Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разходи за поддръжка на имот?

Публикувано от RE_Master 
Разходи за поддръжка на имот?
30-10-2009 - 09:40:09
Я да висим някой знае ли колко реално са разходите за поддръжка на обши части на сграда. Ясно е че зависи дали има охрана, басейн и т.н. но все пак ако някой реши може да каже колко и за какво плаща.

Аз плащам 5.40лв на месец за двустаен апартамент - включва чистачка ежеседмично, асансьор, общи ток и вода.

---------
est modus in rebus
Re: Разходи за поддръжка на имот?
30-10-2009 - 12:18:54
По два лева на човек.
Ток,чистачка (2 пъти в седмицата идва жената),асансьор.
Ремонти по входа,пръскане на мазетата срещу плъхове и хлебарки са за сменка на наем от общо мазе.Не знам колко е в момента,около 30-40 лева на месец май беше последно.
Re: Разходи за поддръжка на имот?
30-10-2009 - 13:57:04
Два лева на човек, пет лв. на апартамент, а псувате държавата, че не ви е чисто и хубаво!

Ето какво плащаш, като искаш всичко да ти е наред, да ти отварят и затварят вратата, да блести от чистота и при 2 апартамента на етаж да има 3 асансьора.





Това е за 22 апартамента или някъде по 280-300 лв. на месец.
Двама портиери и една чистачка на пълен работен ден;
Управител на съсобствеността;
транспорт, основна кошница продукти/дават се продукти в натура за определена сума/;
всички данъци;
подръжка на асансьорите;
ток;
вода;
телефон/за охраната/;
счетоводна кантора;
други фирми, които обслужват сградата - адвокатска кантора, фирма по миене на прозорци, чистене и т.н.

такси по обслужване на сметката и платежни

Общата сума се дели на апартаментите според квадратурата, а разходите за вода и ток според живущите. Обслужващата банка издава платежни нареждания на всеки, което получаваш на 20 число и до 25 - то можеш да платиш без глоба и лихви. Ако просрочиш и с 1 ден плащаш глоба от 10% и лихвите. Глобата от 10% е за забава на всички плащания - ток, вода, телефон, наем и т.н., тя е законово регламентирана- "за дисциплина", както казват там.

Затова аз не съм фен на особената чистота и подреденост. Като живял на двете места съм сигурен, че тук е по-добре и съвсем прилично чисто за 2-та лева на човек на месец.
Re: Разходи за поддръжка на имот?
31-10-2009 - 23:41:11
Ааа..не се оплаквам.Даже малко и плащаме на жената-идва да мие два пъти в седмицата.Но пък за сметка на това и купуваме метли,парцали,препарати...Достатъчно чисто е...и няма хлебарки.От както се пръска редовно (това са вече 6-7 години) хлебарка не съм виждал.

В щатите,на последната квартира, имах на разположение басейн и фитнес:

[www.theapartmentgallery.com]

Но не знам колко са били таксите за поддръжка...не пазя нито една сметка от тогава,а и не помня да е имало подобна разбивка кое за колко е.
Re: Разходи за поддръжка на имот?
04-11-2009 - 23:30:55
avatar
Тези 5 лева много евтино ми се виждат. Аз тук за една панелка плащам по 10 кинта за 2 души
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход