Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кв.Овча Купел-старата част?

Публикувано от alana 
Кв.Овча Купел-старата част?
15-01-2010 - 23:00:57
Прочетох запитване относно Овча Купел 2 и реших аз пък да запитам за кв.Овча Купел-старата част.*pardon*.От Бургас съм,искам да си купя жилище в София,но не мога да си позволя любимите ми Южни квартали,а не искам и в Люлин,Дружба,Обеля...Нямам особена представа от частите на Овча Купел,тъй като отдавна не ми се е налагало да ходя до там,но имам неприятен спомен от първа и втора част,сивичко и грозничко.Затова пък старата част ми се струва приятна,спокойна,а и доста по-озеленена от други панелни комплекси.,а и цените ми се виждат приемливи(държа апартамента да е тухлен,независимо дали нов или стар,в краен случай ЕПК).В същото време не ми се е налагало да ползвам градския транспорт до там и нямам представа има ли редовен транспорт и дълго време ли се пътува до центъра,въобще каква е инфраструктурата,има ли достатъчно магазини...и извинете ме за въпроса,но все пак как стои въпросът с циганите?*xxx*Също така ще ви бъда благодарна,ако ми посочите някои квартали с горе-долу сносни цени ,нещо средно,като пак казвам -изключвам Южните кв.и крайните също.Евентуално-Хаджи Димитър,Слатина,св.Троица?
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
25-01-2010 - 12:19:29
Quote
alana
Прочетох запитване относно Овча Купел 2 и реших аз пък да запитам за кв.Овча Купел-старата част.*pardon*.От Бургас съм,искам да си купя жилище в София,но не мога да си позволя любимите ми Южни квартали,а не искам и в Люлин,Дружба,Обеля...Нямам особена представа от частите на Овча Купел,тъй като отдавна не ми се е налагало да ходя до там,но имам неприятен спомен от първа и втора част,сивичко и грозничко.Затова пък старата част ми се струва приятна,спокойна,а и доста по-озеленена от други панелни комплекси.,а и цените ми се виждат приемливи(държа апартамента да е тухлен,независимо дали нов или стар,в краен случай ЕПК).В същото време не ми се е налагало да ползвам градския транспорт до там и нямам представа има ли редовен транспорт и дълго време ли се пътува до центъра,въобще каква е инфраструктурата,има ли достатъчно магазини...и извинете ме за въпроса,но все пак как стои въпросът с циганите?*xxx*Също така ще ви бъда благодарна,ако ми посочите някои квартали с горе-долу сносни цени ,нещо средно,като пак казвам -изключвам Южните кв.и крайните също.Евентуално-Хаджи Димитър,Слатина,св.Троица?

Бургас е един от най-хубавите /за да не кажа най-хубавия град/ в България. Ако от Меден рудник се местиш в Овча купел, няма да усетиш разликата, но ако си живяла в Лазур, само Иван Вазов и Лозинец могат що годе да те удовлетворят.
Старата чадст на Овча купел не е лоша, но не е и за хвалене. Все пак е по-добра от О. купел 1 и 2. Същото е мнението ми и за Слатина и Св. троица. Хаджи Димитър не е място, което би харесало на средностатистическия бургазлия.
Редутът /особено в долната му част/ не е изобщо за пренебрегване - лично на мен ми се струва с добро съотношение цена/качество (в смисъл локация). Така мисля и за Гео Милев.
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
25-01-2010 - 17:23:14
Градски добре дошъл smiling smiley
Тъй като няма вълна от отговори да се включа.
Не мога да се ориентирам 'как си' откъм пол/години/семеен статус, но ...
Ако учиш в студентски и/или работиш някъде из Младостите... поне на мен пътуването до там от ОК ми се струва сериозно. Не че много хора не го правят всеки ден де, но за бургазлия свикнал да се вози за 3 спирки със 12ката определено не е за препоръчване winking smiley С кола не е по розово.
Ако обаче ще учиш в Нов български например Овча Купел е екстра. С трамвая (мисля Но 5) ще се пускаш до центъра и това е доста удобно. Има приятен парк в старата ОК.
Други удобни неща обаче не се сещам. Магазини... направиха едно ЦБА някъде по средата на Народно Хоро - по близо до НБУ де. Други магазини, будки, пазарчета и т.н. има допанелните блокове на Монтевидео (сфетофара за НБУ). Общо взето с колата почти за всичко...
Като си идваш/отиваш за Бургас слагай към 4те часа и 1/2 още 40 мин поне за ОК winking smiley
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 00:37:42
avatar
За Бога - не идвайте в Овча Купел!!!!!!!!! eye popping smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 01:25:43
Ааа не така! Няма само ние да страдаме *ok*
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 10:53:07
Къща в старата част на Овча купел - да, но това е скъпо удоволствие, ако въобще се продава нещо.
Овча купел като цяло е зле с транспорта. Близостта до Факултета се отразява дори на старата част.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 15:29:13
Здравейте отново.Благодаря за отговорите,въпреки,че доста ме обезкуражихтеsmiling smiley.Виждам,че има и въпроси към мен,на които е редно да отговоря.Не съм живяла в Меден Рудник,дори никога не ми се е налагало да ходя там,може би само веднъж.Живяла съм в идеален център,а след това и в Лазур,но разстоянията не ме плашат.В момента живея в Созопол,а в Бургас не бих се върнала,дори и пари да ми дават,изключително просташки и селски град,няколко квартала селяни,това е днес родният ми град,за съжаление.Не ме разбирайте погрешно,не желая да обиждам никого,вероятно има и доста свестни и интелигентни хора,но в морето от простотия трудно се забелязват...Вече не съм студентка,нямам и определена идея за работа,така че не знам в коя посока ще ми се налага да пътувам,но действително ли е толкова лошо положението с транспорта?Имах предложение за ул.Любляна,не знам има ли бърза връзка с центъра?Що се отнася до циганите,има ги навсякъде и в Бургас е пълно,пък и имам близки,които живеят на бул.Мария-Луиза(в София)е толкова цигани ,колкото срещам по тази улица,другаде май не съм срещалаsmiling smiley...Знам,разбира се,че най-елитните квартали са Лозенец,Иван Вазов,Хиподрума и въобще южните,но мисля,че там цените са нереално високи.В Лозенец строителството е просто безобразно,няма грам въздух вече,толкова е презастроен.В Иван Вазов пък повечето блокове са така разсипани,че не знам на какво отгоре им искат такива пари...Затова и в Старата Овча Купел ми се видя по-зелено и спокойно,пъки по-евтино,но явно единствено това е предимството...
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 17:56:46
Хм, за това как приемаш Бургас... уви но доста хора включително и такива които живеят там го определят така...
Но честно казано ако направиш преход от Созопол към София моля те сподели след няколко месеца впечатления, ще ми е много интересно smiling smiley
Ако си живяла в Лазур и центъра надали ти се е налагало да позлваш транспорт, освен за някое гости с 12ката за 3,4 спирки smiling smiley Техен аналог в София няма да намериш, както и София не може да се асоциира с друг български град.
Аз лично съм живял над 5 години във Варна, Бургас, София, Пловдив и определено разликата София-останалите е крещяща. За по малките градове няма смисъл да коментираме.
Разледай спокойно и намери това което най много ти допадне (или най-малко не ти хареса) smiling smiley
Успех и да се похвалиш
Re: Кв.Овча Купел-старата част?
26-01-2010 - 18:10:31
Определено в София трябва да се има предвид времето за пътуване от дома до работата. Дори да си готова да приемеш пътуване над час в едната посока трябва да го включиш предварително при разсъжденията за избор на жилище. Особено ако сметнеш 240 работни дни по два часа това са 20 плътни денонощия в движение на година.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход