Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?

Публикувано от Ivan79 
Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
28-07-2010 - 01:13:58
Здравейте,

Искам да наема (евтино) къща за продължителен период (поне 3 години), да й направя ремонт и да я преодавам на туристи. Искам също да платя предварително за целия период, така че да съм сигурен че действително ще я ползвам до края на уговорения период.

Става въпрос за къща във все още неразвито курортно градче. Знам че в този форум пишат предимно хора, които се занимават професионално с недвижими имоти, и затова моля споделете дали някога сте имали опит с подобен договор. Какво трябва да се включи в договора? Собствениците склонни ли са на значителни отстъпки в цената, след като цялата сума се изплаща наведнъж?

Благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 01:14 от Ivan79.
Re: Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
28-07-2010 - 09:33:17
avatar
За мен в България няма такава сделка
имай предвид че алчните собственици ще намерят начин след време когато разработиш обекта да си го върнат и сами да си го стопанисват и отват под наем

Моят съвет е: не го прави в БГ
Re: Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
28-07-2010 - 10:49:56
avatar
За мен идеята е слаба защото в слабо развитите градчета къщите са евтини.
Ти ще искаш наем под 1000 лева годишно - невярвам някой да ти даде...
Освен ако къщата не е някой дарак.
Ти и да обещаеш ремонт и че ще я върнеш впо добро състояние отколкото е сега... кой щи вярва smiling smiley
По добре е да я купиш тази къща отколкото да я наемаш
Много малко хора ще се навият да дадат за дълъг наем
Или ще продаеват или няма да дават.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
29-07-2010 - 18:24:52
avatar
И аз мисля, че е по-добре да си я купиш и ремонтираш. Няма да имаш наемодател и да очакваш удар под кръста.
В малките градчета цените са тънки - цитирам: все още неразвито курортно градче.
Опитай този модел - забиваш някакви пари първоначално, но ако бизнеса не потръгне, то имаш възможност за продажба и връщане на инвестицията или поне голяма част (лека загуба). Във всеки опит има доза риск.
Re: Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
01-08-2010 - 13:58:54
Таквоз жувотно " неразвито курортно градче " - нема *stop* И в най пропадналата мангалска махала ти изброяват поне 50 екстри и цената са я сметнали отдавна в левро winking smiley И като не одобриш цената на плетарката, която е в период на полуразпад, ти отвръщат нагло - па бутни я и си строй - язе ти не пречим.
Re: Дългосрочно наемане на къща с предплащане за 3/5/10 години?
01-08-2010 - 14:44:33
Момко,
Занимавал съм се с това дълго време, но само с магазини на Пиротска. Прав е който ти казва, че хазаите ще ти правят постоянни проблеми, защото ще искат да ти да им ремонтираш имота, да го разработиш, а те да прибират наемите. С това съм се занимавал точно 12 госини и от тях 10 г. за ми минали в постоянни съдебни дела с хазаите, а след това още 7 години в дела с последната партида наематели, които имаха договор с мене, но решиха да направят договори с хазаите и да плащат на тях. За мене си е струвало, защото магазините са скъпи и съм стигал до 4 хил. долара разлика, но все пак съм юрист и сам си водя делата, а ти ще хрантутиш няколко адвокати.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход