Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове

Публикувано от Zrfv 
Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
09-09-2009 - 21:46:42
Ежедневно срещам из форума теми и постове за масово изоставени/недовършени/незапочнати строителни обекти. Самият аз, без да съм правил целенасочени обиколки из Варна и нейните околности на града (бидейки гражданин на този град), оставам с усещане, което доста се различава от горепосоченото.
Не съм забелязал нито един замразен обект в района на Гръцката Махала и прилежащите части на идеалния център, освен една единствена - тази зад Общинското У-ние на МВР, която беще пусната 'на зелено' на около 2500Е/м2 smiling smiley преди официалния старт на кризата, но се съмнявам инвеститорът на точно тази сграда да е закъсал с парите и това да е истинската причина да не се работи по нея. За тези, които не знаят какъв тип строителство преобладаващото в района, ще поясня, че това са предимно жилищни сгради, тип 'кооперации'. Доколкото ми е известно, строителството в района хич не е от най-евтините заради подземните гаражи и други фактори, съпътстващи строителството в интензивно застроени райони. Та, освен тази сграда, всички други, които знам да са били започнати по време на кризата или заварени от нея в междинен етап, си бяха завършени или се довършват и се въвеждат в експлоатация. Най-фрапиращия пример е кооперацията срещу входа на "ГЪбата', чийто изкоп бе започнат точно в момента, когато гръмна кризата и офертните им цени на залено от 2400 Е/м2 слязоха на 1700Е/м2 за в рамките на ранната зима на 2008. Строежът на сградата си продължава със завидни темпове и до ден днешен.
Интересно ми е дали други споделят моите наблюдения и дали картинката е същата и в центровете на другите по-големи градове в страната. Из по-крайните квартали се мяркам рядко, но те не са основен обект на разискване на тази тема.
Бързам да предупредя, че участвам в този форум със статута на пълен лаик по отношение на строителния бизнес, не съм инвеститор, нито брокер и благодаря предварително на тези, които ще се въздържат да флеймят в придобилия напоследък широка популярност стил smiling smiley
tao
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
09-09-2009 - 21:49:41
Варна може, но в София ако направиш една обиколко из кварталите Витоша и Манастирски ливади и свят ще ти се завие.
Започвам сериозно да се притеснявам че ще станат бъдещи цигански гета.
Изобщо не е ташак работата.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
09-09-2009 - 22:24:12
Като се замислих, същите са ми наблюденията и за района зад Общината, "Чаталджа" и "Червения площад". Не знам кои са софийските им аналози и доколко аналогията е приложима в случая.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
10-09-2009 - 21:55:38
Аз съм в София-Люлин.Тук няма спрени или изоставени.Имаше едни,дето спряха зимата и напролет започнаха пак.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
10-09-2009 - 21:57:47
Е къде са трея пустеещи строителни площадки тогава? *pardon*
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
10-09-2009 - 22:43:00
Да ме прощаваш salvador ама в люлин има поне един два напълно зарязани строежи и поне още толкова на който се симулира дейност.Като пример за зарязан мога да ти дам строежа на бул.Захари Стоянов около 405 бл. smiling smiley
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 02:48:07
Темата е за центъра, но само за протокола около мен в Бриз срещу Пикадили Парк (долната част под гимназиите) има 5 напълно изоставени строежа на жилищни сгради (2 от 6-7 месеца, 1 от повече от година, другите от по-скоро). Района е с едни от най-високите цени във Варна. Единия може да се види и от магистралата - точно до двете високи знамена стърчи един кулокран, строежа е по пътя за гимназиите. Отделно на още 2 се симулира работа - мотат се по 2-3 работници. Волю-неволю повечето ги наблюдавам всеки ден като излизам на балкона да пуша (цигари) smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-11 02:50 от BulCan.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 16:24:33
Бризовете са по-скоро частен случай, отколкото представителна извадка. Високата цена там се държи прдимно от панорамата (където я имаsmiling smiley) и от наистина прекия достъп до центъра на града.
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 16:31:26
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм в София-Люлин.Тук няма спрени или
> изоставени.Имаше едни,дето спряха зимата и
> напролет започнаха пак.


--------------------------
защо му влизаш в тона на този.........
не го опровергавай в неговата тема - пусни НОВА отделна тема:
в София НЯМА изоставени строежи !
аман от пишман-спекуланти *angel*

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Преброяване на изоставените строежи в центровете на големите градове
11-09-2009 - 16:44:27
Хм... Интересно, но и аз не мисля че има толкова много изоставени строежи... Даже напротив.. не може да няма де, ама там откъдето си минавам всеки ден си действат(това че ги псувам си е за моя метка smiling smiley ) - Младост 3 - срещу Хепито, целия нов Младост 2 - около манстира... бавно ама прогресират... Дори и във Витоша, там до може би единствената им автомивка... действат, някой наистиан с бавни темпове, като за годината в която не бях стъпвал там, ама се движат...
Да не говорим че инстински шок за мен (в пряк смисъл без никаква ирония) бяха няколко строежа по морето...
Преди къмпинг Европа - до Поморие - откъм Бургас и около къпинг Градина... ами завършват си ги... което за мен си е пълна мистерия... обаче факт...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход