Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

септична яма

Публикувано от парламент 
септична яма
16-08-2010 - 16:20:55
Притежавам УПИ в който има изградена къща, чужда собственост.Кварталът няма канализация. Къщата ползва моя септична яма, която се намира в моята земя. Ямата не е изградена с разрешителни. Мога ли да я затворя и нося ли отговорност за това, тъй като къщата ще остане без отпаден канал? Мога ли да бъда здължен да разреша да се изгради в моята земя друга?
Re: септична яма
16-08-2010 - 21:55:40
Quote
парламент
Притежавам УПИ в който има изградена къща, чужда собственост.Кварталът няма канализация. Къщата ползва моя септична яма, която се намира в моята земя. Ямата не е изградена с разрешителни. Мога ли да я затворя и нося ли отговорност за това, тъй като къщата ще остане без отпаден канал? Мога ли да бъда здължен да разреша да се изгради в моята земя друга?

Притежавам УПИ в който има изградена къща, чужда собственост Това начало е много странно!Как в твоя имот ще има чужда къща? Да не би земята да е обща собственост?
Re: септична яма
17-08-2010 - 16:02:57
Преди 13 години съм продал само къщата и съм собственик само на земята. Сега по-ясно ли е за отговор на въпроса ми за септичната яма?
Re: септична яма
18-08-2010 - 11:44:30
Къщата не виси във въздуха, а под една или друга юридическа форма ползва и земята. Така че би трябвало да ползва безпроблемно ямата, освен ако изрично не сте договорили това писмено
Re: септична яма
18-08-2010 - 17:50:40
ЗУТ Чл. 40. (1) Всяко жилище трябва да има самостоятелен вход, най-малко едно жилищно помещение,
кухня или кухненски бокс и баня-тоалетна, както и складово помещение, което може да бъде в
жилището или извън него. Допустимо е помещенията да бъдат пространствено свързани с
изключение на тоалетни и бани-тоалетни.




ЗУТ Чл.47(2) Басейни, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни се изграждат в урегулирания
поземлен имот съобразно техническите и санитарно-хигиенните изисквания на разстояние не по-
малко от 3 м от границите на имота.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход