Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ток в земеделски имот

Публикувано от nikisyrbinov 
ток в земеделски имот
29-06-2008 - 20:44:15
Здравейте,
наследник съм на земеделска земя в село на около 40 км от София и искам да попитам,дали има някаква възможност да се достави ток до границите на нивата без за това да се сменя статута на земята?Благодаря.
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 20:48:53
искаи предварително становище от енергото ...но така или иначе може би те пук ще ти поискат пуп ...така че
за какво ти е ток в нивата?
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 20:58:48
в смисъл земята е в селото но понеже е разкъсано на махали имота попада като не регулиран и е 5 декара.искам да попитатам възможно ли е ограждането на земеделска земя също, иначе ток ми трябва за помпа на сондаж
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 21:05:08
за да оградиш нивата трябва да поискаш разрешени е от общината а те ще ти кажат -смяна на статута , както между другото мисля и аз че е наи удачно
това сега е нива и от всички закони и инстанции ще се третира като такава ,ако ще и в центъра на софия да е... не смениш ли статута поне засеи нещо там winking smiley
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 21:13:49
извиняваи но малко ми стана смешно
питаш за ток,евентуално с помпата ще си извадиш и вода , що пък и да не заградиш нали си е твое аиде догодина и една барачка ...
смени си статута не се стискаи за парите -иначе ще те скъсат от актове за незаконни работи
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 21:16:33
скоро завърших строеж с всичките му там щуротии -актове и надзорници.Честно казано не ми се влиза вече в процедури за нищо просто искам да бия една сонда да имам един фургон с ток и да го оградя за да не ме оберат.Мястото е много живописно
и искам да бягам отвреме ма време от тази гнусна софия.
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 22:43:16
има една наредба 2 според която можеш да строиш до35кв.м но.......
документите са почти като при смяна ......останалите ми консултации -сещаш се
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 23:03:49
не съм убеден,че е възможна промяна на статут при всички земеделски земи.Къде трябва да се провери това? в общинския център ли?В същност не съм наясно точно с тази материя .Слава богу строежа ми се намира в УПИ и поне с това не съм се занимавал.

пс:щом казваш ,че може да се строи до 35м2,значи то близко до ума е може да има вратичка и за ток! smiling smiley
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 23:43:06
Чл.2. (1) Без да се изисква промяна на предназначението на земеделските земи, в тях се разрешава застрояване, свързано с ползването им, както следва:
1. при имоти с площ до 10 дка - на едноетажни стопански постройки със застроена площ до 35 кв. м за съхранение на селскостопанска продукция и инвентар, в това число и помещение за обитаване, които нямат траен статут и не се заплащат при отчуждаване и комасация на земята;


Ако се опитам да тълкувам горенаписаното от наредба2 излиза,че ако статута на земята не може да бъде сменен т.е.това е траино земеделска земя то тя не може да бъде и отчуждавана за други цели нали така?
Re: ток в земеделски имот
29-06-2008 - 23:55:38
за да ти разрешат да се възползваш от тази наредба пак трябва да обиколиш всички инстанции , а за сондажа има специален отдел в РИОКСВ, а за там трябват повече от здртави нерви ...
и в единия и в другия случаи се консултираи със специалист ..по добре да е някои геодезист които упражнява занаята и в момента и е запознат с всички промени в законодателството ...на пръв поглед ми се струва че не можеш да се възползваш от наредба 2
дали има вратичка-отговорът не е съвсем еднозначен , но сам едва ли ще можеш да се справиш......разбира се можеш да опиташ и да загубиш около година време , да зациклиш и в краина сметка пак при специалист излизаики ти и по скъпо
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход