Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да намеря собственика на една земя ?

Публикувано от Powk 
Как да намеря собственика на една земя ?
06-07-2010 - 14:57:03
Здравейте! Значи харесах си едно местенце (няма да споменавам къде) но не знам кой е собственика. Има една счупена къщичка. Мястото е изоставено от около 10 години. Съседите ми казаха че тая къща не е регистрирана...сигурно защото не са намерили собственика...не знам. Въпросът ми е мога ли по някакъв начин да издиря собственика?
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
06-07-2010 - 15:20:52
След като е изоставено от 10 години - настани се там и веднага намери трима свидетели, които могат да декларират пред нотаруус, че ти си се грижил за това мчсто повече от 10 години и ще ти бъде издаден документ за собственост - без да вдигаш много шум сред съседите. разбира се. Така се прави , с голям успех в България.

Но - сериозно: потърси помощта на нотариус - кажи,че си клиент и искаш да го закупиш. Да ти съдейства,

Иначе - няма откъде да получиш информация - по закона за личните данни, не дават никъде, Друг вариант е да потърсиш съседите - в техния нотариален акт задължително трябва да пише кои са им съседи.
Успех.

А, провери и в общината - под предлог запитване дали това място не е общинско, и ако не е- на кого е.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-06 15:59 от general.
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
06-07-2010 - 17:59:31
avatar
Голяма е вероятността собствениците на къщурката да се окажат 20 - тина каращи се помежду си наследника.
Обикновенно тези имоти пустеят. Не вярвам да сполучиш със "фиктивна сделка" и да станеш реален собственик на имота. Що не щракнеш няколко снимки и ги пусни фъф форумъ, току виж имота е на някой форумец. Задачата е решена - от теб парите, от форумецъ имотъ - и .......... има сделка.
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
06-07-2010 - 19:40:23
ако е в София няма да е много трудно. Влизаш в цифровия кадастър, намираш парцела и търсиш после кой е собственика. Ако е извън столицата ще е по-трудно но не и невъзможно.
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
06-07-2010 - 20:01:23
Quote
Powk
Здравейте! Значи харесах си едно местенце (няма да споменавам къде) но не знам кой е собственика. Има една счупена къщичка. Мястото е изоставено от около 10 години. Съседите ми казаха че тая къща не е регистрирана...сигурно защото не са намерили собственика...не знам. Въпросът ми е мога ли по някакъв начин да издиря собственика?

Ако парцела е в София, представете се и си подайте изискванията на e-mail iciltd@gmx.net, за да Ви решим проблема...

*black eye*
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
08-07-2010 - 23:24:53
avatar
Засечи координатите с GPS и ги прати на лични.
Бирата е от теб.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
12-07-2010 - 17:03:06
Справка за имот се прави в общините с молба. За София цената беше 10 лв. и може , освен в общината да се прави и в ГИС - София. По закон нямат право да откажат информацията. В справката пише : собственика / собствениците / , правото на собственост, номерата на имота / пл.№, кв.. местонахождение /, не се дават ЕГН, адрес и номера на документа за собственост. !!! Информацията се дава по разписните книги и имотът може да има много невписани наследници или да е продаден няколко пъти след вписването. В повечето случаи информацията от разписните книги е стара и неактуална.
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
14-07-2010 - 22:55:51
Благодара ви за отговорите. Ще видим какво ще стане *bow*
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
14-07-2010 - 23:25:51
Въпросът ми е мога ли по някакъв начин да издиря собственика?
Отиваш в кадастъра,казваш горе долу адреса, посочваш имота на монитора и ти казват кой е собственика! Аз така правя!
Как ще го издириш тоя собственик вече е твой проблем!
Re: Как да намеря собственика на една земя ?
02-08-2010 - 14:06:26
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход