да ви иска толкова пари за оглед, щото 1во - е ясно че сделка няма да има и 2ро - продавача ако разбере става оле-мале

Това кой го каза ... онези от Адрезззз ли?*black eye*

6% те процента се делят ... иначе ако на мен като Продавач ми кажат да ги плащам всичките и на брокер и на купувач ще им
кажа FUCK OFF и ще им покажа
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:28:04
Quote
Перловец
Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...Ето заради такива,хората псуват брокерите...
Сигурно този "собственик" или работи в банковият сектор или е продал доста "собствени" имоти, щом пише: "Съдействие при покупка с кредит. "
bah
Re: Нови правила за оглед на НИeye popping smiley
21-10-2010 - 14:45:55
avatar
Quote
Перловец
Quote
Svetlio
Това е КАПАРО. Никой не ти иска 350лв за оглед. Изискват капаро с оглед да не ги заобиколите, стискайки си ръцете с продавача.

Офертата е от собственик...Така пише поне...Ако е от агенция-още по-жалко...това я прави некоректна...

Аз поне разбрах, че това е такса за оглед, явно трудно схващам.
Ако е капаро, то огледа трае 30 минути и после би трябвало да ми върнат "капарото".
Тези 350 лв. с какво са гаранция за "коректно поведение", не разбирам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход