Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

otkrivane na partidi za tok i voda

Публикувано от kasmetlia 
otkrivane na partidi za tok i voda
10-08-2010 - 11:06:49
Решил съм да закупя жилище в нова сграда с акт 16 в София. Каква е процедурата за откриване на индивидуални партиди за ток, вода и парно. Аз сам ли трябва да го направя или самият строител, който ми продава жилището. Съществува ли риск за откриването им, когато в сградата са продадени много малко апартаменти.
Re: otkrivane na partidi za tok i voda
13-08-2010 - 06:52:44
и аз имам едно питане относно ток:
Имам намерение да си построя еднофамилна къща в района на град банкя.В имота няма ток,но в съседната къща има.Подаох молба за проучване на мощности в чез софия-запад откъдето ми отговориха,че за да ми дадат 10к-вата трябва да направя трафопост.съответно ме принудиха да подпиша предварителен договор с тази клауза,защото щял да ми е необходим за разрешителното за строеж.вече имам разрешително за строеж и започвам да строя,но нямам ток в парцела!Въпросът ми е какво трябва да направя за да ми вкара чез ток до строителната площадка(парцела)?
Re: otkrivane na partidi za tok i voda
13-08-2010 - 07:36:15
"Елементарно Уотсън" , както има навика да казва един литературен герой - питаш в енергото за фирма, която да ти проектира и построи трафопоста или си търсиш сам. После чакаш с години ЧЕЗ да ти го изкупи на измислени цени. На мен това "удоволстие" ми струваше първоначално 12 000 лв. в центъра на Банкя. Добре, че и съседа строеше и си разделихме разходите. От тогава имам "обеца на ухото" . собственика или брокера може да си говорят - ето, стълба с тока е пред парцела, няма проблеми. Ама това са само приказки. Най-добре купувачите на парцели да си искат от собственика информация за ел. мощност, защото после ...
За водата няма проблеми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход