Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко би следвало да струва ?

Публикувано от abracadabra 
Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 13:29:15
Къща на 40 до 60 км от околовръстното на София, 100-120м2 ЗРП в град или голямо село, тухла, плоча с 500-1000м2 двор ? Сравнително удобна връзка със София.

Питам, защото обяви по 40-60 хил евро висят с години, а под тази цена няма много добри попадения.
Re: Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 14:06:33
Quote
abracadabra
Къща на 40 до 60 км от околовръстното на София, 100-120м2 ЗРП в град или голямо село, тухла, плоча с 500-1000м2 двор ? Сравнително удобна връзка със София.

Питам, защото обяви по 40-60 хил евро висят с години, а под тази цена няма много добри попадения.

Питате и сам сте си отговорили.
Това е положението.
Ако не Ви харесва - купете място, проектирайте, вкарайте ток и вода, постройте 100 кв., направете ограда и вертикална планировка, узаконете и после продайте всичко това за 10 000 евро, понеже, междувременно в топ-локациите из София кв.м. ще върви на 150евро/кв.м.. След като повторите това упражнение поне 500 пъти / уверявам Ви, че на тази цена къщите Ви ще хвърчат като топъл хляб!/ - ще промените и цените в този сегмент на пазара!
Успех!
Re: Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 14:16:54
Мерси,
Въпросът ми не е колко би ми излязло (а може би би ми излязло доста повече)
Нито колко е излязло преди 10 или 20 години.
А на каква цена има реални сделки
Това е
Re: Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 14:24:11
avatar
Quote
ivorad
Quote
abracadabra
Къща на 40 до 60 км от околовръстното на София, 100-120м2 ЗРП в град или голямо село, тухла, плоча с 500-1000м2 двор ? Сравнително удобна връзка със София.

Питам, защото обяви по 40-60 хил евро висят с години, а под тази цена няма много добри попадения.

Питате и сам сте си отговорили.
Това е положението.
Ако не Ви харесва - купете място, проектирайте, вкарайте ток и вода, постройте 100 кв., направете ограда и вертикална планировка, узаконете и после продайте всичко това за 10 000 евро, понеже, междувременно в топ-локациите из София кв.м. ще върви на 150евро/кв.м.. След като повторите това упражнение поне 500 пъти / уверявам Ви, че на тази цена къщите Ви ще хвърчат като топъл хляб!/ - ще промените и цените в този сегмент на пазара!
Успех!
-----------------------
ivorad - хвърляш си думите на вятъра.......
на такива само Истината директно и необтекаемо !


всички носители на масов подход си приличат по това,че слушат само онова,което им харесва !
къщата е равна на апартамент Х 3 , горе/долу като себестойност.като се прибави свободата , която апартаментникЪ не разбира , защото е роден да е в гето - цената отива доста напред !
апартаментът е ЖИЛИЩЕ,т.е. място за спане
Къщата е КЪЩА ...........требе акъл да се фдене
---------
носителите на масов подход казват , че всяко нещо струва толкова , колкото се дават за него.............но
явно не му се отваря парашута на тази височина!
за да добие масовикът представа - умножава себестойността на кв.м апартамент по 3 , прибава цената на двора и получава БАЗА , върху която следва да надгражда , т.е. да харчи допълнително + две години късане на нерви със хора с четвърт мозък , които претендират да те чукат грубо и непрекъснато
--------------
който не му харесва тази сметка - гледа какво се предлага и сключва най-изгодната сделка или продължава в гетото !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 14:43:40
Quote
abracadabra
Мерси,
Въпросът ми не е колко би ми излязло (а може би би ми излязло доста повече)
Нито колко е излязло преди 10 или 20 години.
А на каква цена има реални сделки
Това е


Долната граница на реалните сделки обикновено е себестойността. В редки случаи на закъсали за кеш продавачи може да се падне и под нея.
Очевидно Ви блазни идеята да платите по-малко, отколкото бихте дали, ако сам построите жилището. Не е невъзможно при днешние обстоятелства, но се иска ежедневно дебнене и мигновена реакция с готови пари, не си мислете, че сте единственият тарикат на пазара на НИ, който изчаква удобен момент, за да спечели от нечие затруднение.
?
Re: Колко би следвало да струва ?
13-03-2010 - 16:33:07
avatar
Съгласен съм с Пруфесура, че "къща" е = на апартамент по три + цената на двора.
Най-добре е човек да си живее в къща с двор до града.
Относно цената: при извънградските имоти, маржа е много, много голям.
Не случайно в едно село може да има приблизително еднакви къщи, но цената на едната да е четворна спрямо другата. Това при апартаментите го няма - там диапазона е свит.
Влияние оказва: селото, като село; разнообразието на етноси; локацията на къщата в селото; сградата като постройка; инфраструктурата; специфични особености на двора; съседите; панорамата; екоравновесието; и т.н.
Относно покупка: колкото по завършен имот се закупи, толкова повече си на печалба.
Тръгнеш ли от покупка на гола земя и оттам нататък да вдигаш къща - приготви си много пари и се запаси с много таблетки лексотан и диазепан (косата ще ти побелее). След две години - ще ти е излязла златна.

Еврото идва към България.
Re: Колко би следвало да струва ?
14-03-2010 - 13:28:41
avatar
Quote
abracadabra
Къща на 40 до 60 км от околовръстното на София, 100-120м2 ЗРП в град или голямо село, тухла, плоча с 500-1000м2 двор ? Сравнително удобна връзка със София.

Питам, защото обяви по 40-60 хил евро висят с години, а под тази цена няма много добри попадения.

Мога де ти шитна една такава в Радомир, ако ми предложиш някой мезонет със същата квадратура в "Иван Вазов":]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Колко би следвало да струва ?
17-03-2010 - 20:28:58
avatar
Айде няма ли желаещи?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход