Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дружба 2?

Публикувано от alana 
Дружба 2?
02-10-2010 - 01:43:03
Здравейте. Предстои ми важен избор, закупуване на жилище и моля да ми помогнете с малко инфо относно квартала, в който съм се спряла на няколко жилища. Става въпрос за ж.к. Дружба 2, панелните блоковете в близост до Цариградски комплекс и бул. Копенхаген. Не съм от София и почти не съм влизала в този комплекс, много от познатите ми казват, че Дружба е гето, но пък други твърдят, че тази част на квартала е добра, нямало цигани, блоковете са по-нови и имало добри транспортни връзки. Можете ли да ми кажете има ли бърза връзка с центъра, големи магазини( в близост конкетно до тази част), и заслужава ли си човек да си купи жилище там, имайки предвид,че цените никак не са високи в сравнение с други сравнително крайни комплекси. Ще ви бъда много благодарна за каквато и да било информация относно този квартал.
Анонимен потребител
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 09:25:48
За какво смяташ да го ползваш:
1) живеене
2) отдаване под наем
3) препродажба след време
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 10:02:17
Не е повече гето от всеки друг подобен квартал.
И транспорт до центъра има.

Но...ще се изненадаш от това колко далече е всъщност Дружба-2 от каквото и да е в София,макар да се води квартал и на картата да изглежда близо.
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 10:50:31
Цигани има! Не си мисли, че няма, не е вярно това. Мен лично като малък дори са ме тарашили там циганските банди. Едно време е имало някакви програми за приобщаване на цигански семейства и им е даван апартамент на млади и преспективни такива. В един блок са давани апартаменти на 2-3 цигански семейства. Много от тях са се изнесли и продали, но все още има. Има и приобщени, но има и тотални смръдливци. Огледай добре съседите - ако имаш някой под/над теб, който бие жена си и децата си всяка нощ - няма да ти е приятно.

Иначе Дружба си е типичен панелен квартал. Неразбирателство във входовете - мизерни входове и ако няма някой амбициозен и напорист съсед, който да поправи домофона и да заключи входа, то нещата са зле. В Дружба обаче, именно поради наличието на цигани - повечето входове са заключени и с метални врати.

Дружба е ниско, затова е доста мръсен. Особено Дружба 1. Дружба 2 е по-далече, но като че ли е по-хубав (зависи коя част).

В петък вечер е абсурд да се прибереш бързо - цяла София се изнася и Цариградското е препълнено и е задръстено чак до Плиска.

Панелните блокове (по мои наблюдения) в Дружба не са с най-високо качество. Сигурно е индивидуално, но това което съм виждал аз е зле - кофти плочки, вестници, запълващи дупки в стената, паднала мазилка (то на панелките мазилка има съвсем малко, само някоя шпакловка, но и тя пада), прозорците духат - понякога няма разлика дали са отворени или затворени. Това разбира се е индивидуално и е въпрос на апартамент и ремонт (и поддръжка).

Отоплението е ТЕЦ. Което значи локални топломери, закачащи се на радиаторите. Което значи - приготви си едни 600 лв/сезон за отопление на съседите, а останалото е каквото използваш.

Има доста проблеми с електрозахранването (не е ясно защо, но е факт) - множество токови удари, спиране на тока и пр. Има месеци с по 3-4 токови забележими (големи) удара! Случва се понякога и тока да спре за малко. Това е някак чудно на фона на многото далекопроводи, минаващи през квартала.

Стига с недостатъците, малко предимства да опиша:

Евтин квартал. Евтини жилища, евтини магазини. Там се живее евтино и удобно. Майка с деца съвсем спокойно може да си разхожда детето в градинката и то да си расте smiling smiley

Транспорта е удобен. Нищо, че е далече - там има доста автобусни линии. Блъсканицата в авт. 204 е невероятна, но е редовен и бърз. Има и тролеи и други автобуси, но зависи пак от точния блок. Транспорта с кола е удобен - бул. Цариградско шосе е сигурно най-проходимия булевард в София. Има 2 изласа към Дружа. Бул. Брюксел също минава от там. През Дружба се минава към летището, в Цариградско шосе се превъплащава в магистралата към Пловдив. Това означава, че тези райони няма да бъдат оставени без добра комуникация и винаги ще се мисли за развитие.

Каквито и задръствания да има в Дружба - те не са като в Младост! Там в момента не може да се живее - бил. Ал. Малинов е препълнен, претоварен, наблъскан със светофари. За да се излезе от Младост в пиков час е необходим около час. В Дружба има задръствания, но в никакъв случай не е така. Връзката с Цариградско не е така натоварена, освен това има и връзка с кв. Слатина и околвръстното.

Има ТЕЦ! Това е и предимство и недостатък. Удоволствието е малко скъпо ако има кражби в блока, но си остава най-качественото отопление. Топли много, топлата вода е безконечна. Има само малка профилактика 1-2 седмици през лятото.

Има големи интернет доставчици и кабелни телевизии - това значи конкуренция и добро качество на прилична цена. Мисля, че в 21-ви век това е важно.

Гъсто населения район си има предимства - широки пътища, големи и пълни магазини, детски площадки, зеленинка. Смея да кажа, че Дружба е доста по-зелен от много други квартали.

По-горе видях пост, че Дружба бил много далече от центъра. Това е доста относително нещо. Ако го измерим като време (предполагам и като разстояние), то Дружба е доста по-близо от Люлин, Обеля, Овча Купел и пр. (с кола, метрото не го включвам в справката тук)

До Дружба има много маршрутки. Макар и много неудобни и мразени от всички - пътници и шофьори - те си остават най-бързия превоз (след метрото), по-бързи дори от такси или собствен превоз, само на цена 1.50.

До Дружба ще има съвсем скоро метро! Провери плана на метрото и виж дали ще бъде лесно използваемо. С метрото се стига до центъра за 20-ина мин, което е най-бързата възможна комуникация. Понеже явно не си от София, да кажа, че за мнозина пътуване от един час в едната посока за работа е нормално. Ако може това да се намали до 20 мин - това е наистина добре.

До колкото знам Дружба е сравнително нов квартал, което значи по-дълъг живот на блоковете. (тук не съм 100% сигурен, а и не разбирам от това).

Успех!
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 12:13:38
Quote
alana
Здравейте. Предстои ми важен избор, закупуване на жилище и моля да ми помогнете с малко инфо относно квартала, в който съм се спряла на няколко жилища. Става въпрос за ж.к. Дружба 2, панелните блоковете в близост до Цариградски комплекс и бул. Копенхаген. Не съм от София и почти не съм влизала в този комплекс, много от познатите ми казват, че Дружба е гето, но пък други твърдят, че тази част на квартала е добра, нямало цигани, блоковете са по-нови и имало добри транспортни връзки. Можете ли да ми кажете има ли бърза връзка с центъра, големи магазини( в близост конкетно до тази част), и заслужава ли си човек да си купи жилище там, имайки предвид,че цените никак не са високи в сравнение с други сравнително крайни комплекси. Ще ви бъда много благодарна за каквато и да било информация относно този квартал.

Ако жилището Ви хареса като разположение и качество - купувайте смело.
Ще имате на разположение сравнително добра среда / след спирането на Кремиковци замърсяванията паднаха драстично/, което означава - прилични комуникации, близост до големи магазини, детски градини, училища, след пускането на метрото - най-добрия транспорт, околоблокови пространства, които в момента на изглеждат блестящо, но СЪЩЕСТВУВАТ и когато след време ги оправим+санирането на блоковете - кварталът ще стане още по-приятен.
За хора с ограничен бюджет Дружба 2 е отлично решение!
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 13:07:26
Благодаря ви за мненията. Тинки Уинки, купувам го за да живея, няма да го отдавам под наем. Мишо, може и да бъркам, но си мисля, че картината, която ми описваш, с циганите и порутените блокове се отнася по скоро за Дружба 1. Аз имам предвид тази част, която е близо до Цариградско шосе, блоковете близо до Цариградския Комплекс. В един форум, говорих с няколко човека, които живеят в тази част, твърдят, че било доста по различно от Дружба 1, и състоянието на блоковете било по-друго, те са от 80 те г., а и средата била по-добра. Засега все още изчаквам да се съберат няколко оферти, понеже живея в Бургас и не мога да си позволя да пътувам необмислено и само за един оглед, затова и предпочитам предварително добре да проуча нещата.Ходила съм на огледи в Южните квартали, в Борово и Мотописта, които винаги съм считала за хубави и предпочитани, но много неприятно ме изненада състоянието на блоковете там, доста стари и в лошо състояние, а много по-скъпи от Дружба...Знам, че кварталът е доста отдалечен, затова и се изненадах, че една брокерка твърдеше, че от втората част на Дружба до Орлов мост стига най-много за 15 минути, с автобус, което много ме изненада и ми се струва почти невероятно. Възможно ли е?
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 13:24:31
avatar
Според мен Дружба си е гето. Е, да, може би Дружба 2 е малко по-добре от Дружба 1, но не е кой знае какво.
15-те мин с автобус до центъра са възможни, но не винаги в час пик.
Към изброените неща по-горе искам само да спомена че Цариградски комплекс и частта от Дружба, която е близо до него се намират в ниското и цялата мръсотия от Цариградско шосе се изсипва там. Относно Борово и Мотописта - доскоро живеех в панел в Борово и съм много доволен от престоя ми там. Много по-уредени и чисти квартали, без цигани и съвсем близо до центъра.
Иначе в общи линии съм съгласен с иворад: "За хора с ограничен бюджет Дружба 2 е отлично решение!". Със сигурност е по-добре от Люлин или Надежда например.
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 13:33:15
avatar
Quote
zlostyr
Иначе в общи линии съм съгласен с иворад: "За хора с ограничен бюджет Дружба 2 е отлично решение!". Със сигурност е по-добре от Люлин или Надежда например.

Би ли ми казал с какво Дружба е по добра от Люлин ?
Разделяш Дружба на едно и две,
дай да разделим тогава и Люлин само на две на западен и Източен...
та да сравним Двете по добри половини smiling smiley
Източните райони на Люлин с Дружба 2?

Кое е по Хубавото на Дружба?
Не съм виждал по гнусни блокове от тези в Дружба и не съм Виждал по големи хлебарки от тези в Дружба! smiling smiley
С какво дружба е подобра от Люлин ?
Ако един и същи апартамент струва в Дружба 100 а в Люлин 200 предпочитам този в Люлин... Дори и надежда бих предпочел пред дружба...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 13:43:12
И в тази тема ясно се отличават два вида спорещи - еднита, които могат да водят конструктивен диалог, и други, които не приемат различно мнение. Въпрос на вкус, но е ясно, че крайните източни и южни райони са в пъти по - предпочитани от западните и северните такива, затова са и по - скъпи, та няма как Надежда, Обеля, Люлин да са по - атрактивни от Дружба.
Re: Дружба 2?
02-10-2010 - 14:07:11
avatar
ASSETION, всеки си има право на мнение.
Има и части на Люлин, които не са лоши (тези близо до центъра), но като цяло не ми харесва. Имам и роднини, живеещи в Люлин 3 и мога да изпиша 3 страници за недостатиците - мръсотия, престъпност, наркомани и т.н.
Хлебарки има навсякъде, има си и начини за борба с тях. Относно грозните блокове трудно ще се съглася - в Люлин има неподражаеми примери.
А за квартал Надежда ще спомена само другото му име - квартал "Надежда няма" smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход