Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ток в земеделски имот

Публикувано от nikisyrbinov 
Re: ток в земеделски имот
30-06-2008 - 01:10:38
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> за да ти разрешат да се възползваш от тази наредба
> пак трябва да обиколиш всички инстанции , а за
> сондажа има специален отдел в РИОКСВ, а за там
> трябват повече от здртави нерви ...
> и в единия и в другия случаи се консултираи със
> специалист ..по добре да е някои геодезист които
> упражнява занаята и в момента и е запознат с
> всички промени в законодателството ...на пръв
> поглед ми се струва че не можеш да се възползваш
> от наредба 2
> дали има вратичка-отговорът не е съвсем еднозначен
> , но сам едва ли ще можеш да се
> справиш......разбира се можеш да опиташ и да
> загубиш около година време , да зациклиш и в
> краина сметка пак при специалист излизаики ти и по
> скъпо


пределно ми е ясно,че системата е ужасно тромава,особено за обикновенните хора.
от друга страна ,как мога поне да проверя възможна ли е въобще смяната на статута от нива в упи .защото знам ,че има земи за които смяната е невъзможна.това с молба до местната(общинската)кадастрална служба ли се урежда или как?
ако е възможна то е ясно че ще наема човек-геодезист макар че като се сетя ме заболява главата и ми се ще да избегна всичко това.
Re: ток в земеделски имот
30-06-2008 - 09:56:04
всъшност , мисля че получихте достатъчно информация
Re: ток в земеделски имот
30-06-2008 - 12:16:02
И аз това си мислех. За сондиране също ти е необходимо разрешително.
Re: ток в земеделски имот
16-03-2023 - 16:34:11
Ток на Земеделска Земя също може човек да вкара но всичко в България е със Почерпване и тн.То при Упи имот е същата схема.Всичко си плаща лицето което е собственик на имота като ЕРП те кара да дариш трасето което си финансирал и така ЕРП кяри без пари ново трасе и комшиите който имат имоти покрай това трасе със намазват много,защото който и да купи от тях имот лесно ще се върже за Тока.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2023-03-16 16:36 от vasko12.
Re: ток в земеделски имот
18-07-2023 - 11:14:41
Също така може на земеделска земя да се вкара Ток и Вода ако има издадена Виза за Пректиране както се издава същата и със нея се отива във дружеството като се заплати таксата и след две седмици ви е готово становището ,дали може или не.
Re: ток в земеделски имот
20-07-2023 - 20:59:18
При Визата за Проектиране при Упи имот принципно е длъжна Общината да си доведе комуникациите до Парцела ви,но умишлено не го прави ,а чака собственика на имота да свърши тази работа вместо Общината smiling smiley.Същата е процедурата и при Земеделските Земи само там е разликата,че общината не е длъжна да ти прави комуникациите нищо,че имате издадена Виза за Проектиране от Общината.Аз сега вкарвам на един имот в Село Панчерево Ток в земеделска Земя но е със изкарана Виза по Нареба 19.Който желае отностно за Град София Консултант и да му съдейства отностно Строителството във Земеделските Земи ето Контакти на един познат Консултант който се занимава от 15 години със тези неща 0878548459smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход